АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Робота з багатосторінковими документами

Читайте также:
  1. II. Методична робота.
  2. VIIІ. Самостійна робота.
  3. Архівація даних. Робота з програмами - архіваторами Win Zip, Win Rar та ін.
  4. Будова і робота фільтрів.
  5. Вимоги безпеки при виконанні робіт на повітряних лініях (робота на опорах)
  6. ГГЛАВА 1.Организация работы с документами.
  7. ГЛАВА 1. СОЦІАЛЬНА РОБОТА ЯК ПРАКТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
  8. Дана робота може бути використана класними керівниками 5-11 класів загальноосвітніх шкіл.
  9. Дипломна (магістерська) робота на тему: «Психологічне становлення соціометричного статусу школяра в учнівському колективі»
  10. ДИПЛОМНА РОБОТА
  11. І. Методична робота.
  12. ІІІ. Методична робота

Мета: відпрацювати навички створення багатосторінкового документа, навчитися створювати зміст, працювати зі стилями.

ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ

Створення багатосторінкового документа спрощується, якщо використовувати спеціальні можливості, такі як: стилі, колонтитули, нумерація сторінок та інші.

Розділення області вікна. На екран можна вивести одночасно початок і кінець багатосторінкового документа. Для цього потрібно розділити робоче вікно на дві області: мишею потрібно перемістити роздільник вікна вниз до половини екрану. Роздільник вікна знаходиться над вертикальною смугою прокрутки (Рис. 1). Подвійний клік мишею на роздільнику закриває один екран.

Вставка колонтитулів. Колонтитули­– це спеціальний текст, який розміщується над основним текстом або під ним на кожній сторінці (на полях). Ці дані можуть включати назву

Рис. 1

документа, прізвище автора, дату створення документа. Можна розділити колонтитули на постійні (однакові для всіх сторінок) і змінні (колонтитули розділів). Інформація, яка введена в колонтитул однієї сторінки, з’являється в колонтитулах всіх сторінок.

Для створення або редагування колонтитулів слід вибрати за допомогою меню Вставка команду Колонтитул (верхний/нижний):

1. Ввести текст всередині пунктирної рамки (номери сторінок, назву розділу тощо).

2. Редагування та форматування тексту колонтитулів відбувається за тими ж правилами, як і звичайний текст.

3. Двічі натиснути ліву кнопку миші в області основного тексту.

Також в режим редагування колонтитулів можна ввійти подвійним кліком миші в верхній/нижній частині листа.

Вставка номерів сторінок. Номери сторінок вставляються в область колонтитулів. Щоб вставити номер сторінки, потрібно виконати команду Вставка - Верхний (нижний) колонтитул - Номер страницы. В кнопці Номер страницы є команда Формат, де можна вказати формат номера і його розміщення. Також можна вказати, з якого числа починати нумерацію і чи ставити номер на першій сторінці. Щоб номер на першій сторінці не відображався, потрібно ввійти в редагування колонтитула і на панелі інструментів Конструктор Колонтитулов поставити перемикач Особенный колонтитул для первой страницы.

Вставка приміток [1]. Для пояснення незрозумілого тексту часто використовують примітки (виноски). Вони можуть бути кінцевими (розташовані в кінці всього документа) або місцевими (розташовані на тому ж листі, що і слово, яке пояснюється[2]). Щоб вставити примітку, потрібно виконати команду Ссылки-Вставить сноску. Для редагування виносок використовують команду Ссылки-Следующая сноска.

Розриви сторінок та розділів. Розриви поділяють текст на блоки з окремими параметрами (поля, нумерація, орієнтація сторінки, колонтитули). Наприклад, окрема нумерація частини сторінок організовується через обмеження цього тексту «зверху» і «знизу» розривами сторінок. Команди розриву знаходяться на вкладці Разметка страницы.

Стиль форматування. Стилі форматування використовують для однотипного і швидкого оформлення документів. Стиль поєднує в собі різні форматування: шрифтів, абзаців, списків (Рис. 2). Для кожного стиля існує свій набір параметрів. Однакові блоки тексту оформлюють однаковими стилями: для заголовків використовують один стиль, для основного тексту - інший.

Рис. 2

Застосування стилю:

1. Виділити текст.

2. Натиснути на панелі інструментів Главная, вибрати відповідний стиль зі списку (Рис. 2).

На панелі стилів відображаються всі стилі, які є в документі, або повний набір стилів. При наведенні на назву будь-якого стилю з’являється кнопка меню, в якому є команда зміни стилю.

Зміна стилю:

1. На панелі стилів виділити стиль. У контекстному меню вибрати команду Изменить (Рис.2).

2. З’явиться діалогове вікно, в якому потрібно вказати назву стилю, його тип (стиль абзацу чи символів).

Основні параметри стилю розташовані на двох панелях кнопок діалогового вікна. У кнопці Формат цього вікна знаходяться додаткові параметри.

Як тільки зміни в стилі відбулися, то по всьому документу (не залежно від його розміру) весь текст, що був оформлений цим стилем, зразу змінює свій вигляд.

 

Рис. 3

Створення змісту. Формування автоматичного змісту документа є однією з переваг застосування стилів. Тільки після обробки тексту стилями можна сформувати автоматичний зміст. Наприклад:

Загальний вигляд змісту Застосовані стилі
Розділ 1. Загальні відомості. Розділ 2. Основи роботи. § 2.1 Введення символів. § 2.2 Форматування. 2.2.1 Форматування шрифтів. 2.2.2 Форматування абзаців. § 2.3. Заміна та пошук. Розділ 3. Формування структури. Розділ 4. Робота з макросами. Заголовок Заголовок Заголовок 1 Заголовок 1 Заголовок 2 Заголовок 2 Заголовок 1 Заголовок Заголовок

 

Порядок створення змісту:

1. Переглянути весь текст документа і стилями (наприклад, Заголовок, Заголовок 1 та ін.) оформити назви розділів документа. Якщо розділ є головним, то потрібно застосувати стилі першого рівня; якщо це підзаголовок, то слід застосовувати заголовки другого рівня і т.д.

2. На новому листі виконати команду Ссылки-Оглавление-Оглавление.

3. У діалоговому вікні на вкладці Оглавление встановити параметри змісту.

4. У пункті Форматы оберіть для змісту необхідний формат. У списку Уровень визначте кількість рівнів змісту, який буде формуватись (у прикладі таких рівнів 3: Заголовок, Заголовок 1, Заголовок 2)

5. У діалоговому вікні Параметры вказати, які стилі і для якого рівня буде застосовано. Зайві прибрати.

6. Натиснути ОК.

Іноді в зміст потрапляють фрагменти тексту. В цьому випадку слід в самому тексті оформити ці фрагменти іншим стилем, наприклад, основним, а потім для змісту виконати оновлення. Також оновлення змісту потрібне, якщо після редагування документа змінилися номери сторінок.

 

Порядок оновлення змісту:

1. Виділити зміст або його пункт.

2. В контекстному меню вибрати команду .

3. В діалоговому вікні вибрати варіант оновлення. Команда Только номера страниц залишає без зміни текст змісту. Команда Поле целиком проводить заміну тексту змісту і відповідних сторінок.

Видалення змісту відбувається так само як і інших об’єктів: виділити, натиснути Del.

Всі пункти змісту формуються як гіперпосилання, тому з натиснутою кнопкою Ctrl кліком миші по пункту змісту можна перейти до відповідного розділу.

ЗАВДАННЯ

1. Відкрити файл «Херсонська область».

2. В першому рядку після слів «Херсонська область» поставити курсор і вставити примітку: «Текст взято з http://uk.wikipedia.org/wiki»

3. Вгорі листа вставити номера сторінок. Номер на першій сторінці не виводити.

4. Вставити нижній колонтитул із зазначенням імені файлу (Экспресс - блокиПоле - FileName) і вставити поточну дату.

5. Вставити у верхній колонтитул дату створення документа (Експрес - блокиОрганизатор стандартных блоков).

6. Перед текстом вставити пусту сторінку і оформити її як титульну (за вказаним шаблоном): помістити курсор перед заголовком тексту і вставити розрив розділу з нової сторінки.

Шаблон титульного листа

7. Після титульної сторінки вставити ще один пустий лист ввести на ньому рядок: «ЗМІСТ» і з нового рядка вставити зміст із назв розділів:

  • Спочатку слід всі назви розділів тексту оформити стилями.
  • Виділити рядок заголовку і в списку стилів вибрати стиль Заголовок.
  • Змінити форматування стилю. На панелі стилів у меню до стиля Заголовок вибрати команду Изменить і в діалоговому вікні виставити параметри стилю: шрифт жирний, розмір 16, вирівнювання по лівому краю, формат абзацу – Не отрывать от следующего. Натиснути ОК.
  • Знову виділити заголовок і виконати команду Копировать формат. Мишею, яка змінить свою форму, провести по всіх заголовках.
  • Поставити курсор на другому листі на новий рядок після слова ЗМІСТ.
  • Виконати команду Ссылки-Оглавление-Оглавление.
  • В діалоговому вікні на вкладці Оглавление встановити параметри змісту.
  • У пункті Форматы оберіть для змісту необхідний формат. В списку Уровни поставте 1 рівень (оскільки ми застосовувати лише стиль 1 рівня Заголовок).
  • У діалоговому вікні Параметры напроти стиля Заголовок поставити 1. Навпроти всіх інших стилів прибрати номери рівнів. Натиснути ОК.
  • Продивіться утворений зміст. Якщо в ньому є зайвий текст, то потрібно перейти в основний текст і оформити його стилем Основной текст. А потім оновити зміст.

8. Для сторінки з таблицею встановити альбомну орієнтацію (використати розриви розділів).

9. Збережіть файл.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.)