|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
ТЕМА 8 УПРАВЛІННЯ ІНВЕСТИЦІЯМИ
8.1. Сутність та форми інвестицій 8.2.Принципи розробки інвестиційної політики 8.3. Особливості управління реальними інвестиціями 8.4. Особливості управління фінансовими інвестиціями
У відповідності із Законом України "Про інвестиційну діяльність" інвестиції визначаються як всі види майнових та інтелектуальних цінностей, що вкладаються в об'єкти підприємницької діяльності, в результаті якої може бути отримано прибуток або досягнуто соціальний ефект. В залежності від виду вкладених інвестиційних ресурсів інвестиції можуть здійснюватися у формі: Ø грошових коштів та цільових банківських вкладів; Ø рухомого та нерухомого майна; Ø ноу-хау; Ø майнових прав і т.і.
За формою одержання доходу інвестиції можна класифікувати на такі, що приносять матеріальні вигоди (грошові доходи, зменшення ризику, вихід на нові ринки збуту) і такі, що забезпечують соціальні вигоди (підвищення престижу підприємства, поліпшення умов праці та стану навколишнього середовища). В залежності від напряму вкладень виділяють дві основні форми інвестицій: реальні і фінансові/ Реальні інвестиції представляють собою вкладення коштів у основні і оборотні виробничі засоби, в тому числі в матеріальні і нематеріальні активи. Фазами інвестиційного процесу є: Ø патентування ідеї; Ø обгрунтування доцільності нововведень; Ø експериментальне освоєння нововведень; Ø доведення інноваційної ідеї до промислового виробництва; Ø маркетинг нововведень; Ø здійснення інноваційного проекту; Ø реалізація продукції, виробленої в результаті нововведень.
Фінансові інвестиції представляють собою вкладення активів у різноманітні грошові та фондові інструменти. До грошових інструментів відносяться цільові або спеціальні банківські вклади, депозити, паї; а до фондових - цінні папери (акції, облігації, інвести-ційні та ощадні сертифікати, векселі і т.і.) та їх похідні (ф'ючерси, опціони, гаранти).
В залежності від характеру участі у процесі інвестування інвестиції можна класифікувати на: Ø прямі; Ø стратегічні; Ø портфельні (опосередковані, непрямі).
При прямих інвестиціях інвестор приймає безпосередню участь у виборі об'єктів інвестування, не звертаючись до послуг посередників. Як правило, при цьому інвестор намагається заволодіти контрольним пакетом акцій підприємства, а вже після цього активно вкладати кошти в його подальший розвиток (стратегічні інвестиції). Портфельні (непрямі) інвестиції здійснюються із залученням посередників - інституціональних інвесторів. В цьому випадку інвестор не має намірів щодо збільшення свого впливу на емітентів, а формує за допомогою посередників портфель цінних паперів, диверсифікований за видами фінансових інструментів. Непряма форма управління інвестиціями доцільна у випадку, коли інвестор не має достатньої кваліфікації і інформації для вибору об'єктів інвестування і подальшого управління ними.
В залежності від періоду інвестування інвестиції діляться на: Ø короткострокові - вкладення коштів на період, що не перевищує 1рік (в основному, це фінансові інвестиції); Ø довгострокові - вкладення капіталу на період більше одного року.
За формами власності інвестиції бувають: державні, приватні, спільні, іноземні. За регіональною ознакою інвестиції класифікують на: внутрішні (в межах країни) і зовнішні (закордонні). За величиною ризику інвестиції бувають: неризикові (надійні), середньоризикові, ризикові, високоризикові (венчурні). За цілями відтворювального процесу інвестиції діляться на: Ø початкові або нетто-інвестиції – розмір вкладень у створення (купівлю) нового підприємства або виробництва; Ø інвестиції на розширення діючого виробництва – розмір вкладень на введення додаткових складських приміщень, виробничих площ, основного технологічного обладнання; Ø реінвестиції - направлення вільних коштів, отриманих від попередньої інвестиційної діяльності, на заміну основних засобів, раціоналізацію, зміну асортименту продукції, дивер-сифікацію, підготовку кадрів, НІОКР, охорону довкілля і т.і.; Ø брутто-інвестиції – сумарні нетто-інвестиції і реінвестиції за весь період.
Перелічені класифікаційні ознаки на цьому не обмежуються. В залежності від цілей аналізу інвестицій як об'єкту управління фінан-совий менеджер повинен враховувати їх специфіку в залежності від: Ø сфери інвестиційної діяльності підприємства (капітальне будів-ництво, екологічна сфера, інноваційна сфера, сфера обігу фінансового капіталу, сфера реалізації майнових прав суб'єктів інвестиційної діяльності); Ø функціональної спрямованості інвестицій (у розвідку корисних копалин, їх видобуток, виробництво, переробку, транспортування, збут і маркетинг); Ø галузевої спрямованості вкладень (енергетика, транспорт, машинобудування, хімічна і нафтохімічна промисловість, медицина, сільське господарство і т.і.); Ø необхідності здійснення інвестицій (обов'язкові, бажані, необов'язкові); Ø джерел фінансування інвестицій (за рахунок власних, позикових і залучених коштів); Ø новизни одержуваних в результаті інвестування продуктів (цілком нові, удосконалені, відомі ринку); Ø відношення до ринків збуту (інвестиції на утримання існуючого ринку чи його розширення в даній країні і за кордон); Ø величини ефективності інвестиції (високоефективні, середньо-ефективні, малоефективні); Ø часової структури грошових потоків (з постійним рухом, зі змінним рухом) і т.і.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |