АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Теоретичні відомості та рекомендації

Читайте также:
  1. II. Гігієнічні рекомендації
  2. А). Теоретичні передумови.
  3. А). Теоретичні передумови.
  4. А). Теоретичні передумови.
  5. А). Теоретичні передумови.
  6. Арбітражному керуючому забороняється розголошувати відомості, що стали йому відомі у зв’язку з його діяльністю, і використовувати їх у своїх інтересах або в інтересах третіх осіб.
  7. Базові відомості
  8. Визначить стратегії психотерапевтичної роботи з клієнтом і рекомендації для нього: молодий чоловік віком 26 років страждає на ігроманію.
  9. Висновки і рекомендації
  10. ВИСНОВКИ І РЕКОМЕНДАЦІЇ ЗА НАСЛІДКАМИ ДОСЛІДЖЕНЬ
  11. Висновки, рекомендації
  12. Витрати на виробництво продукції згідно П(С)БО 16 та методичні рекомендації з формування собівартості продукції

Для створення і редагування таблицьвикористовують команди пункту меню "Таблица" або кнопки панелі інструментів "Таблицы и границы".

Для створення таблиців текстовому документі треба встановити текстовий курсор у потрібне місце тексту, виконати команду Табли­ца→Добавить таблицу і вибрати кількість рядків і стовпців, ширину стовпців і формат таблиці.

Видалити зайві рядки (стовпці)можна так:

- виділити за допомогою миші чи клавіатури будь-яку комірку в зайвих рядках (стовпцях) або виконати команду Таблица→Выделить строку (столбец);

- виконати команду Таблица→Удалить строку (столбец).

Додають до таблиці додаткові рядки (стовпці)за допомогою послідовного виконання команд Таблица→Выделить строку (стол­бец) і Таблица→Добавить строки (столбцы). При цьому нові рядки розмістяться над першим виділеним рядком (зліва від першого виділеного стовпця) і їх кількість відповідатиме кількості виділених рядків (стовпців).

Змінюють висоту рядків чи ширину стовпцівза допомогою послідовного виконання команд Таблица→Выделить строку (столбец), Таблица→Высота и ширина ячейки з подальшим вибором у діалоговому вікні необхідної висоти рядка чи ширини стовпця. Існує ще один, проте менш точний спосіб - переміщення на необхідну відстань відповідних маркерів на вертикальній чи горизонтальній лінійках форматування чи безпосередньо правої для стовпця або нижньої для рядка межі відповідного стовпця чи рядка.

Вирівнюють висоту рядків чи ширину стовпців за допомогою послідовного виконання команд Таблица→Выделить строку (стол­бец) і Таблица→Выровнять высоту строк (ширину столбцов). При цьому простір, зайнятий кількома виділеними рядками чи стовпцями, рівномірно розподіляється між ними, і рядки (стовпці) розміщуються на однаковій висоті (ширині).

Видаляють комірки за допомогою команди Таблица→Удалить ячейку з подальшим вибором способу переміщення (вгору чи вліво).

Окремі комірки таблиці можна об'єднувати або поділяти. Щоб об'єднати кілька комірок в одну, необхідно виділити їх за допомогою миші чи клавіатури і виконати команду Таблиця→Об'єднати комірки. Для поділу комірки необхідно виділити її і виконати команду Таблиця→Розбити комірки з подальшим вибором у діалоговому вікні кількості стовпців і рядків, на яку їх треба поділити.

При друкуванні таблиць, що не вміщуються на одну сторінку,можна автоматично повторювати перший рядок таблиці (шапку заголовка) на наступних сторінках. Для цього необхідно виділити перший (чи кілька перших) рядок таблиці та виконати команду Таблиця→Заголовки.

Занесені в таблицю дані можна відсортувати автоматично.Для цього необхідно виконати команду Таблиця→Сортування, а потім у діалоговому вікні вибрати такі параметри сортування:

- номер стовпця, за яким відбуватиметься сортування (першого і наступних);

- тип даних;

- порядок сортування (збільшення чи зменшення);

- наявність чи відсутність заголовка таблиці.

Таблицю можна змінити за допомогою спеціальної панелі інструментів "Таблиці й границі", яку викликають з пункту меню командою ТаблицяНамалювати таблицю. На цій панелі є інструментальні кнопки Олівець і Резинка. За їх допомогою можна додати до таблиці чи видалити з неї будь-які вертикальні та горизонтальні лінії. Товщину, тип і колір лінії вибирають за допомогою відповідного списку на панелі інструментів "Таблиці й границі".

Текст можна перетворити на таблицю.Для цього слід виділити цей текст і виконати команду Таблиця→Перетворити у таблицю. У діалоговому вікні команди необхідно вибрати кількість стовпців і роздільник тексту, за допомогою якого текст поділяється на стовпці, а також ширину стовпців.

Сховати допоміжні лінії таблиці, що розділяють її стовпці та рядки, можна за допомогою команди Таблиця→Сховати сітку.

За допомогою таблиць можна виконувати арифметичні обчислення, записуючи в окремі комірки таблиці формули за допомогою команди Таблиця→Формула. Формули можуть містити адреси комірок, що складаються з адрес стовпця й рядка.

Адресу стовпця формують у вигляді літери латинського алфавіту (від А до Z). Як адресу рядка використовують її порядковий номер у таблиці.

Варіанти завдань

Варіант 1.1

1. Створить файл „Варіант 11.doc” і в властивостях файлу впишіть на вкладці „Документ” своє прізвище як автора.

2. Створіть екзаменаційну таблицю, що складається з шести стовпців і семи рядків. Застосуйте один зі способів автоформатування таблиці.

3. Перший рядок визначте як шапку заголовка таблиці з назвами стовпців "№", "П.І.Б. студента", "Історія України", "Основи менеджменту ", "Антикризовий менеджмент ", "Середній бал студента ".

4. Встановіть ширину першого стовпця 1,5 см, другого — 4 см, шостого — 2,5 см, стовпці 3-5 вирівняйте по ширині.

5. Введіть дані в кожну комірку кожного рядка таблиці, використовуючи прізвища, імена та по батькові студентів своєї групи (оцінки вводяться цифрами 2, 3,4, 5). Для введення основного тексту користуйтесь шрифтом Times New Roman, розмір 12.

6. Між третім і четвертим рядками вставте три додаткових рядки і внесіть в них дані.

7. Перед шостим стовпцем вставте один стовпець, назвіть його "Філософія" і заповніть оцінками.

8. Повторно вирівняйте стовпці 3-6 таблиці по ширині.

9. В останній стовпець таблиці вставте формули, за якими розраховують середній бал кожного студента.

10. Відсортуйте дані таблиці за вмістом другого стовпця.

11. Додайте в кінець таблиці ще один рядок „Разом” об'єднайте перші дві комірки останнього рядка і введіть у них текст "Сума балів ", а в комірки 3-6 — формули, за якими розраховують суму балів усіх студентів з кожного предмета.

12. Виберіть висоту рядків 1 см і вирівняйте всі рядки таблиці по висоті починаючи з другого.

13. Комірки останнього стовпця таблиці починаючи з другої до передостанньої включно поділіть на дві комірки та використайте другу з них для заповнення даними, що відповідають середньому балу студента на попередній сесії.

14. Поділіть комірки 3-6 стовпців першого рядка на дві частини по горизонталі та використайте нижню частину для запису прізвища викладача.

15. Додайте перший рядок таблиці, об'єднайте у ньому всі комірки і введіть назву "Екзаменаційна відомість групи ___ ". Розташуйте назву таблиці по центру без будь-яких відступів та виділити її жирним шрифтом.

16. Використайте команду "Заголовки" для перенесення першого рядка на наступні сторінки, додайте рядки в таблицю та переконайтеся, що перший рядок перенесено. Збережіть документ та здайте роботу на перевірку викладачеві.

 

Варіант 1.2

1. Створить файл „Варіант 12.doc” і в властивостях файлу впишіть на вкладці „Документ” своє прізвище як автора.

2. Створіть таблицю замовлень, що складається з п'яти стовпців і п'яти рядків. Застосуйте один зі способів автоформатування таблиці.

3. Перший рядок визначте як шапку заголовка таблиці з назвами стовпців "№”, "Компанія", "Замовлення", "Оплачено", "Баланс".

4. Встановіть ширину першого стовпця 1,5 см, другого — 3,5 см, п'ятого — 2,5 см, стовпці 3 і 4 вирівняйте по ширині.

5. Введіть дані в кожну комірку кожного рядка таблиці, використовуючи номер замовлення, назви компаній, суми замовлень і суми оплати за кожним замовленням, а останній стовпець залиште порожнім. Для введення тексту користуйтесь шрифтом Arial, розмір 12.

6. Між 3 і 4 рядками вставте два додаткові рядки і внесіть в них дані.

7. Перед третім стовпцем вставте один стовпець, назвіть його "Дата" івнесіть у нього дати замовлень.

8. Повторно вирівняйте 4 і 5 стовпці таблиці по ширині.

9. В останній стовпець вставте формули, за якими розраховують баланс замовлення (сума оплати — сума замовлення).

10. Відсортуйте дані другого стовпця за абеткою.

11. Додайте в кінець таблиці ще один рядок, об'єднайте перші три комірки останнього рядка і введіть в них текст "Разом", а в комірки 4 і 5 стовпців — формули, за якими розраховують суми всіх замовлень і оплат.

12. Виберіть висоту рядків 1 см і вирівняйте всі рядки таблиці по висоті починаючи з другого.

13. Комірки третього стовпця таблиці починаючи з другої до передостанньої включно поділіть на дві комірки та використайте другу з них для введення дати оплати замовлення (будь-яка дата, не раніше за першу).

14. Додайте перший рядок таблиці, об'єднайте у ньому всі комірки і введіть назву "Форма № 1022". Розташуйте назву таблиці по центру без будь-яких відступів та виділити її жирним шрифтом.

15. Використайте команду "Заголовки" для перенесення першого рядка на наступні сторінки, додайте рядки в таблицю та переконайтеся, що перший рядок перенесено. Збережіть документ у своїй папці та здайте роботу на перевірку викладачеві.

 

Варіант 1.3

1. Створить файл „Варіант 13.doc” і в властивостях файлу впишіть на вкладці „Документ” своє прізвище як автора.

2. Створіть таблицю виборів до Верховної Ради України, що складається з чотирьох стовпців і п'яти рядків. Застосуйте один зі способів автоформатування таблиці.

3. Перший рядок визначте як шапку заголовка таблиці з назвами стовпців "№", "Партія", "Отримано голосів", "Відсоток".

4. Встановіть ширину першого стовпця 1,5 см, другого — 4,5 см, а третій і четвертий вирівняйте по ширині.

5. Введіть дані в кожну комірку кожного рядка таблиці, використовуючи порядковий номер, назви українських партій, кількість отриманих голосів виборців (будь-які числа від 1 до 9000000), а останній стовпець залиште порожнім. Для введення тексту користуйтесь шрифтом Courier New, розмір 12.

6. Між третім і четвертим рядками вставте додатковий рядок і внесіть в нього дані.

7. Перед третім стовпцем вставте один стовпець шириною 2,5 см, назвіть його "Дата створення" ізаповніть датами створення партій (від 01.01.95 до 31.12.06).

8. Четвертий стовпець зробіть шириною 3,5 см, а останній — 2,5 см.

9. В останній стовпець вставте формули, за якими розраховують відсоток отриманих партіями голосів, якщо виборців в Україні приблизно 20 000 000.

10. Відсортуйте дані за вмістом четвертого стовпця таблиці за зменшенням отриманих голосів.

11. Додайте в кінець таблиці ще один рядок, об'єднайте перші три комірки останнього рядка і введіть у них текст "Разом ",а в комірки четвертого і п'ятого стовпців — формули, за якими розраховують кількість всіх виборців, що проголосували, і загальний відсоток участі у виборах.

12. Виберіть висоту рядка 1 см і вирівняйте їх висоту починаючи з другого.

13. Комірки третього стовпця починаючи з другої до передостанньої включно поділіть на дві комірки та використайте другу з них для введення дати реєстрації партії (будь-яка дата, не раніше за першу).

  1. Додайте перший рядок таблиці, об'єднайте у ньому всі комірки і введіть назву "Вибори до Верховної Ради України у 2010 р. ". Розташуйте назву таблиці по центру без будь-яких відступів та виділити її жирним шрифтом.

15. Використайте команду "Заголовки" для перенесення першого рядка на наступні сторінки, додайте рядки в таблицю і переконайтесь у перенесенні першого рядка таблиці. Збережіть документ у своїй папці і здайте роботу на перевірку викладачеві.

 

Варіант 1.4

1. Створить файл „Варіант 14.doc” і в властивостях файлу впишіть на вкладці „Документ” своє прізвище як автора.

2. Створіть таблицю продажу принтерів, що складається з п'яти стовпців і чотирьох рядків. Застосуйте один зі способів автоформатування таблиці.

3. Перший рядок визначте як шапку заголовка таблиці з назвами стовпців "№", "Тип принтера", "Кількість", "Ціпа", "Вартість".

4. Встановіть ширину першого стовпця 1,5 см, другого — 3,5 см, третього — 2 см, а четвертий і п'ятий вирівняйте по ширині.

5. Введіть дані в кожну комірку таблиці, використовуючи порядковий номер, назви принтерів (Epson, HP тощо), їх кількість (від 1 до 20), ціну (від 800 до 1500), а останній стовпець залиште порожнім. Для введення тексту користуйтесь шрифтом Times New Roman, розмір 12.

6. Між третім і четвертим рядками вставте додатковий рядок і внесіть у нього дані.

7. Перед третім рядком вставте один стовпець шириною 2,5 см, назвіть його "Формат" і заповніть датами (A3 або А4).

8. Повторно вирівняйте ширину п'ятого і шостого стовпців таблиці.

9. В останній стовпець таблиці вставте формули, за якими розраховують вартість проданих принтерів (ціна х кількість).

10. Відсортуйте дані другого стовпця за абеткою.

11. Додайте в кінець таблиці ще один рядок, об'єднайте перші три комірки останнього рядка і введіть у них текст "Разом ", а в комірки четвертого і шостого стовпців — формули, за якими розраховують кількість всіх проданих принтерів та їх загальну вартість.

12. Виберіть висоту рядків 1 см і вирівняйте їх висоту починаючи з другого.

13. Комірки п'ятого стовпця починаючи з другої до передостанньої включно поділіть на дві комірки та використайте другу з них для введення попередньої ціни цього принтера.

14. Додайте перший рядок таблиці, об'єднайте в ньому всі комірки і введіть назву "Продаж принтерів в І кварталі 2010р.". Розташуйте назву таблиці по центру без будь-яких відступів та виділити її жирним шрифтом.

15. Використати команду "Заголовки" для перенесення першого рядка на наступні сторінки, додайте рядки в таблицю і переконайтесь, що перший рядок перенесено. Збережіть документ у своїй папці і здайте роботу на перевірку викладачеві.

 

Варіант 1.5

1. Створить файл „Варіант 15.doc” і в властивостях файлу впишіть на вкладці „Документ” своє прізвище як автора.

2. Створіть таблицю продажу комп'ютерної літератури, що складається з п'яти стовпців і чотирьох рядків. Застосуйте один зі способів автоформатування таблиці.

3. Перший рядок визначте як шапку заголовка таблиці з назвами стовпців "№", "Назва книги", "Ціна", "ПДВ", "Вартість".

4. Встановіть ширину першого стовпця 1,5 см, другого — 4 см, третього — 2 см, а четвертий і п'ятий стовпці вирівняйте по ширині.

5. Введіть дані в кожну комірку таблиці, використовуючи порядковий номер, назви книг (Windows, Excel тощо), ціну (від 20 до 200), а два останніх стовпці залиште порожніми. Для введення тексту користуйтеся шрифтом Arial, розмір 12.

6. Між третім і четвертим рядками вставте додатковий рядок і внесіть у нього дані.

7. Перед третім стовпцем вставте один стовпець завширшки 3 см, назвіть його "Дата" ізаповніть датами виходу книг (від 01.01.09 до 31.12.11).

8. Повторно вирівняйте ширину п'ятого і шостого стовпців таблиці.

9. В передостанній стовпець введіть формулу для розрахунку ПДВ (ціна: 5), а в останній вставте формулу для розрахунку вартості книг (ціна + ПДВ).

10. Відсортуйте дані таблиці за вмістом третього стовпця за збільшенням дат виходу книг.

11. Додайте в кінець таблиці ще один рядок, об'єднайте перші три комірки останнього рядка і введіть у них текст "Разом", а в комірку шостого стовпця — формулу для розрахунку загальної вартості всіх книг.

12. Виберіть висоту рядка 1 см і вирівняйте ї'х висоту починаючи з другого.

13. Усі комірки третього стовпця починаючи з другої до передостанньої включно, поділіть на дві комірки та використайте другу з них для введення дати попереднього накладу книги (будь-яка дата, не раніше за першу).

14. Додайте перший рядок таблиці, об'єднайте у ньому всі комірки і введіть текст "Компанія Microsoft Press пропонує".

15. Використайте команду "Заголовки" для перенесення першого рядка на наступні сторінки, додайте рядки в таблицю і переконайтеся, що перший рядок перенесено. Збережіть документ у своїй папці і здайте роботу на перевірку викладачеві.

 

Варіант 1.6

1. Створить файл „Варіант 16.doc” і в властивостях файлу впишіть на вкладці „Документ” своє прізвище як автора.

2. Створити таблицю передплати на періодику, що складається з 5 стовпців і 4 рядків. Застосуйте один зі способів автоформатування таблиці.

3. Перший рядок визначте як шапку заголовка таблиці з назвами стовпців "№", "Назва", "Кількість", "Ціпа", "Вартість".

4. Встановіть ширину першого стовпця 1,5 см, другого — 3,5 см, третього — 2,5 см, а четвертий і п'ятий стовпці вирівняйте по ширині.

5. Введіть дані в кожну комірку таблиці, використовуючи порядковий номер, назву видання ("Голос України", "Вітчизна" тощо), кількість випусків за рік (від 12 до 250), ціну (від 0,30 до 2,50), а останній стовпець залиште порожнім. Для введення тексту користуйтесь шрифтом Courier New, розмір 12.

6. Між третім і четвертим рядками вставте додатковий рядок і внесіть у нього дані.

7. Перед третім стовпцем вставте один стовпець шириною 1,5 см, назвіть його "Тип" і заповніть інформацією про тип видання (Г або Ж).

8. Повторно вирівняйте ширину п'ятого і шостого стовпців таблиці.

9. В останній стовпець введіть формулу для розрахунку вартості видання (ціна х кількість).

10. Відсортуйте дані другого стовпця за абеткою.

11. Додайте в кінець таблиці ще один рядок, об'єднайте перші три комірки останнього рядка і введіть у них текст "Разом", а в комірку шостого стовпця введіть формулу для розрахунку загальної вартості всіх видань.

12. Виберіть висоту рядка 1 см і вирівняйте їх висоту починаючи з другого.

13. Комірки п'ятого стовпця починаючи з другої до передостанньої включно поділіть на дві комірки та використайте другу з них для введення ціни видання в минулому році (будь-яке число, не менше за перше).

14. Додайте перший рядок таблиці, об'єднайте в ньому всі комірки і введіть текст "Преса України ".

15. Використайте команду "Заголовки" для перенесення першого рядка на наступні сторінки, додайте рядки в таблицю і переконайтеся, що перший рядок перенесено. Збережіть документ у своїй папці і здайте роботу на перевірку викладачеві.

 

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.012 сек.)