|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Етапи виконання завдання. Оцінка затримок на перехресті та Оцінка якості схеми організації рухуПрактичне заняття №5
Оцінка затримок на перехресті та Оцінка якості схеми організації руху Мета роботи: придбати практичні навички щодо оцінки затримок руху на перехресті та якості схеми організації руху.
Вихідні дані: Дані представлено у дод. А, Б.
Етапи виконання завдання 1. Розрахувати затримки транспортних засобів на регульованому перехресті. 2. Розрахувати витрати транспортного часу за рік на регульованому перехресті. 3. Розрахувати ступень насичення напрямків рухом та зробити висновок про раціональність схеми організації дорожнього руху. Хід роботи:
1. Затримки транспортних засобів на регульованому перехресті визначаються для всіх існуючих напрямків руху на перехресті по формулі Вебстера [2,6]:
, (1) де Nj – інтенсивність руху в j-м напрямку руху на перехресті, авт/год.; МНj – потік насичення в j-м напрямку руху авт/год.; toj –тривалість основного такту, протягом якого рухаються через перехрестя автомобілі в j-м напрямку, с; Середню затримку автомобіля на регульованому перехресті визначають як середньовзважене значення затримок усіх напрямків:
, (2)
де n – кількість існуючих напрямків руху на перехресті.
2. Витрати транспортного часу за рік на регульованому перехресті:
, (3)
3. Якість прийнятої схеми організації руху на перехресті оцінюють по ступені насичення напрямків рухом:
, (4)
де Xj – ступінь насичення j-го напрямку рухом. Показники Xj розраховують для всіх існуючих на перехресті напрямків руху. Найбільше раціональні схеми організації руху на перехресті забезпечують ступінь насичення напрямків рухом не більш Xj = 0,85…0,90. При X>1 – виникає заторовий стан транспортного потоку у відповідному напрямку. Наявність малонасичених напрямків і їх нерівномірне завантаження свідчить про нераціональне використання пропускної спроможності перехрестя. В цьому випадку слід розглянути питання щодо удосконалення обраної схеми пофазного роз’їзду.
Висновок: Під час виконання практичної роботи япридбав практичні навички щодо оцінки затримок руху на перехресті та якості схеми організації руху. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |