|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Практичні завдання. 1. Оберіть правильну відповідь1. Оберіть правильну відповідь
1.1. Система ідей, концепцій, теорій, знань про суспільні відносини, пов’язані із виникненням, формуванням, організацією і здійсненням місцевого самоврядування – це: а) наука комунального права; б) галузь права України; в) норма комунального права; г) принцип комунального права.
1.2. Комунальне право можна охарактеризувати як … місцевого самоврядування: а) умова; б) ознака; в) право; г) функція.
1.3. Суб’єктами комунально-правових відносин є: а) органи самоорганізації населення; б) територіальна громада; в) органи місцевого самоврядування; г) усі відповіді є вірними.
1.4. В залежності від характеру відносин, які регулюють комунально-правові норми, вони поділяються на: а) правоутворюючі та установчі; б) регулятивні та охоронні; в) матеріальні та процесуальні; г) інформаційні та декларативні.
1.5. До спеціальних джерел комунального права належить: а) Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні»; б) Конституція України; в) накази Фонду держмайна; г) укази Президента України.
2. Виберіть правильне визначення поняття
2.1. Комунальне право як галузь права – це:
а) сукупність комунально-правових норм, що регулюють коло суспільних відносин, які складаються в рамках предмету комунального права; б) сукупність наукових ідей і знань про суспільні відносини, пов'язані з організацією місцевого самоврядування; в) сукупність основоположних принципів, що визначають статус місцевого самоврядування.
2.2. Інститути комунального права – це:
а) сукупність комунально-правових норм, що регулюють певне коло взаємопов'язаних суспільних відносин, які утворюють в рамках предмету комунального права самостійну, відособлену групу; б) сукупність комунально-правових норм, що регулюють коло суспільних відносин, які складаються в рамках предмету комунального права; в) сукупність основоположних принципів, що визначають статус місцевого самоврядування.
3. Оберіть те, що випадає з логічного переліку 3.1. Конституція України, закони України, укази Президента України, судові рішення, міжнародні договори, нормативні акти колишнього СРСР і УРСР.
3.2. Територіальні громади, органи місцевого самоврядування, органи самоорганізації населення, державні органи, громадські об'єднання, міжнародні організації, асоціації і союзи територіальних громад.
4. Доповніть речення
4.1. Місцеве самоврядування визначається як право територіальної громади … вирішувати питання … в межах Конституції України та законів.
4.2. Норми, які надають чи визнають права суб’єктів правовідносин у сфері комунального права називають …
5. Визначте, чи правильним є ствердження (так/ні). Якщо ні, то виправте його
5.1. Комунально-правові норми мають локально-територіальний характер: а) так; б) ні.
5.2. Під системою комунального права розуміють об’єднання комунально-правових норм в певні інститути: а) так; б) ні.
5.3. Диспозитивний метод у комунальному праві є характерним для публічно-правових відносин: а) так; б) ні. 6. Встановіть відповідність
6.1. Інститути комунального права та їх зміст:
1. інститут органів самоорганізації населення; 2. інститут територіальних громад; 3. інститут представницьких органів місцевого самоврядування; 4. інститут форм безпосереднього волевиявлення територіальних громад
а) сукупність правових норм, які визначають поняття територіальної громади, її місце у системі місцевого самоврядування; б) сукупність норм, які регулюють діяльність будинкових, вуличних, квартальних комітетів; в) сукупність норм, які визначають систему, структуру, повноваження і функції сільських, селищних, міських, районних, обласних рад; г) система норм, які регулюють порядок участі громадян в ініціюванні, розгляді, вирішенні питань місцевого значення.
7. Вирішіть задачі
7.1. На одній з наукових конференцій розгорілася дискусія: одні учасники конференція вважали, що комунальне право є комплексною галуззю права, інші вважали, що комунальне право правильно розглядати як галузь законодавства, а треті відносили комунальне право до підгалузей конституційного права. Проаналізуйте дані точки зору і обґрунтуйте свою позицію з даного питання.
7.2. У рецензії на один з підручників по комунальному праву наголошувалося, що в підручнику зроблений помилковий і юридично некоректний з погляду Конституції України і природи місцевого самоврядування висновок про те, що місцеве самоврядування відокремлене від держави. Обґрунтуйте свою позицію з даного питання.
7.3. У літературі по теорії права деколи стверджується, що комунальне право позбавлено власного методу правового регулювання, а тому воно не може вважатися галуззю права. Чи це так? Які особливості методу галузі комунального права? Доведіть свою точку зору аргументами.
7.4. Чи є звичай джерелом комунального права? Підготуйте своє обґрунтування відповіді на дане питання. У цих цілях вивчите відповідні нормативно-правові акти.
7.5. Норми комунального права можуть бути поділені на норми матеріально-правові і процесуальні. У чому сенс матеріально-правових і процесуальних норм? Наведіть приклади, посилаючись на Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |