АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Тропарь воскресный, глас 6. Слава: Ангельския си=лы на гро=бе Твое=м, и стрегу=щия омертве=ша, и стоя=ше Мари=я во гро=бе и=щущи Пречи=стаго Те=ла Твоего=

Читайте также:
  1. Кондак воскресный, глас 6
  2. Кондак воскресный, глас 6
  3. Тропарь воскресный, глас 6
  4. Тропарь воскресный, глас 6.

Слава: Ангельския си=лы на гро=бе Твое=м, и стрегу=щия омертве=ша, и стоя=ше Мари=я во гро=бе и=щущи Пречи=стаго Те=ла Твоего=. Плени=л еси= ад, не искуси=вся от него=; сре=тил еси= Де=ву, да=руяй живо=т. Воскресы=й из ме=ртвых, Го=споди, сла=ва Тебе=.

И ныне: Богоро=дице, Ты еси= лоза= и=стинная, возрасти=вшая нам Плод живота=, Тебе= мо=лимся, моли=ся, Влады=чице, со святы=ми апо=столы, поми=ловати ду=ши на=ша.

Госпо=дь Бог благослове=н, благослове=н Госпо=дь день дне, поспеши=т нам Бог спасе=ний на=ших; Бог наш, Бог спаса=ти.

 

Трисвятое. Пресвятая Троице: Отче наш:

Кондак воскресный, глас 6

Живонача=льною дла=нию уме=ршия от мра=чных удо=лий Жизнода=вец воскреси=в всех Христо=с Бог, воскресе=ние подаде= челове=ческому ро=ду: есть бо всех Спаси=тель, Вокресе=ние и Живо=т, и Бог всех.

 

Господи, помилуй. (40 раз).

Молитва свт. Василия Великого

Иже на вся=кое вре=мя, и на вся=кий час, на Небеси= и на земли= покланя=емый и сла=вимый, Хри=сте Бо=же, долготерпели=ве, многоми=лостиве, многоблагоутро=бне, Иже пра=ведныя любя=й, и гре=шныя ми=луяй, Иже вся зовы=й ко спасе=нию обеща=ния ра=ди бу=дущих благ, Сам, Го=споди, приими= и на=ша в час сей моли=твы, и испра=ви живо=т наш к за=поведем Твои=м, ду=ши на=ша освяти=, телеса= очи=сти, помышле=ния испра=ви, мы=сли очи=сти, и изба=ви нас от вся=кия ско=рби, зол и боле=зней, огради= нас святы=ми Твои=ми Ангелы, да ополче=нием их соблюда=еми и наставля=еми, дости=гнем в соедине=ние ве=ры и в ра=зум непристу=пныя Твоея= сла=вы, я=ко благослове=н еси= во ве=ки веко=в, аминь.

 

Господи, помилуй. (Трижды.)

Слава, и ныне:

Честне=йшую Херуви=м и сла=внейшую без сравне=ния Серафи=м, без истле=ния Бо=га Сло=ва ро=ждшую, су=щую Богоро=дицу Тя велича=ем. (Поклон.)

Моли=твами святы=х оте=ц на=ших, Го=споди Иису=се Христе= Бо=же наш, поми=луй нас. Ами=нь.

Молитва св. Мардария:

Влады=ко Бо=же Отче Вседержи=телю, Го=споди Сы=не Единоро=дный Иису=се Христе=, и Святы=й Ду=ше, еди=но Божество=, еди=на си=ла, поми=луй мя гре=шнаго, и и=миже ве=си судьба=ми, спаси= мя, недосто=йнаго раба= Твоего=; я=ко благослове=н еси= во ве=ки веко=в. Аминь.

ЧАС ШЕСТЫЙ[48]

 

Прииди=те, поклони=мся, Царе=ви на=шему Бо=гу. (Поклон.)

Прииди=те, поклони=мся и припаде=м Христу=, Царе=ви на=шему Бо=гу. (Поклон.)

Прииди=те, поклони=мся и припаде=м Самому= Христу=, Царе=ви и Бо=гу на=шему. (Поклон.)

Псалом 53

Бо=же, во имя Твое спаси= мя, и в си=ле Твоей суди= ми. Бо=же, услы=ши моли=тву мою=, внуши= глаго=лы уст мои=х. Яко чу=ждии воста=ша на мя и кре=пцыи взыска=ша ду=шу мою, и не предложи=ша Бо=га пред собо=ю. Се бо Бог помога=ет ми, и Госпо=дь Засту=пник души= мое=й. Отврати=т зла=я враго=м мои=м, и=стиною Твое=ю потреби= их. Во=лею пожру= Тебе=, испове=мся и=мени Твоему=, Го=споди, я=ко бла=го. Яко от вся=кия печа=ли изба=вил мя еси=, и на враги= моя= воззре= о=ко мое=.

Псалом 54

Внуши=, Бо=же, моли=тву мою и не пре=зри моле=ния моего=. Вонми= ми и услы=ши мя; возскорбе=х печа=лию мое=ю и смято=хся от гла=са вра=жия и от стуже=ния гре=шнича. Яко уклони=ша на мя беззако=ние и во гне=ве враждова=ху ми. Се=рдце мое= смяте=ся во мне и боя=знь сме=рти нападе= на мя. Страх и тре=пет прии=де на мя и покры= мя тьма. И рех: кто даст ми криле=, я=ко голуби=не, и полещу=, и почи=ю? Се удали=хся бе=гая и водвори=хся в пусты=ни. Ча=ях Бо=га, спаса=ющаго мя от малоду=шия и от бу=ри. Потопи=, Го=споди, и раздели= язы=ки их, я=ко ви=дех беззако=ние и пререка=ние во гра=де. Днем и но=щию обы=дет и по стена=м его; беззако=ние и труд посреде= его и непра=вда; и не оскуде= от стогн его ли=хва и лесть. Яко а=ще бы враг поноси=л ми, претерпе=л бых у=бо; и а=ще бы ненави=дяй мя на мя= велере=чевал, укры=л бых ся от него=. Ты же, челове=че равноду=шне, влады=ко мой и зна=емый мой; и=же ку=пно наслажда=лся еси= со мно=ю бра=шен, в дому= Бо=жии ходи=хом единомышле=нием. Да прии=дет же смерть на ня, и да сни=дут во ад жи=ви; я=ко лука=вство в жили=щах их, посреде= их. Аз к Бо=гу воззва=х, и Госпо=дь услы=ша мя. Ве=чер и зау=тра, и полу=дне пове=м, и возвещу=, и услы=шит глас мой. Изба=вит ми=ром ду=шу мою от приближа=ющихся мне, я=ко во мно=зе бя=ху со мно=ю. Услы=шит Бог и смири=т я=, Сый пре=жде век. Несть бо им измене=ния, я=ко не убоя=шася Бо=га. Простре= ру=ку свою= на воздая=ние, оскверни=ша заве=т Его=. Раздели=шася от гне=ва лица= Его, и прибли=жишася сердца= их; умя=кнуша словеса= их па=че еле=я, и та суть стре=лы. Возве=рзи на Го=спода печа=ль твою=, и Той тя препита=ет, не даст в век молвы= пра=веднику. Ты же, Бо=же, низведе=ши я= в студене=ц истле=ния; му=жие крове=й и льсти не преполовя=т дней свои=х. Аз же, Го=споди, упова=ю на Тя.

Псалом 90

Живы=й в по=мощи Вы=шняго, в кро=ве Бо=га Небе=снаго водвори=тся. Рече=т Го=сподеви: Засту=пник мой еси= и Прибе=жище мое=, Бог мой, и упова=ю на Него=. Яко Той изба=вит тя от се=ти ло=вчи, и от словесе= мяте=жна. Плещма= Свои=ма осени=т тя, и под криле= Его наде=ешися; ору=жием обы=дет тя и=стина Его, не убои=шися от стра=ха нощна=го, от стрелы= летя=щия во дни, от ве=щи во тьме преходя=шия, от сря=ща, и бе=са полу=деннаго. Паде=т от страны= Твоея= ты=сяща, и тьма одесну=ю Тебе=, к Тебе= же не прибли=жится. Оба=че очи=ма Твои=ма смо=триши, и воздая=ние гре=шников у=зриши. Яко Ты, Го=споди, упова=ние мое=, Вы=шняго положи=л еси= прибе=жище Твое=. Не прии=дет к Тебе= зло, и ра=на не прибли=жится телеси= Твоему=. Яко Ангелом Свои=м запове=сть о Тебе=, сохрани=ти тя во всех путе=х твои=х. На рука=х во=змут тя, да не когда= преткне=ши о ка=мень но=гу твою=. На а=спида и васили=ска насту=пиши, и попере=ши льва и зми=я. Яко на Мя упова=, и изба=влю и=; покры=ю и=, я=ко позна= и=мя Мое=. Воззове=т ко Мне, и услы=шу его; с ним есмь в ско=рби, изму= его, и просла=влю его, долгото=ю дний испо=лню его, и явлю= ему спасе=ние Мое=.

 

Слава, и ныне: Аллилу=ия, аллилу=ия, аллилу=ия, сла=ва Тебе=, Бо=же. (Трижды с поклонами.)

Го=споди, поми=луй. (Трижды.)


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)