АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Прокимен перед Апостолом

Читайте также:
  1. D. Накласти імпровізовану шину на передпліччя
  2. D. Розпустити джгут до моменту появи кровотечі і накласти його нижче попереднього місця
  3. I ступень – объектив- центрическая система из 4-10 линз для непосредственного рассмотрения объекта и формирования промежуточного изображения, расположенного перед окуляром.
  4. II. Попередній розгляд законопроекту.
  5. III этап. Передняя риноскопия.
  6. III. Экономия в производстве двигательной силы, на передаче силы и на постройках
  7. V Основы массопередачи
  8. VI. Особливості оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 124 КУпАП
  9. VII. Причины возникновения ошибок при передаче текста Нового Завета
  10. А) передается с молоком матери
  11. А.3.1. Консультування вагітної перед операцією КР
  12. АКТ приема-передачи бонусных карт «Клуб покупателей «Посуда Центр» с балансом 100 бонусов и карт «1000 бонусов»

Прокимен, глас 6: Спаси=, Го=споди, лю=ди Твоя=, и благослови= достоя=ние Твое=.

Припев: Спаси=, Го=споди, лю=ди Твоя=, и благослови= достоя=ние Твое=.

Стих: К Тебе=, Го=споди, воззову=, Бо=же мой, да не премолчи=ши от мене=.

Припев: Спаси=, Го=споди, лю=ди Твоя=, и благослови= достоя=ние Твое=.

Стих: Спаси=, Го=споди, люд=и Твоя=

Припев: и благослови= достоя=ние Твое=.

АПОСТОЛ[51]

К Коринфяном послания святаго апостола Павла чтение:

 

Бра=тие, сказу=ю вам благовествова=ние, е=же благовести=х вам, е=же и прия=сте, в не=мже и стоите=, и=мже и спаса=етеся, ка=цем сло=вом благовести=х вам, а=ще содержите=: ра=зве а=ще не всу=е ве=ровасте. Преда=х бо вам испе=рва, е=же и прия=х, я=ко Христо=с у=мре грех на=ших ра=ди, по писа=нием, и я=ко погребе=н бысть, и я=ко воста= в тре=тий день, по писа=нием, и я=ко яви=ся Ки=фе, та=же единона=десятим, пото=м же яви=ся бо=ле пяти= сот бра=тиям еди=ною, от ни=хже мно=жайшии пребыва=ют досе=ле, не=цыи же и почи=ша: пото=м же яви=ся Иа=кову, та=же апо=столом всем: последи= же всех, я=ко не=коему и=звергу, яви=ся и мне. Аз бо есмь мний апо=столов, и=же несмь досто=ин нарещи=ся апо=стол, зане= гони=х це=рковь Бо=жию. Благода=тию же Бо=жиею есмь, е=же есмь: и благода=ть Его=, я=же во мне, не тща бысть, но па=че всех их потруди=хся: не аз же, но благода=ть Бо=жия, я=же со мно=ю. Аще у=бо аз, а=ще ли они=, та=ко пропове=дуем, и та=ко ве=ровасте.

Аллилуарий перед Евангелием

Глас 6: Аллилу=ия.

Припев: Аллилу=ия, аллилу=ия, аллилу=ия.

Стих: Живы=й в по=мощи Вы=шняго, в кро=ве Бо=га Небе=снаго водвори=тся.

Припев: Аллилу=ия, аллилу=ия, аллилу=ия.

Стих: Рече=т Го=сподеви: Засту=пник мой еси=, и Прибе=жище мое=, Бог мой, и упова=ю на него=.

Припев: Аллилу=ия, аллилу=ия, аллилу=ия.

ЕВАНГЕЛИЕ

От Матфея Святаго Евангелия чтение.

Слава Тебе=, Го=споди, слава Тебе= (поклон).

Рече= Госпо=дь при=тчу сию=: уподо=бися Ца=рствие Небе=сное челове=ку царю=, и=же восхоте= стяза=тися о словеси= с рабы= свои=ми. Наче=ншу же ему= стяза=тися, приведо=ша ему= еди=наго должника= тмо=ю тала=нт: не иму=щу же ему= возда=ти, повеле= и госпо=дь его= прода=ти, и жену= его=, и ча=да, и вся, ели=ка име=яше, и отда=ти. Пад у=бо раб той, кла=няшеся ему=, глаго=ля: го=споди, потерпи= на мне, и вся ти возда=м. Милосе=рдовав же госпо=дь раба= того=, прости= его= и долг отпусти= ему=. Изше=д же раб той, обре=те еди=наго (от) клевре=т свои=х, и=же бе до=лжен ему стом пе=нязь: и е=мь его давля=ше, глаго=ля: отда=ждь ми, и=мже (ми) еси= до=лжен. Пад у=бо клевре=т его на но=зе его=, моля=ше его=, глаго=ля: потерпи= на мне, и вся возда=м ти. Он же не хотя=ше, но ве=д всади= его= в темни=цу, до=ндеже возда=ст до=лжное. Ви=девше же клевре=ти его= бы=вшая, сжа=лиша си зело= и прише=дше сказа=ша господи=ну своему= вся бы=вшая. Тогда= призва=в его господи=н его=, глаго=ла ему: ра=бе лука=вый, весь долг онь отпусти=х тебе=, поне=же умоли=л мя еси=: не подоба=ше ли и тебе= поми=ловати клевре=та твоего=, я=коже и аз тя поми=ловах; И прогне=вався госпо=дь его, предаде= его мучи=телем, до=ндеже возда=ст весь долг свой. Та=ко и Оте=ц Мой Небе=сный сотвори=т вам, а=ще не отпу=стите ки=йждо бра=ту своему= от серде=ц ва=ших прегреше=ния их.

 

Слава Тебе=, Го=споди, слава Тебе= (поклон).

 

Помяни= нас, Го=споди, егда= прии=деши во Ца=рствии Твое=м. (Поклон.)

Помяни= нас, Влады=ко, егда= прии=деши во Ца=рствии Твое=м. (Поклон.)

Помяни= нас, Святы=й, егда= прии=деши во Ца=рствии Твое=м. (Поклон.)

Лик небе=сный пое=т Тя, и глаго=лет: Свят, Свят, Свят Госпо=дь Савао=ф, испо=лнь Не=бо и земля= сла=вы Твоея=.

Стих: Приступи=те к Нему= и просвети=теся, и ли=ца ва=ша не постыдя=тся.

Лик Небе=сный пое=т Тя, и глаго=лет: Свят, Свят, Свят Госпо=дь Савао=ф, испо=лнь Не=бо и земля= сла=вы Твоея=.

Слава: Лик святы=х Ангел и Арха=нгел, со все=ми Небе=сными си=лами пое=т Тя, и глаго=лет: Свят, Свят, Свят Госпо=дь Савао=ф, испо=лнь Не=бо и земля= сла=вы Твоея=,

И ныне: Ве=рую во еди=наго Бо=га Отца= Вседержи=теля, Творца= Не=бу и земли=, ви=димым же всем и невиди=мым. И во еди=наго Го=спода Иису=са Христа=, Сы=на Бо=жия, Единоро=днаго, Иже от Отца= рожде=ннаго пре=жде всех век. Све=та от Све=та, Бо=га и=стинна от Бо=га и=стинна, рожде=нна, не сотворе=нна, единосу=щна Отцу=, Имже вся бы=ша. Нас ра=ди челове=к, и на=шего ра=ди спасе=ния сше=дшаго с Небе=с, и воплоти=вшагося от Ду=ха Свя=та и Мари=и Де=вы, и вочелове=чшася. Распя=таго же за ны при Понти=йстем Пила=те, и страда=вша, и погребе=на. И воскре=сшаго в тре=тий день по Писа=нием. И возше=дшаго на Небеса=, и седя=ща одесну=ю Отца=. И па=ки гряду=щаго со сла=вою суди=ти живы=м и ме=ртвым, Его=же Ца=рствию не бу=дет конца=. И в Ду=ха Свята=го, Го=спода Животворя=щаго, Иже от Отца= исходя=щаго, Иже со Отце=м и Сы=ном спокланя=ема и ссла=вима, глаго=лавшаго проро=ки. Во еди=ну Святу=ю Собо=рную и Апо=стольскую Це=рковь. Испове=дую еди=но креще=ние, во оставле=ние грехо=в. Ча=ю воскресе=ния ме=ртвых, и жи=зни бу=дущаго ве=ка. Ами=нь.

Прошение

Осла=би, оста=ви, прости=, Бо=же, прегреше=ния на=ша, во=льная и нево=льная, я=же в сло=ве, и в де=ле, я=же в ве=дении и не в ве=дении, я=же во дни и в нощи=, я=же во уме= и в помышле=нии: вся нам прости=, я=ко Благ и Человеколю=бец.

 

Отче наш, Иже еси= на Небесе=х! Да святи=тся и=мя Твое=, да прии=дет Ца=рствие Твое=, да бу=дет во=ля Твоя=, я=ко на Небеси= и на земли=. Хлеб наш насу=щный даждь нам днесь; и оста=ви нам до=лги на=ша, я=коже и мы оставля=ем должнико=м на=шим; и не введи= нас во искуше=ние, но изба=ви нас от лука=ваго.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)