|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Проведення реанімаційних заходів
Установлено, що організм не помирає одночасно із зупинкою дихання і серцевої діяльності. При зупинці кровообігу і дихання припиняється доступ до клітин кисню. Різні тканини неоднаково реагують на відсутність кисню і їх загибель відбувається неодночасно. Тому своєчасне поновлення кровообігу і дихання за допомогою комплексів заходів, які називають РЕАНІМАЦІЄЮ, може вивести хворого із термінального стану. Термінальний стан - це тяжкий стан з різким пригніченням життєвих функцій організму, яке може бути наслідком шоку, інфаркту міокарду, масивної крововтрати, асфіксії, електро травми, втоплення, завалення землею. У термінальному стані виділяють 3 фази (або 3 стадії) – передагональний стан, агонія, клінічна смерть. Клінічна смерть - зупинка серця і дихання, вона продовжується 5 -7 хвилин. У такому стані життя не згасло і можливе повне поновлення життєдіяльності. У тканинах продовжуються основні обмінні процеси (на дуже низькому рівні і без коригувальної дії ЦНС). Біотоки серця ще збережені. Клінічна смерть може перейти в біологічну, тобто такий стан організму, коли процес вже необоротний. Ознаками біологічної смерті, крім зупинки дихання і серцевої діяльності, є трупні плями і трупні сціплення. За допомогою сучасних заходів можна продовжити стан клінічної смерті 30 - 40 хв., тобто до часу, достатнього для підготовки і проведення усього комплексу реанімаційних заходів.
До комплексу реанімаційних заходів входять: · звільнення дихальних шляхів; · штучна вентиляція легенів (штучне дихання); · масаж серця.
Штучна вентиляція легенів. При наявності в порожнині рота штучних зубів, протезів, блювотних мас або сторонніх предметів голову потерпілого необхідно повернути вбік і пальцями за допомогою марлі, хустки (або за допомогою відсосу - груші) вичистити рот і горло.
Методи штучної вентиляції легенів: 1. " рот в рот " або " рот в ніс ", 2. спосіб Сильвестра-Броша, 3. спосіб Шеффера. Способи Сильвестра-Броша та Шеффера застосовуються рідко: вони менш ефективні, ніж методи, що застосовуються на принципі вдування повітря в легені, протипоказані при травмах грудної клітки. Метод Сильвестра-Броша, при якому хворий лежить на спині, не можна застосовувати при непрохідності дихальних шляхів у зв'язку з втопленням. Спосіб Сильвестра-Броша - потерпілого кладуть на спину, під лопатки підкладають валик, у зв'язку з чим голова закидається. Потім той, хто виконує штучне дихання стає навколішки біля голови, на рахунок 1 - 2 підіймає руки потерпілого догори і назад - вдих, на рахунок 3 - 4 опускає донизу руки, притискаючи до грудної клітини з зігнутими ліктями - видих. Спосіб Шеффера – потерпілого кладуть на живіт: той, хто робить штучне дихання сідає зверху (навколішки на сідниці потерпілого) обхоплює руками бічні поверхні грудної клітки, стискує грудну клітку - видих, відпускає - вдих. Цей метод застосовується при переломах верхніх кінцівок.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |