АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Міжнародні норми праці та їх значення для менеджменту персоналу

Читайте также:
  1. B. Відповідні міжнародні документи
  2. I. Визначення здібностей школяра шляхом спостереження.
  3. IV. ДЕЯКІ ІНШІ ОЗНАЧЕННЯ ГРУПИ
  4. А) визначення повинно бути співмірним; б) визначення не повинно робити кола; в) визначення має бути чіткім.
  5. Адміністративні правопорушення в галузі охорони праці та здоров'я населення. Ведення адвокатом таких справ.
  6. Алгоритм призначення ДМПА
  7. Аналіз освітлення робочої зони розробника проекту з метою визначення та забезпечення його оптимального значення.
  8. Аналізатори, їх значення для життєдіяльності і забезпечення захисту людини від небезпек.
  9. Антропологія менеджменту та антропологія конфлікту як перспективні напрями досліджень
  10. БНМ 5.1.5 Діючі значення напруги і сили струму
  11. Будинки і споруди. Будинки адміністративного та побутового призначення
  12. БУДІВНИЦТВА ТА АВТОТРАНСПОРТУ» З МЕТОЮ ВИЗНАЧЕННЯ ТВОРЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ УЧНІВ 31

Міжнародні норми праці бізу­ється на положеннях Конвенції та рекомендації Міжнародної ор­ганізації праці (МОП). Цілі МОП - укладення угод, ухвалення кон­венцій в галузі праці для наступ­ної їхньої ратифікації державами-членами МОП; створення сис­теми контролю і нагляду за дот­риманням принципів і стандартів, які встановлюються конвенціями в сфері трудових відносин; розро­бка проектів і програм з надання допомоги малим підприємствам з метою збільшення зайнятості на­селення в слаборозвинених краї­нах; вивчення та аналіз тенденцій і вироблення напрямків розвитку систем професійного навчання у світі; проведення міжнародних конференцій, семінарів з питань трудових відносин (соціальне па­ртнерство, умови та оплата праці, безпека та гігієна праці, охорона праці, трудове законодавство, зайнятість населення, соціальна політика та ін.). Протягом 1919-1999 років відбулося 77 сесій, на яких Міжнародна конференція праці ухвалила 171 конвенцію та 178 рекомендацій.Значення для менеджменту персоналу - J

 

33. Лінійні керівники на підп­риємствах, іхні права та обов’язки в галузі менеджменту персоналу.

Лінійні керівники уповнова­жені приймати рішення про прийняття на роботу, переведення та звільнення підлеглих праців­ників, призначення на нову по­саду, направлення на навчання та підвищення кваліфікації з відри­вом чи без відриву від основної роботи, підвищення заробітної плати тощо.

Обов'язки лінійних керівників у галузі менеджменту персоналу:

- підбір і розстановка ка­дрів, чіткий поділ і кооперація праці;

- організація адаптації і навчання новоприйнятих праців­ників;

- створення умов для бе­зперервного професійно-кваліфі­каційного зростання працівників;

- організація продуктив­ної роботи персоналу, створення сприятливих умов праці;

- контроль за викорис­танням робочого часу;

- матеріальне і моральне стимулювання праці;

- справедливе оціню­вання результатів праці;

- створення сприятливого соціально-психологічного клі­мату.

Керівники вищих рівнів управ­ління, вирішують стратегічні пи­тання: розробляють кадрову полі­тику, стратегію і тактику її реалі­зації, методичні та нормативні документи, здійснюють контроль за їхнім виконанням і загальне керівництво роботою в галузі ме­неджменту персоналу.

Правами є:

1. Він приймає рішення з усіх питань, що виникають у процесі роботи підрозділу. Причому з пи­тань організації роботи підрозділу він користається правом одноосо­бових рішень, прийнятих у рам­ках діючих законів, положень, ін­струкцій, без узгодження з ви­щими інстанціями. З проблем, що можуть торкати інтереси інших підрозділів, рішення приймаю­ться тільки після узгодження (до­повідей, попередніх консультацій і т.п.) з вищестоящим керівницт­вом.

2. Маючи широкі й одноосо­бові права розпорядження, ліній­ний керівник впливає на підлег­лих з метою досягнення цілей пі­дрозділу. Лінійний керівник має право видавати накази, обов'яз­кові до виконання всіма праців­никами підрозділу. Крім того, він заохочує і карає підлеглих у ме­жах своїх повноважень.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)