|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Види міжнародних торговельних відносинI. За рівнем регулювання: · традиційна торгівля; · преференційна торгівля - надання певних пільг при здійсненні зовнішньоторговельних операцій; · дискримінаційна торгівля - введення ембарго, демпінгу. Види демпінгу: n прямий демпінг - продаж на зовнішньому ринку товарів по цінах нижче, ніж на внутрішньому ринку; n зворотний демпінг - придбання іноземним покупцем товарів по більш високих цінах, ніж за них платить внутрішній споживач; n грабіжницький демпінг - продаж на зовнішньому ринку товарів за цінами нижче світових з метою усунення конкурентів; n субсидиційний демпінг - продаж на зовнішньому ринку товарів за цінами нижче світових за рахунок державних експортних субсидій; n самостійний демпінг - проведення політики демпінгових цін за рахунок власних ресурсів; n разовий демпінг - використовується при реалізації за зниженими цінами товарів, які не знаходяться в рамках основної спеціалізації підприємства, при здійсненні нетипових для нього зовнішньоторговельних операцій. ІІ. За напрямком: · експортні операції; · імпортні операції; · реекспортні операції · реімпортні операції; III. За ступенем готовності товару: · постачання готової продукції; · постачання розрізненого устаткування; · постачання комплектного устаткування. IV. За характером здійснення: · товарообмінні операції на безвалютній основі (бартер, компенсаційні угоди); · товарообмінні операції на валютній основі (зустрічні закупівлі; операції з давальницькою сировиною; викуп застарілої продукції;промислової компенсації; в межах промислового співробітництва). V. За видами товарів і послуг: · торгівля машино - технічною продукцією; · торгівля сировинними товарами; · торгівля споживчими товарами; · торгівля правами інтелектуальної власності; · торгівля послугами. VI. За характером здійснення міжнародних торговельних операцій: · торгівля напряму; · торгівля через посередників. Види посередників: І. За обсягом повноважень, що передаються: · не укладають угоди з третіми особами, але сприяють здійсненню контракту (агенти-представники, брокери); · укладають угоди з третіми особами від свого імені, але за рахунок принципала (комісіонери, консигнатори); · укладають угоди з третіми особами від імені та з доручення принципала (торгові агенти, агенти за дорученням); · укладають угоди з третіми особами від свого імені та за свій рахунок (дилери, дистриб’ютори). ІІ. За місцем на ринку: · прості; · посередники з правом “першої руки”; · монопольні..
Організовані форми посередництва у міжнародній торгівлі: · міжнародні біржі; · міжнародні аукціони; · міжнародні торги; · міжнародні виставки та ярмарки.
Міжнародна біржа - регулярно функціонуючий оптовий ринок, організація з правом юридичної особи, що діє у визначений час, місці і за визначеними правилами Види біржових операцій: · спот; · форвардні; · своп; · ф'ючерсні; · хеджирування; · опціонні. Види бірж: · товарні; · валютні; · фондові. Міжнародні аукціони - регулярно діючий організований ринок покупців товару, який характеризується унікальними, специфічними особливостями. Етапи проведення аукціону: · підготовка аукціону; · огляд товарів; · власне аукціон; · оформлення угоди. Міжнародні торги - конкурси, що організуються покупцями товарів з певними техніко-економічними характеристиками. Контракти укладаються з тим продавцем, хто запропонує найбільш вигідні умови. Чинники ухвалення рішення про доцільність участі в торгах: · обсяг замовлення; · терміни виконання замовлення; · вартість підготовки тендерних замовлень; · прогнозований прибуток; · рівень можливої конкуренції; · вартість замовлення; · перспективи розвитку продукції; · перспективи одержання наступних замовлень на продукцію; · перспективи передачі продукції ін. замовникам. Міжнародні виставки і ярмарки - періодично діючий ринок у визначеному місці, час і терміни. Мета - демонстрація досягнень і встановлення контактів з потенційними партнерами за угодами. Види виставок і ярмарків: 1. За місцем проведення: · національні; · міжнародні. 2. За характером продукції: · універсальні; · спеціалізовані. 3. За термінами і способом проведення: · короткострокові- не більш 3-х тижнів; · довгострокові; · пересувні; · постійно діючі; · плавучі; · торгові тижні. Критерії оцінки можливості участі у виставках (ярмарках): · експортний потенціал фірми; · сектор експорту; · мета участі у виставці; · тип відвідувачів виставки; · важливість місцевого ринку для фірми; · вартість реклами і стендів участі у виставці; · результати участі вашої фірми в попередніх виставках.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |