АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Роль і значення навчальної дисципліни в підготовці та майбутній професійній діяльності фахівця

Читайте также:
  1. Definitions. Визначення.
  2. II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності
  3. III. Витрати діяльності
  4. VІ. ПРАВОВІ І НОРМАТИВНО – ТЕХНІЧНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
  5. А.Визначення розмірів і площі зони хімічного зараження
  6. АЛГОРИТМ ДІЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ТА ЗАСТУПНИКА ДИРЕКТОРА З ВИХОВНОЇ РОБОТИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ ПІД ЧАС ЗДІЙСНЕННЯ ПЕРЕВІРКИ ФАХІВЦЯМИ СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ
  7. Аналіз витрат і ефективності діяльності суб’єктів державного сектору.
  8. Аналіз інвестиційної діяльності підприємства за даними фінансової звітності.
  9. Аналіз фінансових результатів діяльності та рентабельності
  10. АНОТАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ ЗІ СТРУКТУРНО-ЛОГІЧНОЮ СХЕМОЮ (МІЖДИСЦИПЛІНАРНИМИ ЗВ’ЯЗКАМИ).
  11. Анотація навчальної дисципліни «Макроекономічний аналіз»
  12. Анотація навчальної дисципліни «Макроекономічний аналіз»

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Дніпропетровський державний університет
внутрішніх справ

 

 

Кафедракримінально-правових дисциплін

 

РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

 

з дисципліни Кримінальне право

 

Дніпропетровськ – 2010

 

 

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Дніпропетровський державний університет
внутрішніх справ

 

 

З А Т В Е Р Д Ж Е Н О

на засіданні Вченої ради університету

(протокол № ___від ______20 р.)

 

РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

з дисципліни Кримінальне право

з підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня „бакалавр”

за спеціальністю „правознавство”

 

 

  С Х В А Л Е Н О на засіданні Науково-методичної ради університету (протокол № ___від ______20 р.)

 

Дніпропетровськ – 2010


Робоча навчальна програма з дисципліни Кримінальне право / Укладачі: д.ю.н., професор, професор кафедри кримінально-правових дисциплін ДДУВС Богатирьов І.Г., викладачі кафедри кримінально-правових дисциплін ДДУВС Соболь О.І., Швидка А.С. - Дніпропетровськ: Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, 2010. - с.

 

Рецензенти:

Баранник П. Д., заступник начальника штабу ГУМВС України в Дніпропетровській області.

Шаповалова Л. О., к.ю.н. начальник кафедри кримінального процесу Донецького юридичного інституту.

 

 

Обговорено на засіданні кафедри кримінально-правових дисциплін, протокол №___ від ________ 2010_ р.

 

Обговорено та затверджено на засіданні кафедри (навчально-наукового комплексу) _________________, протокол №___ від ________ 2010_ р.

 

Обговорено та затверджено на засіданні кафедри (навчально-наукового комплексу) _________________, протокол №___ від ________ 2010 р.


АНОТАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

 

Роль і значення навчальної дисципліни в підготовці та майбутній професійній діяльності фахівця

Кримінальне право відноситься до фундаментальних нормативних професійно-орієнтованих юридичних дисциплін і займає провідне місце в професійній підготовці співробітників органів внутрішніх справ, слідчих, осіб, які проводять дізнання, суддів, прокурорів, адвокатів та юристів іншого профілю.

Програма кримінального права включає викладення змісту цієї навчальної дисципліни, перелік основної та додаткової літератури по всіх темах курсу, визначає засоби та форми поточного і підсумкового контролів знань студентів.

 

2. Основні риси навчальної та науково-творчої діяльності, необхідні для успішної роботи фахівця, а також характер навчально-пізнавальних проблем і завдань, що сприяють формуванню цих рис.

Засвоєнню кримінального права покликані всі форми аудиторної і самостійної роботи, в процесі якої слухачі вивчають чинне кримінальне законодавство, положення Загальної і Особливої частин кримінального права України. Поряд з набуттям знань із загальновизнаних кримінально-правових доктрин, слухачі отримують знання, виробляють навички та вміння, які сприяють критичному осмисленню дискусійних положень сучасної теорії і практики кримінального права.

Навчальний процес спрямований на формування у слухачів якісно відпрацьованих навичок щодо практичного застосування кримінального законодавства України, які базуються на грунтовному оволодінні теорією кримінального права, науковими основами кваліфікації суспільно небезпечних діянь, вивченні навчальної і монографічної літератури, використанні позитивного досвіду слідчої і судової практики.

Предмет дисципліни становить Кримінальне право як галузь права та як наука, навчальна дисципліна вивчає закон про кримінальну відповідальність та практику його застосування, їх історичний розвиток та зміни, тенденції вдосконалення кримінального закону та практики його застосування, злочин та покарання як соціальні явища, підстави кримінальної відповідальності, проблеми складу злочину, теоретичні основи відповідальності за попередню злочинну діяльність, співучасть у злочині, множинність злочинів, поняття, мету, види кримінального покарання, проблеми звільнення від кримінальної відповідальності та покарання, інші кримінально-правові інститути

.

Структура дисципліни зумовлена системою кримінального права і має дві самостійні частини – Загальну та Особливу. В межах Загальної частини студентами вивчаються завдання, принципи, основні інститути кримінального права, що закріплюють підстави кримінальної відповідальності, чинність кримінального закону у часі та просторі, поняття злочину, класифікацію злочинів, осудність та неосудність, форми вини, співучасть у злочині, покарання та його види, інститути звільнення від кримінальної відповідальності та покарання, погашення та зняття судимості, особливості відповідальності неповнолітніх.

В межах Особливої частини кримінального права вивчаються норми, що описують конкретні види злочинів із зазначенням видів покарань і меж, в яких вони можуть бути призначені за вчинення даних злочинів. Загальна та Особлива частини курсу вивчають в їх нерозривному взаємозв’язку.

 

Міждисциплінарні зв'язки Кримінального права обумовлені охоронною функцією відповідної галузі права та фундаментальним характером дисципліни.

Кримінальне право України займає одне з провідних місць у системі права в цілому. Воно разом з цивільним та адміністративним правом належить до фундаментальних галузей системи права. Однак виходячи з завдань, які воно вирішує, методу, за допомогою якого це здійснюється, місця, що займає кримінальне право в системі права, в цілому є особливим. Фактично й інші галузі права в тій чи іншій частині здійснюють функцію охорони суспільних відносин. Лише кримінальне право веде боротьбу з тими з них, які спричиняють шкоду на загальносуспільному рівні. Тому для боротьби з ними обрано крайній метод, найжорсткіші форми.

Кримінальне право фактично реалізується у формах, визначених кримінально-процесуальним правом. Кримінальний процес стосовно кримінального права є тією формою, в якій матеріальне право проявляється. Фактично кримінально-процесуальне право утворює те середовище, в якому матеріальне кримінальне право реалізується.

Тісним є зв'язок кримінального права з кримінально-виконавчим правом, яке регулює відносини, що виникли в процесі виконання покарання.

У низці питань кримінальне право пов'язане із міжнародним правом. Це стосується проблем екстериторіальності, дипломатичної недоторканності, визначення території дії кримінального закону, видачі злочинців, відповідальності за діяння, визнані злочинними світовим співтовариством (напр., міжнародний тероризм, найманство та ін.).

Метою дисципліни є набуття та поглиблення знань про кримінальне право як галузь права та науку, про поняття кримінальної відповідальності, значення кримінального права в реформуванні законодавства, визначення завдань та формування напрямків кримінально-правової політики, а також визначення принципів дії, структуру та види тлумачень закону про кримінальну відповідальність; визначення місця, яке займає кримінальне право та закон про кримінальну відповідальність в системі інших галузей правових знань та встановлення його зв'язку з іншими навчальними дисциплінами, з’ясування значення для практичної діяльності майбутніх правознавців, формування вмінь та навичок здійснення кримінально-правової кваліфікації, правильного тлумачення та реалізації норм закону про кримінальну відповідальність.

Мета дисципліни – підготовка висококваліфікованого фахівця і особистості з таким рівнем знань, умінь та навичок в галузі кримінального права, який забезпечить його ефективну діяльність в органах внутрішніх справ у боротьбі зі злочинністю на користь національних інтересів України.

Складовими мети є:

- освітня (навчальна) – сприяти становленню сучасного висококваліфікованого фахівця-юриста;

- розвиваюча – формувати та розвивати правові знання студента, уміння аналізувати норми кримінального закону; виробляти навички самостійного аналізу процесів криміналізації, декриміналізації, умінь застосовувати отримані знання при оцінці конкретної ситуації, давати вірну кваліфікацію злочину;

- виховна – формувати ціннісні орієнтири студента відповідно до ідеалів гуманізму, демократії, соціальної справедливості, поваги до особистості; виховувати активну громадянську позицію; сприяти усвідомленню ролі та значення юридичної діяльності в розбудові та зміцненню української держави; формувати у майбутніх юристів правову свідомість та правову культуру, професійні та особистісні якості.

3. Найважливіші світоглядні ідеї та категорії, які підлягають засвоєнню під час вивчення дисципліни "Кримінальне право"

- кримінальна відповідальність становить собою взаємодію спеціальних органів держави і особи, визнаної винною у вчиненні злочину, внаслідок чого ця особа зазнає певних обмежень;

- кримінальна відповідальність – це вид державного примусу, що знаходить своє вираження в осуді злочинця і його діяння обвинувальним вироком суду, а також у покладанні на винного додаткових позбавлень та обмежень;

- такі обмеження особистого та майнового характеру визначені тільки в кримінальному законі, в санкціях статей Особливої частини КК України, що передбачають відповідальність за вчинений злочин;

- кримінальна відповідальність можлива лише за вчинення злочину, що виступає підставою такої відповідальності.

4. Завдання дисципліни полягає в тому, щоб забезпечити:

- поглиблене вивчення положень кримінального законодавства та його застосування в практичній діяльності правоохоронця;

- придбання навиків правильного, глибокого кримінально-правового аналізу суспільно небезпечних діянь і застосування кримінального законодавства при кваліфікації злочинів;

- опанування необхідною науково-методологічною підготовкою, що забезпечує знання існуючих проблем кримінального законодавства, шляхів розв'язання спірних положень, самоудосконалення фахового рівня;

- формування досконалих навичок щодо прийняття обгрунтованих і законних рішень при кваліфікації злочинів;

- розвиток правової свідомості як передумови опанування національного законодавства, а також досвіду кримінального законодавства та права інших держав;

- формування правової культури фахівця української держави в сфері правоохоронної діяльності, почуття відповідальності перед людиною, суспільством та державою.

Вивчення курсу передбачає досягнення кваліфікаційного рівня підготовки випускника, при якому він повинен:

1) знати:

а) на понятійному рівні:

- предмет кримінального законодавства і права;

- систему кримінального законодавства і права;

- принципи, мету і завдання кримінального права;

- методологію кримінального права;

- зміст всіх інститутів кримінального права та їх органічний взаємозв'язок;

б) на фундаментальному рівні:

- теоретичні положення кримінального закону та його тлумачення;

- вчення про злочин і покарання;

- наукові основи кваліфікації злочинів;

в) на практично-творчому рівні:

- керівні роз’яснення Пленуму Верховного Суду України з питань застосування кримінального законодавства;

- слідчу та судову практику та її сучасні тенденції;

- концепцію реформування кримінального законодавства України.

2) вміти:

а) на репродуктивному рівні:

- вільно відтворювати знання з теорії і практики кримінального права;

в) на алгоритмічному рівні:...

- володіти кримінально-правовими поняттями і категоріями;

в) на евристичному рівні:

- самостійно здійснювати юридичний аналіз суспільно небезпечних діянь;

- вміло використовувати набуті під час навчання навички в практичній діяльності при застосуванні кримінального закону;

г) на творчому рівні:...

- здійснювати творчий пошук при розв’язанні нетипових завдань та проблемних питань при застосуванні норм кримінального права;

- доводити обгрунтованість і законність своїх рішень при застосуванні положень кримінального закону.

 

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.008 сек.)