|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
IV.Вивчення нового матеріалуХід уроку І. Організація класу до уроку Я тобі сказати мушу, Що живемо ми лиш раз. Бережи себе і друзів Та згадуй ПДР щораз. ІІ. Актуалізація опорних знань та умінь учнів Учитель. Які види транспорту ви знаєте? - Як називається місце перетину автомобільних доріг?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів Учитель. Правила дорожнього руху — це своєрідна дорожня грамота. Володіти нею повинні всі. Місто, у якому ми живемо, можна порівняти з цікавою книгою. А щоб розумно її читати, щоб не підстерігала нас біда, знати азбуку вулиць, проспектів, доріг повинні і дорослі, і малі.
IV.Вивчення нового матеріалу Учитель. Чи можна уявити собі сучасне життя без залізничного транспорту? - Залізничні колії, поїзди стали незамінними у нашому житті. Хто першим здогадався покласти рейки на шпали — ніхто не знає. Англійці стверджують, що це був їх винахідник Джордж Стефенсон; росіяни кажуть, що залізницю винайшов для своєї машини Іван Ползунов. Проте, мабуть, і ті, й інші помиляються. Залізниця з’явилась раніше, ніж перший паровоз. Її сліди ведуть у глибину століть у Давній Єгипет, коли при будівництві пірамід для переміщення вантажів користувалися продовгуватими полоззями (рейками), укладеними на поперечні колоди (шпа ли). Залізничні колії, поїзди стали незамінними у нашому житті. У багатьох населених пунктах є залізниця. Залізничні колії перетинаються з дорогами і вулицями, якими рухаються автомобілі, йдуть пішоходи. Такі місця перетину називаються залізничними переїздами. Усім видам транспорту і пішоходам перетинати колію дозволяється лише на залізничних переїздах. Вони бувають із шлагбаумами або без них. Там, де рух поїздів і автомобілів особливо інтенсивний, встановлюють автоматичні шлагбауми. Про наближення до залізничних переїздів попереджують такі знаки: ● 1.27. Залізничний переїзд із шлагбаумом (малюнок). ● 1.28. Залізничний переїзд без шлагбаума (малюнок). Учень. Слухай, друже, знак дорожній Ставиться не так собі! Подружитись треба з кожним. Допоможе він тобі. Щоб не трапилося всяке, Шанувати треба знаки, На дорозі небезпечно, Тож обачним бути — доречно. Учитель. Підходячи до залізничного переїзду, пішоходи повинні уважно стежити за світловою і звуковою сигналізацією та вказівками чергового на переїзді. Світлові сигнали подаються світлофором, а звукові — дзвінком. При наближенні поїзда то в одній, то в іншій секції світлофора загоряється червоне світло і подається звуковий сигнал. Шлагбаум зачиняється. Рух забороняється. Після проходу поїзда гасне червоне світло, шлагбаум відчиняється і знову дозволяється рух через переїзд.
Робота з підручником (с. 100) Практична робота (Учні працюють з текстом і малюнками підручника.) Група 1. Знайдіть на малюнку залізничні коли, шлагбаум, світлофор. Які знаки повинні стояти перед кожним переїздом? (с. 101.) Група 2. Складіть правила поведінки під час переходу залізничного переїзду (с. 101). Група 3. Розіграти сценку: що слід робити, побачивши попереджувальні знаки (с. 100). Група 4. Розіграти сценку: що слід робити, побачивши заборонні знаки (с. 103). Група 5. Розіграти сценку: що слід робити, побачивши інформаційно-вказівні знаки (с. 103). Група 6. Розіграти сценку: що слід робити, побачивши наказові знаки (с. 103).
Фізкультхвилинка (Діти виконують рухи під мелодію.) Все місто повне руху! Машини в ряд біжать. Яскраво світлофори І день, і ніч горять.
Приспів. Проходь же обережно, Свій кожен крок узгодь, — І тільки там, де можна, Ти вулицю обережно переходь!
Пильнуй же крок свій кожний І за трамваєм стеж — Баритися не можна. І гав ловити — теж.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |