АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Професіограма муляра

Читайте также:
  1. Діагностична професіограма соціального педагога
  2. Професіограма водія автомобіля
  3. Професіограма плиточника-лицювальника
  4. Професіограма слюсаря-ремонтника
  5. Професіограма швачки

(споріднена професія - штукатур)

Зміст праці. Муляр - це робітник, що бере участь у зведенні і ремонті житлових будинків, мостів, промислових і інших споруджень із природних і штучних будівельних матеріалів. До природних будівельних матеріалів відносяться різні види каменю. Штучні виготовляються з глини, шлаку, вапняно-піщаних сумішей і інших матеріалів.

Муляр робить кладку несучих стін, фундаменту арок, зводів, колон, бере участь в установці віконних і дверних коробок, робить конопатку і заливання швів у збірних залізобетонних конструкціях.

При кладці стін муляр повинний витримувати необхідну товщину і рівність шва, перевіряти відповідність горизонтальності і вертикальності рядів проектним вимогам, проектувати зведення кутів і вигинів стіни з цілих, половинок і четвертинок цегли. Муляр може брати участь у ремонті: він виконує закладення "порожнеч" новою цеглою, при дотриманні "швів" і "стику" старої кладки.

Умови праці, інструменти. Виробничі операції муляр виконує за допомогою ручних інструментів: кельми, молоточка-кирки, ковша-лопати, розшивки.

Кельма - невелика (довжиною близько 30 сантиметрів) лопатка з вигнутою ручкою. Кельмою робітник розрівнює розчин на стіні, заповнює їм вертикальні шви кладки і видаляє надлишок, що виступив на лицьовій поверхні стіни.

Щоб одержати необхідну перев'язку швів, муляр використовує трьохчетвірки, половинки і четвірки, розрубуючи цеглу молоточком-киркой. У залежності від архітектурного задуму швам у цегельній кладці придається різна форма.

Для оброблення швів використовується розшивка.

Ковшем-лопаткою муляр перелопачує в шухляді розчин і подає його на стіну, розстеляючи рівним шаром для майбутньої цегельної кладки.

Муляр може працювати як у приміщенні, так і на відкритому повітрі (можливо, на висоті).

До шкідливих умов праці відносяться: погодні умови (якщо будівництво вдеться на відкритому повітрі), шум і вплив застосовуваних матеріалів.

Області застосування, можливі місця роботи: будівництво, реставрація будинків, виробничих приміщень, мостів.

Спілкування в праці. Високої продуктивності праці муляри досягають тільки при скоординованій роботі в бригаді й у парі. Як правило, муляр працює разом з підручним робітником, що має більш низьку кваліфікацію. Підручний повинний почувати ритм і темп роботи ведучого муляра, без затримки готувати йому фронт робіт: розстеляти розчин, розкладати цеглу в тім порядку, у якому його буде укладати ведучий муляр.

Професійний тип - реалістичний. Домінуюча професійна спрямованість - людина-техніка.

Домінуючі інтереси: будівництво, техніка; супутні - деревообробка, металообробка, фізика, математика.

Необхідні якості: добре розвитий окомір при кладці цегли, тому що вона виробляється на око, а також при викладанні напусків, уступів, поясів і ін. Одним з необхідних у професії муляра якостей є розвинене почуття часу - оцінити положення цегли, товщину розчинної постелі і правильність інших операцій необхідно в обмежений відрізок часу.

У праці муляра велика роль дії рук. Його діяльність складається з ряду строго послідовних прийомів і рухів. У роботі обох рук необхідні сила, спритність, погодженість і взаємозамінність. Задана товщина і рівність шва досягаються, по-перше, розстелянням необхідної кількості розчину, по-друге, рівномірним обтисненням розчину цеглою при його укладанні. Успіх цієї операції залежить як від окоміру робітника, так і від розвитку м'язово-суглобних відчуттів. Треба тонко відчувати рівномірність тиску всієї площі цегли на розчин і дозувати зусилля.

Також для планування і контролю всієї роботи в цілому робітнику необхідні: просторова уява, технічне мислення, стійка увага, наочно-образна пам'ять.

Для освоєння професії потрібно мати гарну підготовку по фізиці, хімії, матеріалознавству. Муляр повинний знати правила техніки безпеки, прийоми передачі сигналів, команд крановику; основні властивості природних і штучних будівельних матеріалів і розчинів; технологію зведення і монтажу частин будинку; призначення, пристрій, правила експлуатації інвентарю, інструментів, пристосувань, використовуваних при виконанні робіт із кладки і ремонту кам'яних конструкцій будинків і споруджень.

Медичні обмеження: робота протипоказана людям, що страждають захворюваннями серцево-судинної системи, опорно-рухового апарата, нервово-психічними розладами, що мають схильність до простудних захворювань.

Родинні професії: штукатур, слюсар-монтажник, бетонник, арматурник, плиточник-лицювальник, монтажник гіпсокартонних конструкцій.

Перспективи професійного росту і кар'єри: стажист - різнороб - фахівець-муляр, провідний спеціаліст, бригадир. При додатковому підвищенні освіти (середня чи вища будівельна освіта) - виконроб, будівельний інженер, архітектор.

Прямо на виробництві можливе одержання родинної професії; кваліфікацію можна підвищити в будівельних технікумах чи інститутах.

На ринку праці професія затребувана, попит на неї стабільний.

Рівень освіти - не нижче початкової професійної чи повної середньої.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)