|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Хто забезпечує створення і функціонування системи медичного страхування населення?A) держава; Б) Президент України; В) Верховна Рада України; Г) Міністерство охорони здоров‘я України.
85. Хто спрямовує та координує діяльність Міністерства охорони здоров‘я? A) Президент України; Б) Генеральний прокурор України і підпорядковані йому прокурори; В) Верховна Рада України; Г) Кабінет Міністрів України.
86. Лікуючий лікар може… А) обиратись безпосередньо пацієнтом; Б) обиратись залежно від власного бажання; В) призначатись старшою медсестрою; Г) призначатись консиліумом.
87. Лікар має право відмовитись від подальшого ведення пацієнта, якщо: А) пацієнт скоїв адміністративний проступок; Б) пацієнт скоїв кримінальний злочин; В) пацієнт не виконує медичних приписів; Г) лікар не закінчив інтернатуру.
88. Високоспеціалізована лікувально-профілактична допомога надається: А) лікарем або групою лікарів, які мають відповідну підготовку у галузі складних для діагностики і лікування захворювань; Б) лікарями, які пропрацювали в медичному закладі не менше 5 років; В) лікарями, які мають відповідну спеціалізацію; Г) сімейними лікарями і лікарями загальної практики.
89. У невідкладних випадках, за відсутності медичних працівників першу медичну допомогу надають: А) співробітники міліції; Б) співробітники пожежної охорони; В) співробітники аварійних служб; Г) все вищеперераховане.
90. Відповідальність за несвоєчасне і неякісне забезпечення надання медичної допомоги, що призвело до тяжких наслідків несуть: А) лікуючий лікар; Б) старша медсестра; В) керівництво лікуючого закладу; Г) органи влади і спеціальні установи, які обслуговують медичні заклади.
91. Має право на вибір лікаря та вибір методів лікування… А) пацієнт, незалежно від віку; Б) пацієнт, який досяг 14 років; В) пацієнт, який досяг 16 років; Г) пацієнт, який досяг 18 років.
92. Має право на отримання достовірної і повної інформації про стан свого здоров’я… А) пацієнт незалежно від віку; Б) пацієнт, який досяг 14 років; В) пацієнт, який досяг 16 років; Г) пацієнт, який досяг 18 років.
93. Якщо пацієнт відмовляється від лікування і це може призвести до тяжких для нього наслідків, то лікар має право: А) взяти у пацієнта письмове підтвердження відмови від лікування; Б) за допомогою іншого медичного персоналу примусово лікувати пацієнта; В) привести до пацієнта завідуючого відділення або головного лікаря; Г) отримати письмову згоду, тобто згоду родичів пацієнта.
94. Нові методи профілактики, діагностики, лікування, реабілітації та лікарські засоби, які розглядаються в установленому порядку, але ще не допущені до застосування можуть використовуватись: А) в разі неможливості надати медичну допомогу іншим можливим способом; Б) коли пацієнт дає усну згоду; В) коли пацієнт є повнолітньою, дієздатною особою; Г) коли пацієнту від 14 до 18 років і є письмова згода хворого та батьків або інших законних представників.
95. Донорство крові можливе, якщо: А) особі виповнилось 16 років і вона є дієздатною; Б) особі виповнилось 14 років вона в письмовій формі дає згоду; В) особі виповнилось 18 років; Г) особа є родичем хворого, якому потрібна негайно кров.
96. Донором органів може бути: А) повнолітня дієздатна фізична особа; В) померла особа; Г) все вищеперераховане.
97. Стерилізація здійснюється: А) за бажанням батьків або опікунів малолітньої особи; Б) у порядку визначеному судом; В) за бажанням повнолітньої особи; Г) опікунів обмеженої дієздатної або недієздатної особи.
98. Медичне втручання пов’язане з ризиком для здоров’я пацієнта можливе лише тоді: А) коли є згода батьків, усиновителів, опікунів або інших уповноважених ними органів; Б) коли є згода правоохоронних органів; В) коли шкода від застосування методів лікування є меншою ніж та, що очікується в разі відмови від лікування; Г) коли медичне втручання робиться під наглядом двох і більше кваліфікованих спеціалістів.
99. Аборт може бути проведений: А) за рішенням консиліуму до 6 тижнів; Б) за бажанням жінки до 6 тижнів; В) за бажанням жінки до 12 тижнів; Г) за бажанням жінки до 22 тижня.
100. Евтаназія в Україні: А) можлива, якщо хворий перебуває в передсмертному стані і просить зменшити страждання; Б) можлива, якщо це визначено в судовому порядку; В) А), Б) правильні відповіді; Г) заборонена.
101. Медичний огляд працюючих підлітків має проводитись раз на: А) 3 місяці; Б) 6 місяців; В) 9 місяців; Г) 12 місяців.
102. Право на одержання і використання конфіденційних відомостей про стан психічного здоров’я особи та надання їй психіатричної допомоги має: А) сама особа; Б) її законний представник; В) сама особа і її законний представник; Г) всі лікарі даного відділення.
103. Тимчасова непрацездатність визначається строком до: А) 1 року; Б) 2 років; В) 3 років; Г) 5 років.
104. Амбулаторна психіатрична допомога не може надаватись, якщо: А) є прохання або усвідомлення згоди особи; Б) є прохання роботодавця; В) є прохання або згода батьків, щодо неповнолітнього віком до 14 років; Г) особа, визнана у встановленому порядку недієздатною, на прохання або за згодою опікуна.
105. Особі, якій надається амбулаторна психіатрична допомога в примусовому порядку повинна оглядатись лікарем-психіатром не рідше одного разу на (…), а комісією психіатрів не рідше одного разу на (…). А) 1 місяць і 3 місяці; Б) 1 місяць і 6 місяців; В) 2 місяці і 6 місяців; Г) 2 місяці і 8 місяців.
Лікарі дільничних лікарень та амбулаторій, розташованих у сільській місцевості, за безперервну роботу на певній посаді у зазначених закладах понад три роки мають право на додаткову оплачувану відпустку тривалістю три календарних дні. Як часто призначається ця відпустка? A) раз на три роки; Б) щорічно; В) раз на п’ять років; Г) кожні два роки.
107. Медичні і фармацевтичні працівники мають право на підвищення кваліфікації, перепідготовку у відповідних закладах та установах не рідше: A) одного разу на 3 роки; Б) одного разу на 5 років; В) одного разу на 7 років; Г) одного разу на 10 років.
108. Трудовий договір не може бути: A) безстроковим, тобто укладеним на невизначений термін; Б) строковим, укладеним на певний термін за погодженням сторін; В) укладеним на час проходження терміну випробування; Г) укладеним на час виконання певної роботи.
109. Під час працевлаштування майбутній медичний працівник має надати роботодавцеві наступні документи, визначені чинним законодавством: A) свідоцтво про народження; Б) паспорт; В) трудову книжку; Г) довідку з попереднього місця роботи; Д) завірену нотаріусом копію медичної картки; Е) диплом державного зразка про медичну освіту.
110. Якщо медичний працівник працює за сумісництвом в одному й тому самому закладі охорони здоров’я або в однієї й тієї самої фізичної особи-підприємця, то: A) укладаються два трудові договори з одним роботодавцем; Б) укладається один комплексний договір; В) укладаються два окремих трудових договори з керівниками відповідних відділів; Г) укладається один договір з поміткою про сумісництво.
111. Доручення медичному працівникові роботи на іншому робочому місці, в іншому структурному підрозділі у тій самій місцевості, на іншому механізмі або агрегаті у межах спеціальності, кваліфікації чи посади, обумовленої трудовим договором, називається: A) переведення; Б) переміщення; В) службова недбалість; Г) зміна істотних умов праці.
112. Доручення медичному працівникові роботи, що не відповідає спеціальності, кваліфікації або посаді, обумовленої трудовим договором, називається: A) переведення; Б) переміщення; В) службова недбалість; Г) зміна істотних умов праці.
113. Про зміну істотних умов праці медичний працівник має бути повідомлений не пізніше, ніж: A) за 2 тижні; Б) за місяць; В) за два місяці; Г) за три місяці.
114. Суто добровільною має бути згода працівника на: A) переведення; Б) переміщення; В) звільнення з роботи; Г) зміну істотних умов праці.
115. Нормальна тривалість робочого часу не може перевищувати: A) 33 год. на тиждень; Б) 36 год. на тиждень; В) 40 год. на тиждень; Г) 48 год. на тиждень.
116. Несприятливі наслідки у лікарській діяльності можуть бути пов’язані з: А) нещасними випадками під час лікування; Б) самогубством хворого; В) лікарськими помилками; Г) професійними правопорушеннями медичних працівників.
117. Відповідно до ККУ лікарі несуть кримінальну відповідальність за: А) порушення правил внутрішнього розпорядку лікувального закладу; Б) службову недбалість; В) незаконне проведення аборту; Г) ненадання допомоги хворому; Д) службове підроблення.
118. Відповідно до чинного законодавства лікарі несуть кримінальну відповідальність за: А) незаконну лікувальну діяльність; Б) лікарські помилки; В) порушення правил боротьби з епідеміями; Г) дисциплінарні провини; Д) порушення прав пацієнта.
119. Особливостями ведення лікарських справ є: А) вивчення характеристики лікаря; Б) проведення відомчого розбору лікарської справи; В) вивчення всіх медичних документів; Г) порушення кримінальної справи за постановою прокурора; Д) припинення справи на етапі попереднього її розгляду.
120. Під час проведення експертизи лікарських справ вирішують такі питання: А) наявність ознак незаконної стерилізації; Б) правильність встановлення діагнозу; В) правильність проведеного лікування; Г) повноту медичної допомоги; Д) своєчасність надання медичної допомоги.
121. Лікарські помилки за класифікацією можуть бути: А) пов’язаними з лікуванням; Б) непередбачуваними; В) пов’язаними з діагностикою; Г) передбачуваними; Д) організаційними.
122. Поняття «лікарська помилка» включає наявність помилкових дій лікаря за умов: А) відсутності необережності; Б) наявності відмови хворого від лікування; В) відсутності недобросовісності в діях лікаря; Г) відсутності документації; Д) відсутності наміру.
123. Лікарські помилки підлягають кримінальному покаранню: А) так; Б) ні.
124. До дисциплінарних провин медичних працівників належать: А) невиконання розпоряджень керівників; Б) не заведення історії хвороби на особу, якій виконують аборт; В) порушення правил внутрішнього розпорядку; Г) порушення правил боротьби з епідеміями; Д) несумлінне ставлення до своїх службових обов’язків.
125. Виберіть неправильне твердження. За рішенням суду застосовують такі примусові заходи медичного характеру: А) надання амбулаторної психіатричної допомоги в звичайному порядку; Б) надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку; В) госпіталізація до психіатричного закладу з посиленим наглядом; Г) госпіталізація до психіатричного закладу із суворим наглядом.
126. Питання про зміну або припинення застосування примусового заходу медичного характеру вирішується: А) законним представником або опікуном; Б) лікуючим лікарем-психіатром; В) комісією лікарів-психіатрів; Г) судом.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.035 сек.) |