|
|||||||||||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Етапи виконання завдання. Розрахунок циклу світлофорного регулюванняПрактичне заняття №3
Розрахунок циклу світлофорного регулювання
Мета роботи: придбати практичні навички щодо розрахунку циклу світлофорного регулювання на перехресті.
Вихідні дані: Дані представлено у дод. А, Б.
Етапи виконання завдання 1. Розрахувати потоки насичення напрямків руху на перехресті. 2. Розрахувати фазові коефіціенти. 3. Розрахувати тривалість проміжніх тактів та час циклу регулювання. 4. Розрахувати тривалість основного такту регулювання. 5. Розрахувати час необхідний для пропуску пішохідного потоку.
Хід роботи:
1. Потоки насичення розраховується окремо для кожного напрямку руху транспортних потоків на перехресті. Оскільки перехрестя є проектованим, потоки насичення визначаються не шляхом натурних спостережень, а по емпіричних залежностях [6]:
, (1)
де - потік насичення -го напрямку руху в і-й фазі регулювання, авт/год; - ширина проїзної частини, м.; - коефіцієнт, що враховує вплив подовжнього ухилу дороги на потік насичення; - коефіцієнт, що враховує вплив радіусу кривизни траєкторії руху поворотних потоків на потік насичення; - коефіцієнт, що враховує вплив складу транспортних потоків на потік насичення. Потік насичення розраховується за формулою (1), якщо ширина проїзної частини для даного напрямку руху не менш 5,4 м. якщо менше 5,4 м, значення () у формулі (1) приймають за даними табл. 1. При інших значеннях для визначення () застосовується інтерполяція.
Таблиця 1 – Залежність потоку насичення від ширини проїзної частини
де і – подовжній ухил, %. Напрямок і значення подовжнього ухилу вибираються довільно. Коефіцієнт визначається за формулою
, (2) де - радіус кривизни траєкторії руху поворотних потоків, м. Значення визначається за планом перехрестя, накресленому в масштабі. Якщо з якоїсь смуги транспортні засоби рухаються в різних напрямках, потік насичення зменшується через взаємні перешкоди автомобілів. В цьому випадку коефіцієнт не використовується в формулі (1). Замість цього застосовується коефіцієнт :
, (3)
де - частки інтенсивності руху транспортних засобів відповідно прямо, ліворуч і праворуч від загальної інтенсивності руху по смузі, %. Впливом можна зневажити при частці поворотних потоків менше 10%. Перед розрахунком слід визначити інтенсивність руху по смугах у відповідності з обраною схемою пофазного роз’їзду.
2. Для напрямку руху в кожній фазі регулювання визначають фазові коефіцієнти:
, (4)
де - фазовий коефіцієнт -го напрямку руху в і-й фазі регулювання; - інтенсивність руху в -му напрямку і-ї фази регулювання, авт/год. У якості розрахункових фазових коефіцієнтів для кожної фази приймають найбільші значення у кожній фазі. Якщо якийсь транспортний потік пропускається протягом 2-ох фаз, то для нього окремо розраховують фазовий коефіцієнт. Якщо цей фазовий коефіцієнт більше суми розрахункових фазових коефіцієнтів тих фаз, протягом яких він пропускається, то розрахункові фазові коефіцієнти збільшують. 3. Тривалість проміжних тактів у кожній фазі розраховується за формулою:
, (5)
де - середня швидкість руху транспортних засобів у зоні перехрестя, км/год; - середнє уповільнення транспортного засобу при вмиканні сигналу, що забороняє рух, м/с2; - відстань від стоп-лінії до самої дальньої конфліктної точки перетинання з транспортними засобами, що починають рух у наступній фазі, м; - довжина транспортного засобу, що найбільш часто зустрічається у потоці, м. Значення приймають довільно. Уповільнення . Виходячи з вимог безпеки руху, приймають , незалежно від розрахункового значення. Оскільки інтервали між послідовно прибуваючими транспортними засобами до перехрестя, як правило неоднакові, тривалість циклу світлофорного регулювання розраховують за формулою Вебстера:
, (6)
де - сума тривалості проміжних тактів , с; - сума розрахункових фазових коефіцієнтів.
, (7)
, (8)
де - число фаз регулювання. Виходячи з вимог безпеки руху, незалежно від розрахункового значення, приймають .
4. Тривалість основного такту в і-й фазі регулювання розраховується за формулою:
, (9) приймають не менше 7 с для забезпечення вимог безпеки руху.
5. Час, необхідний для пропускання пішоходів по якомусь напрямку руху розраховують за формулою:
, (10) де - швидкість руху пішоходів, м/с. Для практичних розрахунків можна прийняти . Якщо які-небудь значення більше тривалості відповідних основних тактів, то приймають . Тривалість циклу в цьому випадку також необхідно збільшити.
Висновок: Під час виконання практичної роботи я придбав практичні навички щодо розрахунку циклу світлофорного регулювання на перехресті. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.009 сек.) |