АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Строк виконання договору ще не було прострочено (5 листопада – останній день, а покупець – відмовився) – відмова неправомірна

Читайте также:
  1. III. Виконання постанов у справах про адміністративні правопорушення
  2. III. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ .
  3. IV Розділ. Тести на Нью-Йоркську Конвенцію про визнання та виконання іноземних арбітражних рішень
  4. VI. Методичні вказівки щодо виконання індивідуальних завдань.
  5. VІ. Виконання практичної роботи. Інструктаж з техніки безпеки.
  6. Автоматизація виконання обчислень
  7. Агентський договір: зміст, виконання та припинення
  8. АКТ завершения этапа работ по договору на оказание юридических
  9. АНАЛИЗ СУДЕБНОЙ ПРАКТИКИ ПО АГЕНТСКОМУ ДОГОВОРУ
  10. Варіанти тем рефератів для виконання завдання 1
  11. Введите строку ( до 49 символов )
  12. Ввод и вывод символьных строк

2) відповідно не може стягнути матеріальну шкоду за експлуатацію і простій автотранспорту;

3) неустойка - Зобов’язання прострочено не було(5 листопада включолось в 7-денний строк)! Але, якби було б, боржник міг бути звільнений від сплати неустойки, якщо б довів, що порушення сталось не з його вини.

Задача 27. Між сталеплавильним комбінатом і ПАТ “Вторчормет” було укладено договір на поставку брухту кольорових металів на 2 роки… ст.231 ГК - КМУ відповідно до вимог ГК та ін. законів затв. Положення про поставку продукції виробничо-техн призн та поставки виробів нар споживання.

Згідно з п. 32 Положення - к-ть продукції не доставленої постачальником в одному періоді поставки підлягає до поставленню в наступному періоді в межах строку дії договору.

Поновлення недостатньої к-ті продукції провадить в номенклатурі встан. для цього періоду в яку допущено недопоставлення і якщо номенклатура не буде погодження між сторонами.

У договорі може бути перебачений ін. порядок і строки поновлення продукції постачання в недопоставленій кількості.

Покупець вправі повідомивши постачальника, відмовитися від прийняття продукції поставка якої прострочена, якщо договором не передбачено іншим.

Продукцію відвантажену постачальником до отримання, покупець зобов’язаний прийняти і оплатити.

Продукція має мати теж найменування.

Отже, постачальник за договор поставки несе відповідальність за прострочення поставки або не доставку продукції.ю В такому випадку, постачальник має сплатити неустойку, розмір якої залежить від реальної вартості непоставленої продукції в певний строк і має поновити недостачу продукції, що розподіляється з врахуванням строку дії договору. Неустойка стягується одноразово. В разі поновлення в наступних періодах продукції розмір неустойки знижується на 50%.

 

 

Задача 28. Управління комунального господарства за договором оренди передало ТзОВ “Веселка” нежитлове приміщення під склад для зберігання товарів строком на 3 роки. Договір укладено 1 червня 2005 року…

ст.773 ЦКУ – наймач зобов’я корист річчю відп до її призн та умов договору.

Якщо наймач користується річчю не за призн або з порушення умов договору, наймодавець має право вимагати розірвання договору та відшкодування збитків.

ст.783 ЦКУ – наймодавець має право вимагати розірвання договору найму, якщо:

наймач користувався річчю всупереч договору або призн речі.

Суд має відм в задов. позову, бо не невикористання приміщення порушенням умов договору не є.

 

Задача 29. За договором залізничного перевезення, укладеного між лікеро-горілчаним заводом і Управлінням залізниці в 5 вагонах перевозили лікеро-горілчані вироби на суму 725 тис. грн. Вантаж перевозився у супроводі провідника відправника і за його пломбами….

ст.111 Статуту залізниць – залізниця звільняється від відшкодування за втрату, недостачц, сивання чи пошкодження вантажу у раз:

в) вантаж перевозився у супроводі провідника відправника чи одерж.

+ ін.. підст звіл від відповідальності.

-вантаж надійшов в непошкодженому контейнері з цілими пломбами.

-псування чи недостача через природні причини (на відкритому рух складі).

Щодо відшкодування за неправильне завантаження - - - «Завантаження вантажів у вагони (контейнери), а також вивантаження з них здійснюється відправниками та одержувачами. Залізниці можуть брати на себе виконання вантажних робіт за договорами з відправниками або одержувачами».

Залізниця звільняється від відповідальності за втрату, недостачу, псування або пошкодження вантажу у разі, коли:

- вантаж надійшов у непошкодженому вагоні (контейнері) з непошкодженими пломбами відправника чи без пломб, коли таке перевезення дозволено Правилами, а також якщо вантаж прибув у непошкодженому відкритому рухомому складі, завантаженому засобами відправника, якщо немає ознак втрати, псування або пошкодження вантажу під час перевезення;

- недостача, псування або пошкодження сталися внаслідок дії природних причин, пов'язаних з перевезенням вантажу на відкритому рухомому складі;

вантаж перевозився у супроводі провідника відправника чи одержувача;

недостача вантажу не перевищує норм природної втрати і граничного розходження визначення маси;

- зіпсований швидкопсувний вантаж, виявлений у вагоні, прибув без порушення встановленого режиму перевезень (охолодження,опалення, вентиляція), і термін перебування вантажу в дорозі не перевищив граничного терміну перевезень, встановленого Правилами;

- втрата, псування або пошкодження вантажу відбулися внаслідок:

таких недоліків тари, упаковки, які неможливо було виявити під час приймання вантажу до перевезення;

- завантаження вантажу відправником у непідготовлений, неочищений або несправний вагон (контейнер), який перед тим був вивантажений цим же відправником (здвоєна операція);

- здачі вантажу до перевезення без зазначення в накладній особливих його властивостей, що потребують особливих умов або запобіжних засобів для забезпечення його збереження під час перевезення;

- стихійного лиха та інших обставин, які залізниця не могла передбачити і усунення яких від неї не залежало.

«П. 108 Залізниця звільняється від сплати штрафу за невиконання планів перевезень у разі:

стихійного лиха (замети, смерч, повінь, пожежа, землетрус тощо), внаслідок якого було неможливо подати вагони (контейнери) під завантаження;

обмеження перевезень згідно із статтею 29 цього Статуту;

затримки вантажовідправником вагонів (контейнерів) під вивантаженням. У цьому разі залізниця звільняється від сплати штрафу за неподання тієї кількості і тих вагонів (контейнерів), які були затримані під вивантаженням чи не могли бути подані під навантаження з цієї причини;

незабезпечення подачі вагонів (контейнерів) через неплатоспроможність відправника;

виконання плану перевезень власними (приватними) або орендованими вагонами (контейнерами);

незавантаження відправником вагонів, поданих йому у меншій кількості, ніж заплановано».

Задача 30. За договором між довірчим товариством “Довіра” та громадянином М., останній передав ДТ приватизаційний майновий сертифікат та житлові чеки. ДТ…

Декрету КМУ «Про довірчі товариства»

Довірче товариство - товариство з додатковою відповідальністю, яке здійснює представницьку діяльність

відповідно до договору, укладеного з довірителями майна щодо реалізації їх прав власників. Майном довірителя є кошти, цінні папери та документи, які засвідчують право власності довірителя.

Довіритель майна - юридична особа або громадянин, які передають довірчому товариству повноваження власника належного їм майна відповідно до умов укладеного між ними договору.

Довірчі операції - послуги, які довірче товариство надає довірителям майна.

Згідно ст. 3 - Довірчі операції від імені довірчого товариства здійснюють його учасники - довірені особи.

Стаття 4. Операції довірчого товариства

Довірче товариство здійснює такі довірчі операції:

для громадян - збереження та представницькі послуги для обслуговування майна довірителів;

 

Тепер потрібно звернутися до Типового договору довірчого товариства з довірителем майна. Згідно цього,

«Передача Майна для виконання довірчих операцій здійснюється:

- приватизаційних паперів та компенсаційних сертифікатів Довірителя в готівковій формі в момент підписання цього Договору;

- приватизаційних паперів Довірителя в безготівковій формі на підставі і в момент отримання від банку, що обслуговує здійснення довірчих операцій, другого екземпляру приватизаційних платіжних доручень;

- інших видів Майна на підставі підписаних сторонами Актів прийому-передачі (додається). З моменту підписання означений Акт є невід'ємною частиною цього Договору».

«Так, право власності на Майно залишається за Довірителем.

3.2. Довіритель має право:

3.2.1. Одержувати дивіденди та інші прибутки, що виникли внаслідок довірчих операцій з Майном особисто, або передати це право іншій особі, вказаній Довірителем.

3.2.2. Отримувати інформацію від Довіреної особи про хід виконання цього Договорую….

При цьому, довірена особа зобов’язується:

«Забезпечити відповідальне збереження Майна а також документів, що підтверджують право власності Довірителя. Своєчасно здійснювати виплату Довірителю дивідендів та інших прибутків, одержаних в результаті виконання цього Договору, згідно п.7.1.

7.1. Всі фінансові взаєморозрахунки між сторонами здійснюються за підсумками фінансового року або по закінченні виконання Доручення.

7.3. Сума неодержаних вчасно грошових прибутків Довірителя зараховується до складу його Майна.

7.4. У випадку несвоєчасної виплати Довірителю його грошових прибутків з вини Довіреної особи, Довірена особа сплачує

Довірителю штраф в розмірі __________ відсотків від суми, що належить до виплати, за кожен день затримки, але не більше, ніж означена сума».

Отже, якщо все ж ми визнаємо, що була присутня ВИНА ДОВІРЕНОЇ ОСОБИ, то тут буде необхідність сплати штрафу.

 

Задача 31. “Нафтопереробний завод” за рахунок чистого прибутку за результатами діяльності у 1998 році надало кредит в сумі 250000 грн. своєму дочірньому підприємству “Нафтовик –1” строком на 6 місяців з розрахунку 38% річних під заставу товарів в обороті….

Відповідно до ЦК за договором банк або ін. фін установа зобов’язана надати громадянам кошти (кредит) позичальникові в розмірі та на умовах встановлених договором, а позичальник зобов’язаний повернути суму кредиту та сплатити %.

Строни:

кредитодавець – НБУ, комерційні банки, фін-кред установи, що мають ліцензію НБУ на залучення, розміщення громадських вкладів та кредитів.

позивач – дієзд. ю. та ф. ос.

Фінансова установа - юридична особа, яка відповідно до закону надає одну чи декілька фінансових послуг, а також інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг, у випадках, прямо визначених законом, та внесена до відповідного реєстру в установленому законом порядку. До фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг.

Це із ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» (ст.1).

Отже, виходить, що ПАТ взагалі не мав права укладати такий договір.

 


1 | 2 | 3 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.)