АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция
|
Оброблення результатів. Æ Підсумуйте проставлені Вами бали, користуючись такими формулами:
Æ Підсумуйте проставлені Вами бали, користуючись такими формулами:
С *= 1(А+Е+Ї)+2(Б+Є+Й) + 5(В+Ж+К) + 4(Г+З+Л) + 3(Ґ+И+М) + 2(Д+І+Н)
І *= 2(А+Е+Ї) + 1(Б+Є+Й)+ 4(В+Ж+К) + 3(Г+З+Л) + 1(Ґ+И+М) + 3(Д+І+Н)
П *=3(А+Е+Ї) + 4(Б+Є+Й) + 1(В+Ж+К) + 5(Г+З+Л) + 2(Ґ+И+М) + 4(Д+І+Н)
А *=4(А+Е+Ї) + 3(Б+Є+Й) + 3(В+Ж+К) + 1(Г+З+Л) + 5(Ґ+И+М) + 5(Д+І+Н)
Р *= 5(А+Е+Ї) + 5(5+Є+Й)+ 2(В+Ж+К) + 2(Г+З+Л) + 4(Ґ+И+М) + 1(Д+І+Н)
FПримітка:
w С * відповідає мисленнєвій стратегії “ синтезатор ”;
І * — “ ідеаліст ”; П * — “ прагматик ”; А * — “ аналітик ”;
Р * — “ реаліст ”;
w вираз 1(А+Е+Ї) означає, що необхідно сумувати бали за першим закінченням в пунктах А, Е, Ї опитувальника;
w вираз 2(Б+Є+Й) — за другим закінченням в пунктах Б, Є, Й.
Æ Визначте за сумою балів свій домінуючий стиль мислення.
Æ Ознайомтеся з його загальною характеристикою (за табл. 68):
Таблиця 68. Загальна характеристика стилів мислення
Стиль
| Загальна характеристика стилів мислення
|
|
| Синтезатор
| G Мисленнєва стратегія: відкрита конфронтація; приголомшуючі питання та відповіді; позиція “ стороннього спостерігача ”; інкубація протиріч; фантазування в стилі “ що якщо ”; негативний аналіз.
*Характерні особливості: інтегруючий підхід; шукає подібність у зовнішніх неподібних, несумісних явищах; прямує до конфлікту й синтезу; відчуває інтерес до змін; теоретизуючий, байдужий до даних без інтерпретації.
! Переваги:в будь-якій справі сконцентрований на засадничих принципових припущеннях і положеннях; звертає увагу інших на концептуальні, теоретичні аспекти справи; вигадливий у припиненні погоджувальної політики, необґрунтованої пóступки; ліпше за інших діє в ситуаціях напруженої дискусії, суперечки, забезпечує в групі дискусію й творчість.
FНедоліки: може проявити байдужість у досягненні згоди; схильний до надмірного тяжіння спричиняти сутички і конфлікти; занадто настирливо добивається змін й новизни (“ змін ради змін ”); понадміру захоплюється теоретизуванням; іншим видається необов’язковим, безвідповідальним
| Ідеаліст
| G Мисленнєва стратегія: інтерес до всього; далекоглядність; визначення цілей та критеріїв; рецептивне слухання; пошук засобів для досягнення згоди; апологія гуманності.
*Характерні особливості: асимілятивний, або холічний, підхід; схвалює широкий діапазон думок; тяжіє до ідеальних рішень; має інтерес до людських цінностей; рецептивний; однаково цінить дані й теорію.
! Переваги: сконцентрований на процесі, взаємовідносинах; звертає увагу інших на людські цінності, мотиви й спрямованість; майстерний у чіткому формулюванні цілей; ліпший за інших в несконструйованих ситуаціях, що не підлягають раціональному прогнозу і зачіпають життєві цінності й почуття; забезпечує широкий спектр поглядів, цілей та норм.
FНедоліки: може ігнорувати або вилучати “ важкі ”, неприємні дані, затягувати рішення при достатньо великому виборі варіантів; проявляє надмірну настирливість у прагненні до “ досконалих, безпомилкових ” рішень; може пропустити важливі деталі; іншим може здаватися надмірно сентиментальним
| Прагматик
| G Мисленнєва стратегія: інкременталізм (частковий підхід); експериментування та інновації; пошук швидкої віддачі; тактичне мислення; маркетинговий підхід; планування можливостей.
*Характерні особливості: елективний підхід, “ в пригоді стане все, що працює ”, “ що-небудь спрацює ”; шукає короткий шлях до отримання віддачі, прибутку; зацікавлений в інноваціях; адаптивний; цінує будь-які дані або теорію, якщо вони дають змогу швидше досягнути мети.
| Закінчення табл. 68
|
| Прагматик
| ! Переваги: сконцентрований на віддачі, прибутку від вкладень; звертає увагу інших на питання тактики й стратегії; майстерний у пошуку шляхів і способів впливу; ліпший за інших у складних ситуаціях, що розвиваються під впливом обставин і випадку; забезпечує експеримент та інновації.
FНедоліки: може проявити байдужість до довготривалої справи, поспіхом добиватися віддачі від вкладів, перепрацьовувати в гонитві за вигодою, занадто покладатися на те, що “ продається ” (має попит); іншим може здаватися, що він легко йде на компроміс
| Аналітик
| G Мисленнєва стратегія: систематичний аналіз варіантів; запит додаткових даних; консервативне фокусування; картування ситуації; конструктивна увага до деталей; аналіз через синтез.
*Характерні особливості: формально-логічний, дедуктивний підхід; шукає “ найоптимальніший спосіб ”; прагне до моделей і формул; має інтерес до “наукових” рішень; прескриптивний; віддає перевагу теорії й методу перед даними.
! Переваги: сконцентрований на плані й методі; звертає увагу інших на дані та конкретні деталі; майстерний у плануванні й побудові моделей; ліпший від інших у структурованих, прорахованих ситуаціях; забезпечує стабільність та структуру.
FНедоліки: може проявляти байдужість до людських цінностей і внутрішнього світу особистості; понадміру прискіпливо планує й аналізує; занадто настирливо добивається передбачуваності; проявляє негнучкість, надмірну обережність; здається схильним до поляризації, “ чорно-білого ” мислення
| Реаліст
| G Мисленнєва стратегія: завжди у пошуках відповіді на різноманітні питання (“ Що?”, “ Де?”, “ Коли?”, “ Як?”, “ Для чого?” й “ Чому?”); інвентаризація ресурсів; скерування на практичні результати; спрощення; опора на думку спеціалістів; корегування.
*Характерні особливості: емпіричний, індуктивний підхід; покладається на факти й думку експертів; прагне до рішень, які задовольняють теперішні, невідкладні потреби; цікавиться винятково конкретними результатами; корегуючий; віддає перевагу фактам перед теорією.
! Переваги: сконцентрований на фактах та результатах; звертає увагу інших на реальний стан справ і ресурси; майстерний у спрощенні ситуацій, урізуванні засобів й “ відшиванні ” прохачів; ліпше від інших діє в чітко визначених ситуаціях з чіткою метою; забезпечує пробудження, порив й енергійний заряд, імпульс.
FНедоліки: може проігнорувати розходження в поглядах; прагне до надмірного спрощення рішення; може проявляти надмірний тиск з метою досягнення згоди й негайної відповіді, переоцінити отримані факти й опинитися в їхньому полоні; іншим може видаватися зорієнтованим лише на результати
| Дослідження вибірковості уваги
(тест Мюстенберга)
Мета: визначити рівень вибіркової уваги.
Матеріали та обладнання: тестовий бланк, олівець і секундомір.
! Процедура дослідження
Дослідження проводять у парах, до яких входить експериментатор та досліджуваний:
j експериментатор зачитує досліджуваному інструкцію, видає тестовий бланк, фіксує час виконання завдання, кількість знайдених слів (правильних, неправильних);
k досліджуваний повинен якомога швидше знайти слова і підкреслити їх. 1 | 2 | 3 | 4 | Поиск по сайту:
|