|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
ІV етап. Дослідження дихальних і нюхової функції носа12. Визначення дихальної функції носа проводиться спочатку однієї половини носа, а потім другої. Для цього праве крило носа притисніть до носової перегородки вказівним пальцем лівої руки, а правою рукою піднесіть невеликий кусочок вати до лівого переддвер’я і попросіть хворого зробити короткий звичайної сили вдих і видих. По відхилений витки визначається ступінь забруднення проходження повітря. Для визначення дихання через праву половину притисніть ліве крило носа до носової перегородки вказівним пальцем правої руки, а лівою рукою піднесіть комок вати до правого переддвер’я і також попросіть хворого зробити короткий вдих і видих. По відхиленню ватки ви повинні вирішити питання дихальної функції носа. Дихання носом може бути нормальним затрудженим і відсутнє. 13. Визначення нюхової функції носа проводиться почергового кожної половини носа пахучими речовинами. Для визначення нюхової функції носа справа притисніть вказівним пальцем правої руки ліве крило носа до носової перегородки, а лівою рукою візьміть флакон пахучої речовини і піднесіть до правого пере двір"я носа, попросіть хворого зробити вдих правої половини носа і визначить запах даної речовини. Визначення нюху через ліву половину носа провадиться аналогічно тільки праве крило носа притискаються вказівним пальцем лівої руки, а правою рукою підноситься пахуча речовина до лівої половини носа.
Огляд шиї Огляд шиї проводиться спереду і збоку. Звертається увага на її довжину, товщину, особливо в нижній її частині, симетричні сторони, розташування м'язів і гортані. У пацієнтів з довгою шиєю щитовидна залоза добре доступна дослідженню при короткій шиї дослідження утруднене, при цьому її збільшення нерідко йде вниз в середостіння. Огляду, пальпації така заліза стає недоступною.
Збільшення щитовидної залози змінює конфігурацію шиї з'являється Підковоподібне потовщення в нижній частині з обох сторін або з одного боку. При значному збільшенні лише однієї частки, шия стає асиметричною, можливий зсув трахеї і гортані в протилежну сторону. Велике збільшення часток і перешийка залози відтісняє м'язи в сторони, а простір від щитовидного хряща до ключиць вибухає вперед і в сторони.
При підвищеній функції щитовидної залози на шиї в черевної шийному трикутнику легко помітити посилену і прискорену пульсацію сонних артерій, а в яремної вирізки - пульсацію аорти.
Огляд місця розташування щитовидної залози, Особливо при її збільшенні, проводиться спереду і в профіль Це робиться: • при звичайному положенні голови; • при закинутою назад голові; • в момент ковтального руху.
При закиданні голови назад трахея, гортань і щитовидна залоза декілька зміщуються вперед і вгору, що збільшує і покращує зону огляду над щитовидною залозою. Ковтальний рух більш енергійно і значніше зміщує ці органи вгору, що набагато покращує умови огляду.
Візуальна оцінка ступеня збільшення щитовидної залози має 5 градацій, вона проводиться з урахуванням результатів пальпації: I ст. - Видимого збільшення залози при огляді в спокої і під час ковтального руху немає, пальпаторного визначається лише перешийок; II ст. - Збільшення залози помітно при ковтанні, пальпаторно добре визначаються бічні частки; III ст. - Збільшена заліза заповнює простір між м'язами, вона добре окреслена і видно при спокійному стані гортані («товста шия»); IV ст. - Заліза значно збільшена, виступає вперед і в сторони, конфігурація шиї змінена; V ст. - Заліза великих розмірів («величезний зоб»). Туалет носа У важко хворих на слизовій оболонки носа накопичується слизь и пиль, що затрудняє дихання и отягчает состоянія пацієнта. Важко хворі не можуть самостійно звільняти носови ходи. В ранковому туалеті при накопичені виділення із носа чи при основі корочки їх стоїть видаляти ватним турун дами: приготовить: перчатки, флакон с вазеліновим маслом, вату, поліетиленовий пакет для викидання використаного матеріалу; зробити з вати турунди (4-6 штук); вимити і висушить руки; одягти рукавиці; змочити туруни в флаконі с вазеліновим маслом, легко вимочить об край горличка флакона; взяти турунди в правую руку, лівою рукою при підняти кінчик носа пацієнта и ввести туруни з круговими рухами в один із носових ходів; оставить турунди на 1-3 минути; витягнути турунди круговими рухами із носового хода; опрацювати другий носовий ход таким же способом; убрати опрацьований матеріал в поліетиленовий пакет; снять рукавиці, вимити руки, висушить.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |