|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема 5. Феодальні монархії в країнах Західної Європи. Франція
Причини феодальної роздорбленості в країнах Західної Європи. Верденський договір 843 р. Королівська влада і двірцево вотчинна система. Намагання королівської влади обмежити децентралізацію. Реформи: управлінська, судова, військова, монетна у Франції та Англії. Їх завдання і суть. Національні особливості ранньофеодальних держав Західної Європи. Виникнення Франції та її розвиток у ранньофеодальний період. Характеристика суспільного устрою та державного ладу. Боротьба королівської влади Франції за централізацію держави. Реформи Людовіка IX та їх сутність: адміністративна, судова, фінансова, військова. Джерела та основні риси права середньовічної Франції.
Тема 6. Станово-представницькі монархії в країнах Західної Європи. Англія
Переміни в суспільному ладі Європи в ХІІІ-XV ст. Формування основних станів: духовенства, дворянства і городян. Досягнення містами незалежності від феодальних сеньйорів. Організація міського самоврядування. Цехи та гільдії. Магдебурзьке право. Основи союзу монархії та міського патриціату. Станово-представницькі установи: Генеральні Штати, кортеси, парламент, ландтаги, рейхстаг та ін. Франція в період станово-представницької монархії (XIV-XV століття). Функції та повноваження Генеральних Штатів у Франції. Великий березневий ордонанс 1357 р. Причини занепаду Генеральних Штатів, Рада нотаблів. Формування загальнофранцузького права. Золота булла 1356 р. Колегія курфюрстів та її роль в системі державного управління Німецької імперії.
Суспільний і державний лад англосаксів. Феодальна монархія в Англії після нормандського завоювання (XI-XII століття). Судова та військова реформи Генріха II. Утворення станово-представницької монархії в Англії. Велика хартія вольностей 1215 р.(«Хартія вольностей англійського народу»), її структура та сутність. Становлення common law і прецедентного права. Парламент у Англії. Успіхи англійського парламентаризму у XIII-XIV ст. Реформа виборчого законодавства (1430 та 1445 рр.), її завдання. Місцеве самоуправління. Подальше становлення системи прецедентного права. Джерела та основні риси права середньовічної Англії.
Тема 7. Абсолютні монархії в країнах Західної Європи. Німеччина. Арабський Халіфат Причини та передумови виникнення абсолютизму. Революція цін. Розклад старих феодальних станів і зародження буржуазії. Політичні інтереси нового суспільного класу та їх врахування абсолютистськими режимами. Класичний абсолютизм у Франції. Король і королівська рада. Інтенданти поліції, юстиції та фінансів. Армія і поліція. Судовий процес. Накази у “запечатаних конвертах”. Розшуковий процес. Незавершений характер абсолютизму в Англії. Королівська влада. Збереження парламенту і місцевого самоврядування. Еволюція острівної системи права. Доктрина Кока. Князівський абсолютизм у Німеччині. Селянська війна 1524-1525 рр. Реформація. Тридцятирічна війна, її наслідки для Німецької імперії. Піднесення ролі курфюрстів. Джерела й основні риси права середньовічної Німеччини. «Саксонське зерцало». «Швабське зерцало». «Кароліна». Держава та право Арабського Халіфату: виникнення й розвиток. Суспільний устрій та державний лад. Джерела й основний зміст права Арабського Халіфату. Характеристика Корану, зобов’язального права, шлюбно-сімейних відносин, кримінального права та судової системи.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |