АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Молитва свт. Василия Великого. Бо=же и Го=споди сил, и всея= тва=ри Соде=телю, и=же за милосе=рдие безприкла=дныя ми=лости Твоея= Единоро=днаго Сы=на Твоего=

Читайте также:
  1. VІІ. Пункція кісткового мозку. Пунктат кісткового мозку можна отримати з тіла грудини, великогомілкової або здухвинної кістки.
  2. Авантюра Василия Косого
  3. БИБЛИОГРАФИЯ ОСНОВНЫХ НАУЧНЫХ ТРУДОВ ПРОФЕССОРА, ДОКТОРА ПРАВА ВАСИЛИЯ ИВАНОВИЧА СИНАЙСКОГО
  4. Великого переселения народов
  5. ДЕТСКАЯ МОЛИТВА
  6. Житие преподобного отца нашего Иллариона Великого
  7. К 50-ЛЕТИЮ СО ДНЯ КОНЧИНЫ ПРОФЕССОРА ВАСИЛИЯ ИВАНОВИЧА СИНАЙСКОГО
  8. Лист от послов князя великого московскаго.
  9. Молитва вторая святой равноапостольной княгине Ольге
  10. Молитва родителей
  11. Молитва св. прав. Симеона Богоприимца
  12. Молитва свт. Василия Великого

Бо=же и Го=споди сил, и всея= тва=ри Соде=телю, и=же за милосе=рдие безприкла=дныя ми=лости Твоея= Единоро=днаго Сы=на Твоего=, Го=спода на=шего Иису=са Христа=, низпосла=вый на спасе=ние ро=да на=шего, и честны=м Его= Кресто=м рукописа=ние грех на=ших растерза=вый, и победи=вый тем нача=ла и вла=сти тьмы; Сам, Влады=ко Человеколю=бче, приими= и нас гре=шных благода=рственная сия= и моле=бныя моли=твы, и изба=ви нас от вся=каго всегуби=тельнаго и мра=чнаго прегреше=ния, и всех озло=бити нас и=щущих, ви=димых и неви=димых враг. Пригвозди= стра=ху Твоему= пло=ти на=ша, и не уклони= серде=ц на=ших в словеса= или= помышле=ния лука=вствия; но любо=вию Твое=ю уязви= ду=ши на=ша, да к Тебе= всегда= взира=юще, и е=же от Тебе= све=том наставля=еми, Тебе= непристу=пнаго и присносу=щнаго зря=ще све=та, непреста=нное Тебе= испове=дание и благодаре=ние возсыла=ем, Безнача=льному Отцу= со Единоро=дным Твои=м Сы=ном, и Всесвяты=м, и Благи=м, и Животворя=щим Твои=м ду=хом, ны=не и при=сно и во ве=ки веко=в. Ами=нь.

ЧАС ДЕВЯТЫЙ[49]

 

Прииди=те, поклони=мся, Царе=ви на=шему Бо=гу. (Поклон.)

Прииди=те, поклони=мся и припаде=м Христу=, Царе=ви на=шему Бо=гу. (Поклон.)

Прииди=те, поклони=мся и припаде=м Самому= Христу=, Царе=ви и Бо=гу на=шему. (Поклон.)

Псалом 83

Коль возлю=бленна селе=ния Твоя=, Го=споди сил! Жела=ет и скончава=ется душа= моя= во дворы= Госпо=дни; се=рдце мое= и плоть моя= возра=довастася о Бо=зе Жи=ве. И=бо пти=ца обре=те себе= хра=мину, и го=рлица гнездо= себе=, иде=же положи=т птенцы= своя=; олтари= Твоя=, Го=споди сил, Царю= мой и Бо=же мой. Блаже=ни живу=щии в дому= Твое=м, в ве=ки веко=в восхва=лят Тя. Блаже=н муж, ему=же есть заступле=ние его у Тебе=, восхожде=ния в се=рдцы свое=м положи=. Во юдо=ль плаче=вную, в ме=сто е=же положи=, и=бо благослове=ние даст законополага=яй. По=йдут от си=лы в си=лу: яви=тся Бог бого=в в Сио=не. Го=споди Бо=же сил, услы=ши моли=тву мою, внуши=, Бо=же Иа=ковль. Защи=тниче наш, виждь, Бо=же, и при=зри на лице= Христа= Твоего=. Яко лу=чше день еди=н во дво=рех Твои=х па=че ты=сящ; изво=лих примета=тися в дому= Бо=га моего= па=че, не=же жи=ти ми в селе=ниих гре=шничих. Яко ми=лость и и=стину лю=бит Госпо=дь, Бог благода=ть и сла=ву даст, Госпо=дь не лиши=т благи=х ходя=щих незло=бием. Го=споди Бо=же сил, блаже=н челове=к упова=яй на Тя.

Псалом 84

Благоволи=л еси=, Го=споди, зе=млю Твою=, возврати=л еси= плен Иа=ковль. Оста=вил еси= беззако=ния люде=й Твои=х, покры=л еси= вся грехи= их. Укроти=л еси= весь гнев Твой, возврати=лся еси= от гне=ва я=рости Твоея=. Возврати= нас, Бо=же спасе=ний на=ших, и отврати= я=рость Твою= от нас. Еда= во ве=ки прогне=ваешися на ны, или= простре=ши гнев Твой от ро=да в род? Бо=же, Ты обра=щься оживи=ши ны, и лю=дие Твои= возвеселя=тся о Тебе=. Яви= нам, Го=споди, ми=лость Твою, и спасе=ние Твое= даждь нам. Услы=шу, что рече=т о мне Госпо=дь Бог: я=ко рече=т мир на лю=ди Своя=, и на преподо=бныя Своя=, и на обраща=ющия сердца= к Нему=. Оба=че близ боя=щихся Его= спасе=ние Его, всели=ти сла=ву в зе=млю на=шу. Ми=лость и и=стина срето=стеся, пра=вда и мир облобыза=стася. И=стина от земли= возсия=, и пра=вда с небесе= прини=че. Ибо Госпо=дь даст бла=гость, и земля= на=ша даст плод свой. Пра=вда пред Ним преды=дет, и положи=т в путь стопы= своя=.

Псалом 85

Приклони=, Го=споди, у=хо Твое=, и услы=ши мя, я=ко нищ и убо=г есмь аз. Сохрани= ду=шу мою, я=ко преподо=бен есмь: спаси= раба= Твоего=, Бо=же мой, упова=ющаго на Тя. Поми=луй мя, Го=споди, я=ко к Тебе= воззову= весь день. Возвесели= ду=шу раба= Твоего=, я=ко к Тебе= взях ду=шу мою. Яко Ты, Го=споди, благ и кро=ток, и многоми=лостив всем призыва=ющим Тя. Внуши=, Го=споди, моли=тву мою, и вонми= гла=су моле=ния моего=. В день ско=рби моея= воззва=х к Тебе=, я=ко услы=шал мя еси=. Несть подо=бен Тебе= в бо=зех, Го=споди, и несть по дело=м Твои=м. Вси язы=цы, ели=ки сотвори=л еси=, прии=дут и покло=нятся пред Тобо=ю, Го=споди, и просла=вят и=мя Твое=, я=ко ве=лий еси= Ты, и творя=й чудеса=, Ты еси= Бог еди=н. Наста=ви мя, Го=споди, на путь Твой, и пойду= во и=стине Твое=й: да возвесели=тся се=рдце мое= боя=тися и=мене Твоего=. Испове=мся Тебе=, Го=споди Бо=же мой, всем се=рдцем мои=м, и просла=влю и=мя Твое= в век, я=ко ми=лость Твоя= ве=лия на мне, и изба=вил еси= ду=шу мою от а=да преиспо=днейшаго. Бо=же, законопресту=пницы воста=ша на мя, и сонм держа=вных взыска=ша ду=шу мою, и не предложи=ша Тебе= пред собо=ю. И Ты, Го=споди Бо=же мой, ще=дрый и ми=лостивый, долготерпели=вый, и многоми=лостивый и и=стинный, при=зри на мя и поми=луй мя, даждь держа=ву Твою о=троку Твоему=, и спаси= сы=на рабы= Твоея=. Сотвори= со мно=ю зна=мение во бла=го, и да ви=дят ненави=дящии мя, и постыдя=тся, я=ко Ты, Го=споди, помо=гл ми и уте=шил мя еси=

 

Слава, и ныне: Аллилу=ия, аллилу=ия, аллилу=ия, сла=ва Тебе=, Бо=же. (Трижды с поклонами.)

Го=споди, поми=луй. (Трижды.)


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)