|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Теоретичний матеріал. - Вивчити пристрій біологічного мікроскопа й роботу на ньомуХід роботи - Вивчити пристрій біологічного мікроскопа й роботу на ньому. - Накреслити й описати оптичну схему біологічного мікроскопа. - Переглянути на біологічному мікроскопі процес кристалізації краплі розчину солі. - Описати процес кристалізації солі. - Замалювати будову затвердевілої краплі розчину солі з відповідними поясненнями. - Оформити звіт за пунктами плану. Теоретичний матеріал Біологічний мікроскоп Оптична схема біологічного мікроскопа. Промені 1 (мал. 1.1) від природного або штучного джерела світла, відбившись від дзеркала 2, проходять через розглянутий об'єкт 3 (у даній роботі краплю розчину солі), розташованій на плоскому склі 4, потім через об'єктив 5 і через окуляр 6 і потрапляють до ока спостерігача.
Конструкція біологічного мікроскопа. Плита 1 мікроскопа (мал. 1.2) з'єднана з колонкою 3 шарніром 2, що дозволяє нахиляти верхню частину мікроскопа для більш зручного спостереження при роботі сидячи. Тубус 7, у верхню частину якого вставляють окуляр 6, а в нижню вгвинчують об'єктив 8, може пересуватися нагору й долілиць обертанням гвинта 5. Для точного наведення на фокус служить мікрометричний гвинт 4. На предметний столик 9 поміщають плоске скло 10 з досліджуваним об'єктом. У нижній частині мікроскопа встановлене дзеркало 11. Готування розчину солі. Для одержання пересиченого розчину одну із солей Pb(N03)2, С2Cr2РО7, NH4Cl, NaCl розчиняють у воді при температурі 70-80°С. У роботі використовують гарячий розчин солі. Підготовка й спостереження процесу кристалізації з розчину солі на біологічному мікроскопі 1. У верхню частину тубуса 7 (див. мал. 1.2) установити окуляр 6, а в нижню - об'єктив 8. Збільшення не повинне бути більше 100.
2. Дзеркало 11 мікроскопа направити убік природного або штучного світла. 3. Обертанням дзеркала 11, дивлячись при цьому одним оком в окуляр 6, досягти нормального проходження світлових променів (одержання світлого поля). 4. На плоске скло за допомогою піпетки нанести краплю гарячого пересиченого розчину солі й помістити його на предметний столик 9. 5. Піднімаючи (але не опускаючи) тубус 7, обертанням гвинта 5 зробити грубе наведення на фокус. 6. Зробити точне наведення на фокус обертанням мікрометричного гвинта 4. 7. Спостерігати (в окуляр 6) за процесом кристалізації розчину солі й замальовувати кристали, що утворяться із часом, солі. Процес кристалізації солі. Так само як і при затвердненні металевого злитка, у процесі кристалізації краплі розчину солі спостерігаються три структурні зони (мал. 1.3). Зона 1 складається з тонкого шару дрібних дендритів, що утворяться в країв краплі. Зона 2 характеризується утворенням великих подовжених дендритів. Зона 3 складається з дендритів, що мають різне орієнтування.
Запитання до перевірки знань: 1. Що таке «кристалізація»? 2. Чому ми розглядає процес кристалізації на прикладі процесу кристалізації солі? 3. Основні частини біологічного мікроскопу. 4. Що таке «дентрити»? 5. Чим супроводжується процес затвердження металу?
Література Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |