|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема: Основні законодавчі акти про охорону праці1. Основний законодавчий акт про охорону праці в Україні: а) Закон „Про охорону праці”; б) Конституція УРСР; в) Державні Статути України; г) Конституція України.
2. Який законодавчий акт визначає правові засади і гарантії працівників, регулює трудові відносини: а) Закон „Про охорону праці”; б) Кодекс законів про працю; в) Закон „Про охорону здоров’я”; г) Закон „Про загальнообов’язкове соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, замовленими народженням та похованням”.
3. Коли був прийнятий Закон „Про охорону праці” і скільки він має розділів? а) прийнятий 21.11.2002 і має 22 розділи; б) прийнятий 01.01.2003 має 10 розділів; в) прийнятий 16.10.97 і має 11 розділів; г) прийнятий 21.11.2002 і має 8 розділів.
4. Яке максимальне навантаження за санітарними нормами допускається жінкам і дітям згідно КЗпП? а) до 10 кг; б) до 7 кг; в) до 12 кг; г) до 15 кг.
5. Як називається розділ V Закону „Про охорону праці”? а) Стимулювання охорони праці; б) Державне управління охороною праці; в) Нормативно-правові акти з охорони праці; г) Прикінцеві положення.
6. Згідно КЗпП для здачі вступних іспитів до ВЗО працюючій молоді надається відпустка: а) 15 календарних днів; б) 10 календарних днів; в) 20 робочих днів; г) 20 календарних днів.
7. Яких видів можуть бути Державні нормативні акти з охорони праці? а) профільні та загальнодержавні; б) міжгалузеві і галузеві; в) промислові і аграрні; г) нормативні акти підприємств.
8. Що таке СНіП згідно питань з охорони праці? а) інформаційні системи обліку; б) міжнародні норми держав СНД; в) галузеві норми технологічного проектування; г) будівельні норми і правила.
9. Який є контроль за дотриманням вимог з охорони праці? а) державний; б) адміністративно-громадський; в) відомчий;
10. Яку відповідальність несуть працівники за порушення законодавства та нормативних актів з охорони праці? а) у вигляді штрафів та дисциплінарну; б) адміністративну; в) кримінальну; г) усі вищезгадані, в залежності від виду наслідків порушення.
11. Які нормативні документи регламентують діяльність в галузі охорони праці? а) накази керівника, стандарти, закони, ГОСТи; б) Конституція, ГОСТи, накази, вказівки, правила та норми; в) Кодекс Законів про Працю (КЗпП), Законодавство з охорони праці, ГОСТи. г) накази, стандарти, закони,ГОСТи, Конституція, вказівки, правила та норми.
12. Хто здійснює громадський контроль за дотриманням законодавства з охорони праці? а) громадські організації, зареєстровані в установленому порядку; б) профспілки; в) прокуратура. г) інспекція Держнаглядохоронпраці.
13. Державний міжгалузевий нормативний акт про охорону праці - це ДНАОП: а) галузевий нормативний акт; б) загальнодержавного користування; в) що діє у межах підприємства; г) відомчий нормативний акт.
14. Санітарні правила та норми затверджуються: а) Міністерством аграрної політики України; б) Міністерством внутрішніх справ України; в) Міністерством охорони здоровя України; г) Держнаглядохоронпраці.
15. Яку відповідальність несуть роботодавці за порушення Законодавства з охорони праці? а) адміністративну, дисциплінарну, кримінальну; б) матеріальну, дисциплінарну, кримінальну; в) дисциплінарну, матеріальну, адміністративну, кримінальну. г) матеріальну, кримінальну, адміністративну.
Тема: Організаційні питання охорони праці. 1. При наявності якої кількості працюючих на підприємствах, установах та організаціях обов’язково створюється служба охорони праці: а) не менше 40; б) не менше 50; в) не менше 80; г) не менше 100.
2. Хто проводить фінансування робіт з охорони праці на приватних підприємствах: а) головний бухгалтер; б) Міністерство праці; в) роботодавець; г) органи місцевого самоврядування.
3. Як називається планування робіт з охорони праці на тривалий період часу: а) перспективним; б) оперативним; в) поточним; г) річним.
4. Скільки міститься розділів у Законі України «Про охорону праці»: а) 3; б) 4; в) 5; г) 8.
5. Як часто, всі посадові особи обов’язково проходять навчання і перевірку знань із питань охорони праці: а) раз на півроку; б) раз на рік; в) раз на два роки; г) раз на три роки.
6. Як називається інструктаж, який проводиться на робочому місті до початку роботи з новоприйнятим працівником або працівником, який буде виконувати нову для нього роботу: а) вступний; б) первинний; в) повторний; г) цільовий.
7. Де реєструється проведення інструктажів та стажування працівників: а) в журналах інструктажівз питань охорони праці на робочому місці; б) в трудову книгу; в) в журнал-ордер № 11; г) в журнал-ордер № 10;
8. Чи має право керівник підприємства звільнити від проходження стажування працівника з стажем роботи за відповідною професією більше 3-х років: а) має; б) не має;
9. Назвіть два найпоширені методи дослідження виробничого травматизму: а) статистичний і економічний; б) монографічний і психофізіологічний; в) статистичний і монографічний; г) економічний і психофізіологічний.
10. Протягом скількох днів проводиться спеціальне розслідування нещасних випадків: а) не більше 5 робочих днів; б) не більше 10 робочих днів; в) не більше 20 робочих днів; г) 15 робочих днів.
11.За стан охорони праці на підприємстві відповідає: а) роботодавець; б) спеціаліст з охорони праці; в) головний інженер г) головний бухгалтер
12) Інструкції з охорони праці розробляє: а) роботодавець; б) керівник робіт; в) спеціаліст з охорони праці; г) головний інженер
13. Вищий орган контролює за станом охорони праці: а) Генеральна прокуратура; б) Держпромгірнагляд; в) Кабінет Міністрів України; г) Верховна Рада.
14. Вищий орган управління охороною праці: а) Генеральна прокуратура; б) Держпромгірнагляд; в) Кабінет Міністрів України; г) Верховна Рада.
15. Контроль за станом охорони праці поділяється на: а) державний; б) відомчий; в) адміністративно-господарський; г) громадський.
16. Для підприємств незалежно від форм власності, або фізичних осіб, які використовують найману працю, витрати на охорону праці становлять не менше: а) 0,2 відсотка від фонду оплати праці; б) 0,5 відсотка від реалізованої продукції; в) 0,2 відсотка від реалізованої продукції; г) 0,5 відсотка від фонду оплати праці;
17. Медичні огляди працюючих підлітків повинні проводитися не рідше: а) 1 разу на рік; б) 1 разу на 6 місяців; в) 1 разу на 2 роки; г) 1 разу на 3 роки.
18. З якою періодичністю роботодавець зобов’язаний організовувати медичні огляди працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці? а) 1 раз на рік; б) 1 раз на 6 місяців; в) 1 раз на 2 роки; г) 1 раз на 3 роки.
19. Для прийняття на роботу підлітка віком 14 -15 років повинен бути дозвіл: а) з міліції; б) з місцевої адміністрації; в) одного з батьків, або особи яка його замінює; г) зі школи.
20. Хто здійснює громадський контроль за дотриманням законодавства з охорони праці? а) громадські організації, зареєстровані в установленому порядку; б) профспілки; в) прокуратура; г) інспекція Держнаглядохоронпраці.
21. Служба охорони праці на підприємстві невиробничої сфери створюється з кількістю працюючих: а) менше 20 осіб; б) 20 – 50 осіб; в) більше 50 осіб; г) більше 100 осіб.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.01 сек.) |