АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Про помсту княгині Ольги

Читайте также:
  1. Annotation
  2. CТОЛІТТЯ ЯКОВА
  3. VII. Домашнє завдання.
  4. XVII-ГО СТОЛІТТЯ
  5. А. Завдання
  6. Автор: Оля Среда, 14 декабря 20114 комментария рецепта
  7. АКТ ВТОРОЙ
  8. Апеляційний суд Кіровоградської області
  9. Б) Пантелеймон; г) Андрій.
  10. БАНЯ ЛЕЧИТ
  11. Богдан Лепкий та «Молода муза»
  12. Богослужение.

Князь Ігор разом зі своєю дружиною зажадав більше данини з деревлян, вирушив з нападом на них. Коли дружина поверталася до Києва з трофеями, князь відпустив одну частину, а з іншою повернувся, аби отримати ще більше майна. Деревляни були проти та вбили Ігоря, аби вовк більше не внадився до овець, і поховали його коло Іскоростеня. Тоді деревляне зажадали княгиню Ольгу віддати за свого князя Мала, а сину її Святославу зробити що схочеться, і приплили на човнах двадцять представників до міста Києва. Княгиня погодилась на їх пропозицію і сказала прибути їм наступного дня, аби вона з народом змогла величати їх.

Ольга тим часом звеліла викопати яму велику й глибоку на дворі теремному, поза городом. А коли деревлян внесли у човнах кияни до двору, то вкинули їх із човном у яму. І повеліла Ольгу засипати їх живими.

Тоді Ольга послала гінця до деревлян, запрошуючи до себе кращих їх мужів, аби кияни відпустили її до князя Мала. Коли прибули древлянські мужі, вона запросила їх до мийні, аби помившись вони прийшли до неї. Коли мужі почали митись, Ольга звеліла заперти купальні та підпалити.

Тоді Ольга сказала деревлянам, що вже рушає до них, сказала що спершу рушить до могили свого чоловіка і звеліла винести багато меду до того міста. Коли прибула Ольга туди, запросила деревлян пити, а отрокам сказала підливати більше меду деревлянам. Потім Ольга вирушила до Києва, а отрокам наказала вирізати деревлян, яких загинуло 5 тисяч.

Коли малий син Святослав трохи підріс, вирушила Ольга із нам на деревлян та перемогли русичі їх. Тоді ворожі міста скорились Ользі та погодились платити данину, лише частина деревлян заперлась в Іскоростені, боячись що Ольга вб'є їх в помсту за свого чоловіка. Проте жінка сказала, що вже помстилась і не буде вбивати нікого, а хоче лише данини. Деревляни зраділи цьому і послали до Ольги по три горобці та голуби. Тоді Ольга звеліла своїм воїнам прив’язати до лапок птахів по палаючому труту та відпустити їх. Птахи полетіли до своїх домівок в Іскоростень та підпалили місто. Так як не вдалося погасити вогонь, деревляни почали тікати з міста, але Ольга наказала воїнам хапати їх. Одну частину вбила, іншу віддала в рабство своїм людям, а третю змусила платити данину. 2/3 данини йшли Києву, а третина Вишгороду – рідному місту Ольги.

 

Григорій Сковорода - бароко

Напис на могилі: «Світ ловив мене, та не спіймав»

«Бджола та шершень» - байка

Ідея «сродної праці»

 

Шершень питає Бджолу, чому вона так тяжко працює, аби дістати мед, адже його забирають люди і ведмеді.
Бджола відповідає, що природжене діло є для неї найсолодша втіха.

Шершень — узагальнений образ людей, що живуть грабунком інших і створені лише для того, щоб їсти й пити.

Бджола — мудра людина, яка трудиться в «сродному ділі», тобто за своїм покликанням.

Наводиться приклад Хорта, Кота.

Згадані Епікур, Катон, Сірах.

 

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.002 сек.)