|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Методичні вказівки з виконання завдання за темоюЛабораторна робота №5 Тема: «Консолідація даних»
Мета: засвоїти основні принципи створення консолідованих звітів за категорією та за розташуванням у середовищі табличного процесору Microsoft Excel.
Завдання 1. Побудувати таблицю в середовищі табличного процесору Microsoft Excel одночасно на чотирьох листах з використанням аналогічних способів форматування і заповнити її даними.
2. У клітинках на місці символу * створити необхідні формули для розрахунку значень. 3. Перейменувати п’ятий лист на Звіт 1 і створити на ньому консолідацію за розташуванням на основі даних з чотирьох таблиць. 4. Внести зміни в назви турів у таблицях з різних листів (додати, видалити, поміняти місцями). 5. Перейменувати шостий лист на Звіт 2 і створити на ньому консолідацію за категоріями на основі даних зі змінених чотирьох таблиць. 6. Підготувати документ до друку: центрувати таблицю, створити колонтитули, що містять дату створення документу та прізвище студента, встановити необхідні поля та орієнтацію листа. 7. Документ зберегти в папці з прізвищем студента і роздрукувати.
Методичні вказівки з виконання завдання за темою 1. Щоб побудувати таблицю на чотирьох листах одночасно необхідно попередньо згрупувати ці листи за допомогою клавіш Ctrl або Shift, в залежності від того, чи є листи суміжними або несуміжними. 2. Для розрахунку підсумкових значень у клітинці G5 слід використати інструмент . В результаті отримаємо формулу =СУММ(B5:F5) і скопіюємо її у діапазон G6:G14.. Аналогічно визначається підсумки за менеджерами. 3. Для заповнення таблиць даними необхідно розгрупувати листи, натиснувши на будь-якому листі, що не входить в групу, після цього перейти на кожен з листів внести дані продажів путівок за всі чотири квартали. 4. Перейменування листів можна виконати за допомогою команди контекстного меню Переименовать. 5. Для створення консолідації за розташуванням необхідно скопіювати таблицю з будь-якого листа на лист Звіт 1, виділити діапазон B5:F14 і очистити його за допомогою клавіши Delete. 6. Після цього слід виконати команду Данные – Консолидация. 7. У вікні, що з’явиться вбрати функцію Сумма, перевести курсор у поле Ссылка, перейти на Лист1, виділити діапазон B5:F14 і натиснути на кнопку Добавить, при цьому посилання перейде у список діапазонів. Аналогічно поступити з усіма таблицями з інших листів (див. рис.17).
Рисунок 17 – Діалогове вікно «Консолидация»
8. Після натиснення на кнопці ОК отримаємо консолідовану таблицю, що містить об’єднані данні з чотирьох таблиць. 9. Для створення консолідації за категоріями спочатку внести зміни до складу категорій або порядку їх написання, після цього необхідно скопіювати шапку таблиці з будь-якого листа на лист Звіт 2, поставити курсор у клітинку А5 і виконати команду Данные – Консолидация. 10. У вікні, що з’явиться вбрати функцію Сумма, перевести курсор у поле Ссылка, перейти на Лист1, виділити діапазон А5:F14 і натиснути на кнопку Добавить, при цьому посилання перейде у список діапазонів. Аналогічно поступити з усіма таблицями з інших листів. 11. Включити прапорець значение левого столбца і натиснути кнопку ОК. 12. Після цього отримаємо консолідовану таблицю, що містить об’єднані данні з чотирьох таблиць з урахуванням змін, що були зроблені раніше.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |