|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Форми реструктуризаціїТЕМА7. РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ П-ВА Зміст, мета і завдання реструктуризації госп.суб’єкта Форми реструктуризації Реорганізація підпр-ва, її зміст Форми санаційної реорганізації ТЕМА 8 Методи державної фінансової підтримки санації підприємств Мета, значення та необхідність державної санаційної підтримки підприємств. Функції органів з питань санаційної підтримки підприємств. Форми та методи державної підтримки підприємств. ТЕМА 9. ЕКОНОМІКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ БАНКРУТСТВА І ЛІКВІДАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВ Умови і порядок оголошення підприємства банкрутом. Ліквідація підприємства. Мирова угода. ТЕМА 10. ОСОБЛИВОСТІ САНАЦІЇ, БАНКРУТСТВА ТА ЛІКВІДАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВ РІЗНИХ ФОРМ ВЛАСНОСТІ ТА ВИДІВ ДІЯЛЬНОСТІ 10.1. Особливості банкрутства і ліквідації сільськогосподарських підприємств. 10.2. Особливості банкрутства і ліквідації селянського (фермерського) господарства. Особливості банкрутства і ліквідації комерційних банків.
Зміст, мета і завдання реструктуризації госп.суб’єкта. Реструктуризація у вузькому розумінні- це зміна організаційної структури підпр-ва, що передбач. його злиття або виділення складових у самост.бізнеси. У широкому значенні реструктуризація- це комплекс орг..-госп., фін-ек, правових, техн.. заходів, які спрямовані на зміну структури підпр-ва, його управління, форм та ін.заходи. які можуть забезпечити довгострокову ефективність, конкурентоспроможність та інвест. привабливість п-ва. У межах стратегії санації під реструктуризацією розуміють комплекс оздоровчих заходів, спрямованих на подолання кризи і ств.умов розвитку підп.-ва. Мета реструктуризації – це адаптація до змін зовнішнього середовища, ств. умов для розвитку бізнесу, підвищ.його вартості, конкурентоспроможності та ефективності. Завдання реструктуризації: 1) визнач. стратегії, місії, цілей і завдань підприємства на новому етапі розвитку; 2) ств. нової моделі уравління та функціонування п-ва; 3) аналіз наявної структури п-ва і виявлення проблемних місць; 4) перевірка в умовах практики ств-ї моделі і проведеної реструктуризації; 5) пошук нових можливостей покращення ситуації на п-ві. Міністерством економіки України затверджено метод.рекомендації щодо здійсн. реструктуризації. Етапи реструктуризації: 1) аналіз зовн.середовища і стану п-ва; 2) розробка концепції реструктуризації; 3) вибір форм і методів реструктуризації; 4) розробка бізнес-плану реструктуризації; 5) управління процесом реструктуризації.
Форми реструктуризації Розр. такі форми реструктуризації: -1. за сферою реструктуризації: 1) реструктуризація управління – спрямована на удоскон.системи менеджменту п-ва і приведення його до зовн.умов: перехід до нового типу організ.структури управління, автоматизація сис-ми упр-я, зміна структури і якості труд.колективу, удоскон.сис-ми мотивації праці. 2) реструктуризація – передб. внесення змін до організац. та виробн.-госп. сфери п-ва з метою підвищ. рентабельності і конкурентоспроможності: зміна керівництва, диверсиф. асортименту продукції,покращ. якості продукції, підвищ. ефективності маркетингу, зниж. витрат на в-во тощо. 3) реструктуризація активу: продаж частини осн.фондів, продажд зайвого обладнання, запасів. сировини, матеріалів, продаж окремих структ. підрозділів, зворотний лізинг, реалізація окремих видів фін.вкладень, рефінансув. дебіт. заборгованості; 4) реструктуризація фінансів – повяз. зі зміною структури і розмірів власног та позичк. капіталу, а також зі змінами в інцест. діяльності п-ва: реструктуризації заборгованості перед кредиторами, одерж. дод. кредитів, збільш. стат. фонду,заморожування інцест. проектів тощо. -2. За цільовою спрямованістю: 1) реструктуризація, спрямов. на підвищення ефект.діяльності, ринк. вартості п-ва; 2) реструктуризація, спрямов. на підвищення інцест. привабливості п-ва; 3) реструктуризація, у зв’язку з підготовкою до приватизації; 4) реструктуризація, спрямов. на зміну оргю-правової форми п-ва. -3. За масштабами реструктуризації: 1) комплексна реструктуризація; 2) локальна реструктуризація. -4. За тривалістю реструктуризація і обсягом роботи: 1) стратегічна (на трив.перспективу); 2) тактична (середньостр. період); 3) оперативна (провед. невідкладних перетворень на п-ві). -5. За видом реакції і часом проведення реструктуризації: 1) реактивна (засн.. на змінах в середовищі, що вже відбулись) 2) преактивна (базується на основі змін зовн.середовища). -6. За джерелами фін-ня: 1) за власні кошти 2) за позик. кошти 3) змішане фін-ня. -7. За правом власності: 1) зі зміною складу та структури власників 2) без зміни. -8. За обов’язковість проведення реструктуризації: 1) примусова 2) добровільна. -9. Корпоративна реструктуризація (реорганізація): 1) спрямована на укрупнення 2)розукрупнення 3) без зміни перетворення.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.) |