|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Завдання у відкритій форміЗавдання, в яких необхідно вказати відповідь. Завдання у вільній формі
Тестові завдання в закритій формі сконструйовані так, що вся інформація, необхідна для виконання завдання присутня в нім, «закрита».
Завдання закритої форми мають чотири різновиди:
1. Тестове завдання з вибором відповідей «один з багатьох» - тестове завдання, зміст якого супроводжується декількома нумерованими варіантами відповіді (у «КМ.-Школі»).
Випробовуваному пропонується вибрати номер правильної відповіді з пропонованих варіантів, які є невірними, тобто дистракторами. Дістрактор (відволікаюча відповідь) - варіант відповіді на тестове, завдання закритого типу, схожий на правильний, але такий, що є правильним. У завданнях такого вигляду зазвичай використовують 3-4 дистрактора. При цьому слід врахувати важливу вимогу: у відповідях до завдання обов'язково повинна бути вірна відповідь і вона повинна бути тільки одна. Не допускаються відповіді вигляду: «вірної відповіді немає», «якийсь ще», «не знаю». По характеру вибраної відповіді можна судити про те, чи правильно виконано завдання, яка помилка була опушена і в якій дії (на яке уміння)
2. Альтернативні завдання типу «так-ні», до яких даються тільки дві відповіді (завдання, що мають один дистрактор). Як правило, альтернативна форма використовується тоді, коли в завданні припускає тільки дві можливі відповіді: «вірно – невірно», «буде – не буде», «є – немає» і т.д.
3. На основі альтернативного завдання можна скласти завдання закритої форми з 4 відповідями, для цього використовується відомий тип «один з багатьох». Це робиться для того, щоб, збільшивши кількість варіантів відповідей, скоротити можливість їх вгадування. Наприклад: 4. Завдання на відповідність. У завданні на відповідність задаються дві множини об'єктів, між якими необхідно встановити відповідність. Відповідність повинна бути однозначною.
4. Завдання на виявлення правильної послідовності. Завдання такого вигляду зручно використовувати для перевірки засвоєння: правильної послідовності подій правильної послідовності дій правильності розташування об'єктів, подій в заданому порядку
Завдання такого вигляду використовують для виявлення засвоєння алгоритмів, способів дії. Завдання можуть бути використані для виявлення пріоритетів, оцінних думок.
Завдання відкритої форми - тестове завдання без вказівки можливих варіантів відповіді; випробовуваному пропонується самостійно вказати правильну відповідь або привести обгрунтування відповіді вирішення завдання. Відповідь або рішення повинні вписати учень; тобто не вся інформація міститься в завданні, частину її учень повинен привнести, тобто завдання «відкрите» для інформації. Така форма завдання використовуються тоді, коли завдання, пропоноване учневі достатньо складне і варіантів можливих відповідей достатні багато. Завдання цієї форми не мають ніяких обмежень на зміст і форму представлення відповідей. Ці завдання близькі до традиційних контрольних завдань, і тому позитивно сприймаються більшістю викладачів. Але вони вимагають великих витрат на перевірку і складніше піддаються комп'ютеризації.
Завдання у відкритій формі мають два різновиди:
1. Завдання відкритої форми «Введення з клавіатури», в яких необхідно вказати відповідь. У інструкції по виконанню завдання мовиться, що відповіддю на завдання цій частині буде деяке слово, формула, символ або число, яке треба внести з клавіатури в спеціально відведеному місці.
2. Завдання у вільній формі типу «Множинне введення з клавіатури»
Завдання, направлені на виявлення здатності створювати власний продукт (вислів, текст, спосіб дії) на основі загальних прийомів його побудови. Завдання, пропоновані учням у вільній формі (яка так само є відкритою формою), як правило, творчого рівня, і при їх перевірці важливою є не тільки відповідь до завдання, але і сам хід рішення. У контрольних вимірювальних матеріалах збірки політомічні тестові завдання забезпечені рекомендаціями за оцінкою.
При підборі завдань для контролю доцільно використовувати різні форми тестів, враховуючи їх особливості. У конструкторі тестових завдань ви знайдете так само шаблони типу «Декілька з багатьох», «Продовжити послідовність», «Виділення», «Класифікація». Вибір форм тестових завдань визначається специфікою змісту навчальної дисципліни, цілями створення і застосування тесту.
Легко організувати комп'ютерний аналіз результатів тесту у тому випадку, коли всі завдання мають закриту форму. Результати виконання завдань відкритої форми вимагають ручної обробки. Буде потрібно і залучення експертів. У кожному тесті можна використовувати декілька форм, але бажано, щоб їх було в одному тесті якомога менше. Вимога єдності форми дуже важлива при створенні підсумкових тестів. З іншого боку, вимога моноформості не завжди здійснима, тому часто доводиться йти на поєднання форм, що негативно відбивається на точності вимірювань, ставить ряд проблем, пов'язаних з оцінкою тестових завдань.
Література: 1.Аванесов В.С. Основы теории и методики педагогических измерений. – М.:Аспект Пресс, 2005. – 343с. 2. Смирнов С.Д. Педагогика и психология высшего образования: от деятельности к личности. – М.: Аспект Пресс, 1995. – 271с. 3. Ингенкамп К. Педагогическая диагностика: Пер. с нем. – М.: Педагогика, 1991. – 240с. 4. Стоунс Э. Психопедагогика. – М., 1984. (238с. 5. Подласый И.П. Новый курс: Учебник для студентов педагогических вузов: В 2 кн. – М.: Гуманит. изд. центр ВЛАДОС, 1999. – 576с. 6. Педагогика. Учебное пособие для студентов педагогических вузов и педагогических колледжей/Под ред. П.И.Пидкасистого. – М.: Педагогическое общество России, 1998. – 640с. 7. В.А. Хлебников, Т.Г. Михалева. Централизованное тестирование в России: необходимость, возможность, проблемы. (Школьные технологии, №1-2, 1999 г. с. 213 – 219.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.008 сек.) |