|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема: «Садимо ріпку і співаємо»(старша група) Програмовий зміст: виховує увагу, інтерес і любов до музики. Мета: навчити дітей слухати, відчувати, уявляти, відтворювати звуки різної довжини, передавати образи персонажів казки рухами, мімікою, жестами; розвивати музикальність, творчу уяву; Обладнання та матеріали: портрет Е. Гріга, музичні інструменти: металофон, бубон, ложки, трикутник, сопілка; дидактичні ігри: «Веселий потяг», «Виклади ритм», «Хусточка», магнітофон Репертуар: Є. Гріг «Ранок», «Похід гномів», І. Кишко «Марш», кладно о «Сорока», пісня-гра «Нотки», Т. Ярошенко «Осінні кораблики», пісня «Півник»,
Хід заняття:
Музичний керівник: Сьогодні, любі діти, ми згадаємо знайому нам казку. Отже, слухайте … Жили-були дідусь, бабуся, а з ними онучка, собачка Жучка, кішка да мишка. Згадайте, як називається ця казка. («Ріпка».) Звучить «Ранок» Є. Гріга. Діти імітують рухи персонажів казки. М. к.: Вирішили дідусь, бабуся і внучка піти в город, перевірити, чи можна садити ріпку. Діти крокують під «Марш» І. Кишко. (Вчити бадьоро крокувати.) Перегляд мультику «Симфонічна поема» за музикою Є. Гріга М. к.: Слухайте далі казку. В город до бабусі і дідуся гостя прилетіла, а ви спробуйте відгадати за ритмом, хто це? Звучить кладно о «Сорока». Діти працюють над ритмом. М. к.: Ми будемо співати кладно о, а Олена нехай нам зіграє її ритм. Діти отхлопивают ритм пальчиком про долоньки, потім – кулачками. Дається завдання викласти грибочками ритм. М. к.: А тепер, хлопці, давайте згадаємо одну веселу пісню-гру: «До-ре-мі-фа-соль-ля-сі, Сіла кішка на таксі, А кошенята причепилися – На машині прокотилися». Навчання елементам нотної грамоти. Використовувати драбинку при показі нот. М. к.: Зараз я вам загадаю музичну загадку, а ви відгадайте, будь ласка, цю пісню. Звучить пісня «Осінні кораблики». Діти відгадують пісню. Музичний керівник запитує у дітей, який характер цієї пісні (ласкава, ніжна, добра). М. к.: В гості до дідуся й бабусі ще хтось прийшов, а ось хто, вгадайте по загадці: «Не король, а в короні, Не гусар, а при шпорах». (Півник.) Інструментальна творчість. Придумати музичну картинку «Півник» на металофоні, передати образ Півника в русі. М. к.: Хто може ще прийти з півником в гості? (Курочка Ряба.) Придумати музичну картинку, передати образ курочки в русі. М. к.: Горобчик прилетів. І на гілочку він сів. (Передати образ горобчика.) Діти сідають (по колу) на килимок, і виходить «город». М. к.: А ви не забули нашу казку? Тоді слухайте далі. «Прийшла осінь, - каже бабуся, - треба йти в город і викопати ріпку». Ігрова творчість. Діти виконують дії діда і баби – йдуть в город, копають грядки. М. к.: Бабуся дуже задоволена, що ви допомогли їй полити в городі ріпку. Проводиться музично-дидактична гра «Веселий потяг». Бабуся (вихователь) танцює разом з дітьми, примовляючи: «Ось є хусточка у мене, Шовкова, атласна. Всім спасибі, друзі вам, За любов та ласку!» Гра «Передача хусточки». Діти під музику передають один одному бабусину хустинку. Вони утворюють дружний хоровод, в який звуть Бабу, Діда, Онуку, Жучку, Кішку, Мишку, Півника, Курочку Рябу – всіх персонажів цього веселої казки. Хоровод Заняття 2 Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |