|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Підсумки. 1.Підпрограми складаються у вигляді процедур і функцій, і вони мають подібності і відмінності
1.Підпрограми складаються у вигляді процедур і функцій, і вони мають подібності і відмінності. 2.Підпрограми мають формальні параметри, які при виклику підпрограм замінюються фактичними параметрами. 3.Підпрограми можуть мати локальні параметри (константи та змінні). 4.Локальні параметри доступні тільки підпрограмі, у якій вони визначені. 5.Глобальні змінні доступні як основній програмі, так і підпрограмі. 6.Механізм передавання параметрів може бути трьох видів: 1)параметри-значення; 2)параметри-змінні; 3)безтиповий. 7.Рекурсивні алгоритми є допоміжними у розв’язанні завдань і викликають себе безпосередньо або опосередковано. 8.Рекурсивний алгоритм має містити: 1)дії під час занурення в рекурсію; 2)дії під час виходу з неї з відповідною умовою вибору необхідних дій. 9.Щоразу при зануренні в рекурсію всім змінним виділяється нова пам’ять. 10.Після переходу (виходу) з одного рівня занурення на інший пам’ять, виділена для змінних залишеного рівня, звільняється, а значення, отримане на цьому рівні, необхідне для обчислення значення на новому рівні.
Контрольні запитання 1.Уведіть поняття допоміжного алгоритму і дайте йому визначення. 2.Які ви знаєте види допоміжних алгоритмів? 3.Назвіть змінні, які можна використовувати в тілі підпрограми, і охарактеризуйте їх. 4.Уведіть поняття фактичних і формальних параметрів і поясніть механізм їхньої взаємодії. 5.Назвіть відмінні риси функцій і процедур. 6.Що ви розумієте під рекурсивними алгоритмами? 7.Що таке пряма і непряма рекурсії? 8.У чому перевага і недолік рекурсивних алгоритмів?
Вправи Вправа 1. Дано квадратну матрицю цілих чисел і квадратне рівняння a1x2+bx+c=0. Необхідно знайти корінь повного квадратного рівняння, якщо відомо, що його коефіцієнти визначаються в такий спосіб: 1)а1 – кількість досконалих чисел, розташованих на бічній діагоналі матриці; 2)b – максимальний елемент, розташований вище від головної діагоналі матриці; 3)с – добуток елементів матриці, розташованих на головній діагоналі. Вправа 2. Дано одновимірний масив A[1:n]. Необхідно прості числа в ньому помістити в початок масиву, а досконалі числа – в кінець масиву, якщо такі числа є в масиві. Вправа3. Відомо, що значення многочлена Pn(x)=a0xn+a1xn-1+a2xn-2+…+an-1x+an, у точці х легко можна обчислити за схемою Горнера, що перетворить многочлен до вигляду Pn(x)=((((((a0x+a1)x)+a2)x)+…+an – 1)x)+an , де аі – коефіцієнти многочлена. Розробіть рекурентну формулу і складіть рекурсивний алгоритм-функцію обчислення значення многочлена в точці х.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |