АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Тема 6. Суб’єктивна сторона злочину – 4 години

Читайте также:
  1. Аналіз складу злочину крадіжка (ст.185 ККУ).
  2. БУДУЩЕЕ – ВСЕ, КТО ВОВЛЕЧЕН В СФЕРУ ВАШИХ ИНТЕРЕСОВ, ИСПЫТЫВАЮТ СЕЙЧАС СИЛЬНОЕ ВОЗБУЖДЕНИЕ. СКОРО ВАМ ОТКРОЕТСЯ ДРУГАЯ СТОРОНА СОБЫТИЯ.
  3. В якій відповіді названа ознака множинності злочину?
  4. В якій відповіді названий один із предметів злочину «Вимагання»?
  5. В якій відповіді названі всі ознаки об’єктивної сторони складу злочину?
  6. В якій відповіді правильно названо вид одиничного складного злочину?
  7. В якій наведеній відповіді містяться визначення мети злочину?
  8. В якій наведеній відповіді містяться визначення мети злочину?
  9. Виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню злочину, по конкретним кримінальним справам
  10. Вік як ознака суб’єкта злочину
  11. Вкажіть вид (види) звільнення особи від кримінальної відповідальності в числі підстав (умов) якого (яких), є вчинення нею злочину невеликої або середньої тяжкості вперше.
  12. Гносеологическая сторона неисчерпаемости материи

 

1. 14-річний Савченко підмовив 13-річного Томова взяти з дому мисливську рушницю його батька та боєприпаси до неї з метою постріляти. На що той погодився. В лісі вони зробили кілька пострілів по деревам, а потім вийшли до озера, в якому купалися їх знайомі. Савченко запропонував Томову налякати їх пострілом з рушниці по воді у напрямку купальників. Томов погодився і з відстані 50 метрів зробив постріл по воді в бік купальників. Пострілом було поранено у голову неповнолітнього К., який через неділю помер у лікарні від ускладнення, що сталося від попадання у кров пораненого інфекції, яка містилася у ставковій воді.

Визначте:

- суб`єктивну сторону діянь Савченка та Томова;

- форму вини та цілі, які переслідував кожен із них;

- ставлення до наслідків та його значення для кваліфікації дій Савченка і Томова.

 

2. Димитров з метою помститися директору ПП Томенку за те, що дружина його покинула і пішла жити до Томенка, заклав у його автомобіль, що знаходився на стоянці, вибуховий пристрій. Коли Томенка та його водій Морев сіли у автомобіль, а останній увімкнув запалювання, пролунав вибух, від якого Морев загинув, а двом перехожим були завдані тяжкі та середньої тяжкості тілесні ушкодження. Автомобіль Томенка було знищено, чотири автомобілі, що знаходились на стоянці, зазнали значних пошкоджень. Томенко отримав тяжкі тілесні ушкодження.

Визначте:

- суб`єктивну сторону діяння Димитрова;

- мету і мотив його дій;

- емоційний стан та його вплив на відповідальність Димитрова.

 

3. Грабова Н., повернувшись додому з відрядження, виявила свого чоловіка Грабова В. у ліжку з її подругою. Вона стала завдавати їм ударів руками та різними предметами, що попадалися у кімнаті, викрикувати лайливі слова на адресу чоловіка та колишньої подруги. А коли чоловік її вдарив рукою по обличчю, Грабова Н. вихопила зі своєї сумки газовий пістолет і, приставила його до грудей чоловіка, зробила постріл, від якого він загинув на місці, отримавши проникаюче вогнепальне поранення.

Варіант. Грабова приготувала вечерю і запросила чоловіка та його коханку до столу, запропонувавши випити за знайомство. У горілку обом вона влила смертельну дозу отрути, від якої наступила смерть чоловіка та його коханки.

Визначте:

- суб`єктивну сторону діянь Грабової Н. та Грабова В.;

- мотив і мету їх дій;

- емоційний стан Грабової Н. та його вплив на межі відповідальності.

4. Заненко, перебуваючи у неприязних стосунках з сусідом Рибіним, бажаючи помститися, звернувся до дільничного з заявою про те, що Рибін вдома виробляє самогон та продає його, а на отримані гроші будує сину дім, при цьому скупляє та міняє за самогон завідомо крадені на залізниці будівельні матеріали.

Перевіркою було встановлено, що Рибін дійсно вдома мав самогонний апарат та близько 10 літрів самогону, які, як він пояснив, мав для особистих потреб. На всі будівельні матеріали він надав документи, які засвідчували законність їх придбання.

Визначте:

- суб`єктивну сторону діянь Заненка;

- мету і мотиви його дій;

- вплив на межі відповідальності мотиву і мети.

 

5. Якунін, працюючи керівником державного підприємства, отримав дозвіл на прийом додатково 50 робітників-ремонтників для забезпечення виконання термінового завдання по капітальному ремонту залізничних вагонів. Використовуючи своє службове становище, Якунін прийняв на роботу в якості ремонтників своїх близьких родичів та знайомих, які не мали належної кваліфікації, а також знайомих головного інженера, за що отримав від кожного по 2000 грн.

Для виконання завдання по ремонту вагонів Якунін заставляв працювати інших працівників як у ранні часи, так і в позаробочі. Гроші, що виділялись на ремонт – нараховували прийнятим на роботу, які фактично не працювали. Завдання по ремонту вагонів було не виконано. Затримка склала понад 1 місяць.

Визначте:

- суб`єктивну сторону діянь всіх учасників подій;

- мету і мотиви кожного із учасників;

- ставлення до вчинюваних діянь і до їх наслідків;

- вплив на межі відповідальності кожного їх учасників подій.

 

6. Махков вдома зробив самопал, який взяв з собою на вечірку. Там він похвалявся зброєю і на пропозицію Колієнка перевірити її на придатність до стрільби зробив кілька пострілів картеччю по дереву і стовпу, а потім один постріл у неосвітлене вікно будинку гр. Сорокіної, яка на той час проходила повз нього. Сорокіній було спричинене тяжке тілесне ушкодження – вогнестрільне поранення в шию.

Визначте:

- суб`єктивну сторону діянь всіх учасників подій;

- мету і мотиви кожного із учасників;

- ставлення до вчинюваних діянь і до їх наслідків;

- вплив на межі відповідальності кожного їх учасників подій.

 

7. 16-річний Затула запропонував 14-річним Чепелю та Безкровному для розваги натягти через проїзну частину дороги капроновий шнур, а сам пішов у своїх справах. Чепель і Безкровний ввечері того ж дня взяли у останнього капроновий шнур для висушування білизни, натягли його через дорогу, прив’язали його кінці до дерев. Самі ж сховалися в кущах, і бачили мотоцикліста, який перекинувся на дорозі, але злякалися, що він упав і лежить й втекли. Ревченко, рухаючись на мотоциклі без освітлення, наїхав на цей шнур, упав і від отриманих тілесних ушкоджень через 2 дні помер у лікарні.

Визначте:

- суб`єктивну сторону діянь всіх учасників подій;

- мету і мотиви кожного із учасників;

- ставлення до вчинюваних діянь і до їх наслідків;

- вплив на межі відповідальності кожного їх учасників подій.

 

8. Точенко, повертаючись з полювання, не розрядив рушницю і не розібрав її. Вдома він поставив рушницю біля стіни у коридорі, а сам пішов відпочивати. Коли його дружина мила підлогу, вона не помітила як зачепила рушницю. Від падіння на підлогу стався постріл, яким було завдане поранення – тяжке тілесне ушкодження її малолітньому сину, який був у кімнаті.

Визначте:

- суб`єктивну сторону діянь всіх учасників подій;

- мету і мотиви кожного із учасників;

- ставлення до вчинюваних діянь і до їх наслідків;

- вплив на межі відповідальності кожного їх учасників подій.

 

9. Лисяний, перетинаючи на власних «Жигулях» пішохідний перехід, невдало «крутонув» кермом у бік пішохода, який переходив вулицю. Той у відповідь (спеціально чи рефлекторно) кинув у лобове скло автомобіля гаманець з дрібними монетами. Якихось пошкоджень від цього не сталося, однак Лисяний розвернув машину і, наздогнавши свого «кривдника» та значно збавивши швидкість, виїхав на хідник, передньою частиною машини збив «кривдника» і поїхав далі. Пішохід, який дістав середньої тяжкості тілесні ушкодження, залишився на асфальті.

Ознайомтеся зі статтями 122, 128 і 286 КК та коментарями до них.

Визначте форму і вид вини цього злочину.

 

10. Озброєний обрізом мисливської рушниці Жолобов з метою викрадення відеоапаратури проник до будинку обласної телерадіокомпанії, під погрозою вбивства зв'язав сторожа, засунувши йому в рот великий кляп. Кляп перекрив дихальні шляхи, і сторож помер.

Ознайомтеся зі статтями 187, 115 і 119 КК. Визначте форму і вид вини у вчинених Жолобовіш злочинах.

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.)