|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Визначення надлишкового тиску й площі прорізів
При розрахунку аерації визначається площа верхніх і нижніх витяжних прорізів. Приводиться схема аерації приміщення (мал. 1.4). Залежно від площі відкриття верхніх витяжних і нижніх приточних фрамуг (стулок) у приміщенні встановлюється рівень рівних тисків (приблизно посередині висоти будівлі цеху). Тиск у цій площині дорівнює нулю. Отже, на рівні центра нижніх прорізів створюється тиск:
Н1 = h1 (γзовн. – γср.п.) (1.13)
де γ зовн. – густина повітря поза приміщенням, що відповідає середній температурі повітря на вулиці (табл. 1.4), кг/м 3; γср.п. – середня густина повітря в приміщенні, що відповідає середній температурі повітря в приміщенні (табл. 1.4), кг/м 3; h1 – висота від площини рівних тисків до нижніх прорізів, м.
Мал. 1.4. Схема аерації приміщення Середня температура повітря в приміщенні
tр.з. – tвид. tср. п. = ––––––– (1.14)
де tр.з. і tвид. – температури повітря в робочій зоні й повітря, що виходить із приміщення, °С. Температура в робочій зоні становить не більше t р.з = tзовн + (3 ÷ 5°C). Температуру повітря, що видаляється з приміщення знаходимо по формулі:
t вид = t р.з + К(Н – 2), (1.15)
де К – коефіцієнт нарощення температури по висоті приміщення (температурний градієнт). Приймається від 0,6 до 1,5; Н – висота приміщення, м; 2 – умовна висота робочої зони, м.
Вище площини рівних тисків існує надлишковий тиск, Па, що на рівні центру верхніх прорізів дорівнює:
Н2 = h2 (γзовн. – γср.п.) (1.16)
де γзовн . – густина повітря поза приміщенням, що відповідає середній температурі повітря на вулиці (табл. 1.4), кг/м 3; γср.п. – середня густина повітря в приміщенні, що відповідає середній температурі повітря в приміщенні (табл. 1.4), кг/м 3; h2 – висота від площини рівних тисків до верхніх прорізів, м.
Цей тиск викликає витяжку повітря. Загальна величина тиску, при якому відбувається обмін повітря у приміщенні, дорівнює:
НТ = h (γзовн. – γср.п.) g = Н1 + Н2 (1.17)
де γзовн . – густина повітря поза приміщенням, що відповідає середній температурі повітря на вулиці (табл. 1.4), кг/м 3; γср.п. – середня густина повітря в приміщенні, що відповідає середній температурі повітря в приміщенні (табл. 1.4), кг/м3; h – висота між площинами нижніх і верхніх прорізів, м; g = 9,81 м/сек2 – прискорення вільного падіння.
Швидкість руху повітря (м/с) у нижньому прорізі V1 визначаємо по формулі:
(1.18)
де h – відстань між центрами нижнього й верхнього прорізів, м; γзовн ., γср.п. – густина зовнішнього й внутрішнього повітря, кг/м3; g = 9,81 м/сек2 – прискорення вільного падіння.
Площу (м2) нижніх вентиляційних прорізів знаходимо по формулі:
Fн = L /3600 (μ1 V1), (1.19)
де μ1 – коефіцієнт витрати повітря через нижні прорізи (μ1 = 0,15 - 0,65), який залежить від конструкції стулок і кута їхнього відкриття (для стулок, відкритих на 90°, µ= 0,65; на 30° – µ= 0,32).
Розраховуємо втрати тиску (Па) у нижніх прорізах:
H1 = V12 γзовн /2 (1.20)
Тоді надлишковий тиск (Па) у верхніх прорізах становить:
Н2 = НТ – H1, (1.21)
де HТ – гравітаційний тиск повітря, Па, розрахований по формулі (17):
Площу (м2) верхніх вентиляційних прорізів розраховуємо по формулі:
(1.22) де μ2 - коефіцієнт витрати повітря через верхні прорізи (μ2 = 0,15 - 0,65), який залежить від конструкції стулок і кута їхнього відкриття (для стулок, відкритих на 90°, µ= 0,65; на 30° – µ= 0,32).
Висота отворів в кожному ряду повинна становити не менше 1 м і залежить від конструктивної висоти розміщення підкранових балок. Дожина прорізів залежить від наявності прилеглих до повздовжніх стін споруд як всередині, так і зовні цеху.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |