АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ ПОЯСНЮВАЛЬНОЇ ЗАПИСКИ

Читайте также:
  1. B. 2. Вимоги до транзакцій
  2. I. Мета, завдання та загальні вимоги до виконання курсової роботи
  3. II. ЗМІСТ І ОФОРМЛЕННЯ РОБОТИ
  4. II. Оформлення і порядок захисту курсового проекту
  5. ISO посилює вимоги до випробування машинозчитуваних паспортів
  6. V Оформлення звіту з переддипломної практики
  7. VІ Вимоги до складання та оформлення документації про проходження ВИРОБНИЧОЇ практики
  8. Анализ произведений Тургенева – Записки охотника
  9. В якому році відбулося юридичне оформлення документознавства як наукової спеціальності?
  10. Визначення сум податкового зобов’язання контролюючими органами, податкові повідомлення, податкові вимоги.
  11. Вимоги безпеки перед початком роботи.
  12. Вимоги безпеки під час роботи

Пояснювальна записка обсягом 15-25 сторінок оформляється на стандартних аркушах паперу формату А4 відповідно до вимог ГОСТ 21.408-93 «Правила виконання робочої документації по автоматизації технологічних процесів» та ГОСТ 21.110-95 «Правила виконання специфікації обладнання виробів і матеріалів», а також відповідно до рекомендацій, викладених у розділі 3 даних методичних вказівок. Приклади заповнення основних написів на специфікації відповідно з перерахованими стандартами наведено в додатку А.

Функціональна схема автоматизації оформляється на стандартному аркуші формату А1, А2 або А3 відповідно до вимог ГОСТ 21.404-85 «Автоматизація технологічних процесів. Умовні позначення приладів і засобів автоматизації на схемах», ГОСТ 21.408-93 «Правила виконання робочої документації по автоматизації технологічних процесів», ГОСТ 21.101-93 «Основні вимоги до робочої документації.

Функціональні схеми автоматизації (розділ 2) є основним технічним документом, що визначає функціонально - блокову структуру окремих вузлів автоматичного контролю, управління і регулювання технологічного процесу та оснащення об'єкта управління приладами та засобами автоматизації (в тому числі засобами мікропроцесорної техніки). Об'єктом управління в системах автоматизації технологічних процесів є сукупність основного та допоміжного обладнання разом з вбудованими в нього запірними і регулюючими органами, а також енергії, сировини та інших матеріалів, визначених особливостями використовуваної технології. При розробці функціональних схем автоматизації технологічних процесів необхідно вирішити такі завдання: отримати первинну інформацію про технологічний процес та обладнання; можливі канали безпосереднього впливу на технологічний процес для управління ним; можливі канали стабілізації технологічних параметрів процесу; як проводиться контроль та реєстрація технологічних параметрів процесів і стану технологічного обладнання.

Ці завдання автоматизації, як правило, реалізуються за допомогою технічних засобів, що включають в себе: відбірні пристрої, засоби отримання первинної інформації, засоби перетворення і обробки інформації, засоби представлення та видачі інформації обслуговуючому персоналу, комбіновані, комплектні і допоміжні пристрої. Результатом складання функціональних схем є: 1) вибір методів вимірювання технологічних параметрів; 2) вибір основних технічних засобів автоматизації, що найбільш повно відповідають пропонованим вимогам і умовам роботи автоматизуємого об'єкта; 3) визначення приводів виконавчих механізмів регулюючих і запірних органів технологічного обладнання, керованого автоматично або дистанційно; 4) розміщення засобів автоматизації на щитах, пультах, технологічному обладнанні та трубопроводах і т.п., а також визначення способів подання інформації про стан технологічного процесу та обладнання

Схеми автоматизації виконуються згідно з ГОСТ 21.404-85 «Автоматизація технологічних процесів» та ГОСТ 21.408-93 «Правила виконання робочої документації по автоматизації технологічних процесів». На схемі автоматизації зображують технологічне та інженерне обладнання та комунікації (трубопроводи, газоходи, повітроводи) об'єкта, що автоматизується; технічні засоби автоматизації або контури контролю, регулювання та управління; лінії зв'язку між окремими технічними засобами автоматизації або контурами.

Специфікація до розробленої схеми автоматизації оформлюється у вигляді таблиці:

Об’єкт управління Параметр, що вимірюють або регулюють Місце установки приладу Функції, що виконує прилад Порядковий номер приладу Тип приладу
           

В колонці № 1 (Об’єкт управління) вписують назву об’єкту на якому встановлено прилади автоматики. Наприклад: трубопровід, реактор, ємкість…

В колонці № 2 (Параметр, що вимірюють або регулюють) вказують який саме параметр вимірюють або регулюють. Наприклад: температура, тиск, витрати…

В колонці № 3 (Місце установки приладу) вказують місце установки приладу. Наприклад: якщо в колонці № 1 (Об’єкт управління) було указано трубопровід, то в колонці № 3 (Місце установки приладу) можна написати - на вході в апарат, або якщо в колонці № 1 (Об’єкт управління) було указано реактор, то в колонці № 3 (Місце установки приладу) можна написати – всередині реактора. Якщо ведеться контроль або управління процесом з пульта управління в колонці № 1 (Об’єкт управління) необхідно вказати з якого об’єкта управління поступила інформація (наприклад «трубопровід»), то в колонці № 3 (Місце установки приладу) можна написати – пульт управління…

В колонці № 4 (Функції, що виконує прилад) вказують які саме вимоги пред’являються до схеми автоматизації, щодо обраного параметру. Наприклад: вимірювання, або вимірювання, сигналізація, або вимірювання, регулювання, сигналізація…

В колонці № 5 (Порядковий номер приладу) вказують порядковий номер приладу на розробленій схемі автоматики. Наприклад 1а, або 2в…

В колонці № 6 (Марка приладу) вказують прилад, що виконує конкретну функцію в розробленій схемі автоматики. Наприклад: витратомір, показуючий прилад або контролер…

Виконання розділу 3 проводиться після розробки схеми автоматики та складання специфікації. За каталогами проводять вибір приладів в розроблену схему та наводять характеристику обраних за каталогами приладів і засобів автоматизації. Характеристика обраних засобів автоматики виконується у вигляді таблиці:

Параметр, що вимірюють або регулюють Місце установки приладу Функції, що виконує прилад Діапазон вимірю-вань Марка приладу Характерис-тика приладу
           

 

В колонці № 1 (Параметр, що вимірюють або регулюють) вказують який саме параметр вимірюють або регулюють. Наприклад: температура, тиск, витрати…

В колонці № 2 (Місце установки приладу) вказують місце установки приладу. Наприклад: якщо в колонці № 1 (Об’єкт управління) було указано трубопровід, то в колонці № 3 (Місце установки приладу) можна написати - на вході в апарат, або якщо в колонці № 1 (Об’єкт управління) було указано реактор, то в колонці № 3 (Місце установки приладу) можна написати – всередині реактора. Якщо ведеться контроль або управління процесом з пульта управління в колонці № 1 (Об’єкт управління) необхідно вказати з якого об’єкта управління поступила інформація (наприклад «трубопровід»), то в колонці № 3 (Місце установки приладу) можна написати – пульт управління…

В колонці № 3 (Функції, що виконує прилад) вказують які саме вимоги пред’являються до схеми автоматизації, щодо обраного параметру. Наприклад: вимірювання, або вимірювання, сигналізація, або вимірювання, регулювання, сигналізація…

В колонці № 4 (Марка приладу) вказують марку приладу, обрану за калонгом. Наприклад термоперетворювач «Метран -271-Ех»…

В колонці № 5 (Діапазон вимірювань) вказують фізичне значення параметру згідно до завдання.

В колонці № 6 (Характеристика приладу) наводять технічну характеристику обраного приладу. Наприклад: Призначений для вимірювання температури. Чутливий елемент первинного перетворювача та вмонтований в головку датчика вимірювальний перетворювач. перетворює вимірювану температуру в електричний уніфікований вихідний сигнал 4-20 мА.

Виконання розділу «4 Вибір контролера і модулів вводу / виводу» передбачає підбір комплекту технічних засобів АСУТП на основі контролера і операторської станції. Контролер призначений для прийому і обробки інформації, що надходить від первинних перетворювачів і дискретних датчиків, видачі керуючих сигналів на виконавчі механізми та пристрої сигналізації, а також для передачі інформації на операторську станцію. Будучи проектно - компонованим виробом, контролер являє собою набір технічних засобів, до складу якого входять модуль процесора, модулі ПЗО (пристрій зв'язку з об'єктом) та інші компоненти, об'єднані між собою загальною стандартною або спеціалізованої шиною. Зв'язок контролера з датчиками і виконавчими механізмами здійснюється за допомогою модулів ПЗО. Є чотири основні різновиди модулів ПЗО: модулі аналогового введення (АІ); модулі аналогового виводу (АО); модулі дискретного введення (DI); модулі дискретного виводу (DO).

Основними характеристиками модулів дискретного вводу є: кількість вхідних каналів; тип дискретного сигналу. Модулі дискретного введення (DI) отримують сигнали від датчиків, що мають два стабільних стани (вкл./викл., або лог.1/лог.0). Дискретний сигнал, наприклад, може мати такі характеристики: рівень логічного 0 - не більше 2В; рівень логічного 1 - від 4 до 30 В.

Модулі дискретного виводу (DO) формують сигнали для пристроїв сигналізації та виконавчих механізмів, що мають два стабільних стани (вкл./викл., або логічна1/логічний 0). Основними характеристиками модулів дискретного виводу є: кількість вихідних каналів; тип дискретного вихідного сигналу. Дискретний вихідний сигнал, наприклад, може мати такі характеристики: тип виходу - «відкритий колектор»; комутована постійна напруга - до 30В; комутований постійний струм - до 100 мА.

Модулі аналогового введення (АІ) можуть отримувати сигнали від нормуючих перетворювачів, а також безпосередньо від датчиків температури, тиску, рівня і т.д. Залежно від типу вхідного сигналу модулі аналогового введення поділяються на модулі введення сигналів струму і напруги, модулі введення сигналів термопар і модулі введення сигналів термоперетворювачів опору. Сигнали струму і напруги уніфіковані і мають такі значення: 0-5 мА, 0-20 мА, 4-20 мА, 0-10 В. Основними характеристиками аналогового введення є: кількість вхідних каналів; тип вхідного сигналу.

Модулі аналогового виводу (АО) формують уніфіковані сигнали струму і напруги, що подаються на виконавчі механізми. Сигнали струму і напруги уніфіковані і мають такі значення: 0-5 мА, 0-20 мА, 4-20 мА, 0-10 В. Основними характеристиками модулів аналогового виводу є: кількість вихідних каналів; тип вихідного сигналу.

Для реалізації зв'язку між контролером і вузлами розподіленої периферії використовуються інтерфейсні модулі. Зв'язок контролера з операторською станцією може здійснюватися за інтерфейсами RS-232, RS-485 і Ethеrпеt. Ці інтерфейси можуть бути або вмонтовані безпосередньо в процесорний модуль контролера, або реалізовані за допомогою окремих модулів. Застосування інтерфейсу RS-232 обмежено максимальною довжиною лінії зв'язку, яка не повинна перевищувати 15 м.

В РГР необхідно підібрати контролер, виконаний у вигляді конструктивно закінченого блоку, що включає модуль центрального процесора, каркас і об'єднавчу друковану плату. За кількістю і характеристиками вхідних і вихідних сигналів підібрати модулі ПЗО, необхідні для реалізації заданої схеми автоматизації. При цьому бажано передбачити апаратний резерв у розмірі 10-15 % за кількістю вхідних і вихідних сигналів. Також необхідно скласти таблицю з символічною прив'язкою модулів введення / виведення до датчиків і виконавчих пристроїв.

Порядок виконання та оформлення розділу наведено в прикладі.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.007 сек.)