|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Цікаво знати. Слово <бухгалтер> походить від нім
*** Слово < бухгалтер> походить від нім. <вuch> - книга і <gahen> ‑ держати. Раніше бухгалтерами називали скарбників, касирів, кураторів, економів, контролерів, рахівників тощо. Перші торгові операції було зареєстровано в Шумері (південна територія сучасного Іраку) на каменях 3600 року до н.е. З 3200 року до н.е. там виникло рахівництво на глиняних табличках. У Єгипті, Вавилоні, Іудеї, Ірані працювала велика кількість писарів-рахівників, зайнятих господарським обліком і складанням звітності. Вже тоді використовували папірус, пергамент, примітивні лічильні пристрої – абак. В Індії рахунками – регістрами служив кухоль, в який клали камінці – первинні документи. У Греції, Римі обліку використовували воскові таблички, мідні дошки, шкіру, папірус. У Римі облік державних, наприклад армійських фінансів, вели квестори, які контролювали всі операції, пов’язані з виплатою грошей, яку здійснювали лише після пред’явлення одержувачем первинних документів. Якщо вірити <батькові історії > давньогрецькому історикові Геродоту (він у 450 р. до н.е. віддав місто-поліс Ольвію (село Парутине Миколаївської області), то на піраміді Хеопса було вирізано, скільки яких продуктів було видано робітникам, зайнятим на будівництві піраміди. Загальна вартість за Геродотом складала1500 талантів (1 талант = 26 кг. Срібла). Облік стародавнього світу – це облік фактів, який у цілому був статичний.
*** До англійської мови термін < менеджмент > прийшов із французької. Франц. слово <manage> означає буквально <домоведення>. Проте в англійській мові дієслово <to manage> набуло сучасного значення: <управляти>, <керувати>, <завідувати>, <бути на чолі>, <бути здатним справитися з чимось, з якоюсь проблемою>. Від дієслова <manage> утворився іменник <management> із подібними значеннями: <управління>, <керівництво>, <завідування> тощо. Багатозначність слова <менеджмент> віддзеркалює Оксфордський словник, у якому подаються чотири його значення: 1) спосіб, манера спілкування з людьми; 2) влада і мистецтво управління; 3) особливого роду вміння, адміністративні навички; 4) орган управління, адміністративна одиниця.
*** Започаткування професії аудитора сягають давніх часів. Ще у Стародавньому Єгипті існували чиновники, які поєднували функції обліку і контролю. У Римській імперії функції контролю виконували спеціальні службовці, так звані куратори. Водночас з ними діяли прокуратори – намісники провінцій, фінансові чиновники із забезпечення державних доходів, а квестори займалися фінансовими і судовими справами. Інші дослідники доводять корені існування аудиту в Стародавній Греції, де особлива увага приділялася контролю за збереженням власності, зокрема, майна. В Італії аудит поширився після падіння Римської імперії. Професія аудитора в сучасному розумінні цього слова виникла у Великій Британії в середині 19 ст., саме під час становлення нової економічної системи, яку ми називаємо ринковою економікою. Звання аудитора в Росії було введено Петром I, який у військовому статуті 1761 року до військових чинів відніс і аудитора. У 1797 р. аудитори були переведені в цивільні чини, а 1833 р. з метою навчання аудиторів у Петербурзі засновано школу, названу пізніше Аудиторським училищем. Історія виникнення і розвитку аудиту в Україні вимірюється лише декількома роками, що принесли багато здобутків, успіхів і розчарувань. Офіційне визнання обов’язкового аудиту відбулося 1993 р., через два роки після проголошення незалежності України, у зв’язку з прийняттям Закону України «Про аудиторську діяльність».
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |