АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Конспекти занять з сенсорного виховання дітей раннього віку

Читайте также:
  1. В м. Л при визначенні одного з демографічних показників, вивчалося співвідношення дітей і осіб пенсійного віку до чисельності працездатного населення. Який це показник?
  2. Вади розвитку у дітей, діагностика,лікувальна тактика та надання екстреної медичної допомоги.
  3. Ведення хворих дітей із загостренням бронхіальної астми.
  4. Вимоги до занять з укр. мови
  5. ВИХІДНІ ДАНІ ДО ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «ПРАКТИКУМ ЗІ СКЛАДАННЯ ПРОЦЕСУАЛЬНИХ ДОКУМЕНТІВ У КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВАХ»
  6. Діагностика музичних здібностей дітей
  7. Діагностика сенсорного розвитку дітей раннього віку.
  8. Діагностування готовності дітей до школи
  9. До практичних занять
  10. ДО СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ
  11. Завдання і зміст, ознайомлення дітей з рідним краєм
  12. Загадки для дітей середнього дошкільного віку

«На гостини до Сороки-ворони»

Мета: продовжувати фіксувати увагу дітей на формі предметів, навчати їх простим прийомам встановлення схожості і відмінності однорідних предметів, зіставляти форму предметів зі зразком; вчити розрізняти і називати кольори (зелений, жовтий, синій, червоний); вчити розрізняти і порівнювати предмети по величині (довгий – короткий, великий – маленький, високий – низький). Розвивати увагу, пам’ять, дрібні м’язи пальців рук. Виховувати спостережливість, бажання виконувати завдання.

Хід заняття.

Діти заходять в групу, вихователь звертає увагу на гостей, вітаються з ними.

- А хто це до нас прилетів (звертає увагу на Сороку)?

- Сорока-ворона.

- Вірно, це Сорока до нас на гостини прилетіла (бере її в руки). Вона запрошує нас в гості. Живе вона далеко в лісі. Хто хоче вирушити з нами в дорогу? Тоді потрібно поспішати, сорока полетить, а ми підемо, може кого зустрінемо. Ось дві доріжки. По якій підемо? По довгій чи короткій? (визначають і йдуть по довгій доріжці). Зустрічають Колобка і знаходять атрибути (дидактичні матеріали для гри: кружечки, квадрати різного кольору обручі).

Гра «Знайди будиночок» - діти підбирають ключі до будиночків (кружечки і квадрати). Далі вихователь пропонує повернутися і піти по іншій доріжці (вона приведе дітей на галявину, де знаходяться дві ялинки - висока і низька; два ведмеді – великий і маленький; три кошика з цеглинками, кубиками, мотрійками.

- Ця доріжка привела нас в ліс.

- Які ялинки тут ростуть на галявині?

- Які ведмеді граються?

- Скільки їх?

- Якого кольору?

Далі вихователь звертає увагу на кошики, що стоять під ялинкою, звертають увагу, що в кошиках багато цеглинок, кубиків і мотрійок. Вихователь пропонує дітям взяти по одній цеглинці, по одному кубику, по одній мотрійці. Визначають колір предметів. Що можна збудувати з цеглинки і кубика (стільчик). Будують стільчики для мотрійок, обігрують їх, визначають колір стільчиків, кількість, величину.

- Ми можемо сісти на ці стільчики? Чому ні?

Вихователь звертає увагу дітей на те, що зараз на вулиці зима, холодно і ведмеді взимку сплять в барлозі, але зима обійшла цю галявину і потрібно допомогти зимі. Адже ведмедям час спати.

Гра «Сніжинки» - діти одягають шапочки і стають сніжинками, кружляють на галявині (вихователь розсипає сніжок).

- Ось і на цю галявину прийшла зима, нехай ведмеді засинають в барлозі до весни, а нам час йти далі, адже Сорока чекає нас.

Підходять до будинку сороки (Сорока сидить на дереві). Сорока нас вже зачекалась, каші наварила, проходьте, сідайте. Вихователь розповідає потішку «Сорока-ворона» - і роздає тарілочки різного кольору.

Гра «Підбери ложку» - діти підбирають ложку за кольором, «куштують кашу», дякують Сороку за кашу.

- Молодці, діти, виконали всі завдання Сороки і за це вона пригощає вас цукерками.

- Скільки цукерок в коробці?

- А нас скільки? – багато.

- Беріть по одній цукерці, а рештою пригостіть гостей.

Діти дякують Сороку, прощаються.

«Ведмедикові подарунки»

Мета: вчити дітей розрізняти геометричні фігури; сприймати предмет, що складається з частин; розрізняти і називати кольори (червоний, жовтий, синій, зелений); закріпити поняття «один», «багато»; розвивати уяву, увагу; виховувати вміння співчувати, бажання допомагати.

Хід заняття.

Ігрова ситуація – Ведмедику подарували багато подарунків на День народження і він хоче показати їх дітям.

Відчиняють першу коробку – там геометричні фігури (Ведмедик дивується, не знає, що це таке).

- Діти, а ви знаєте що це?

Діти відповідають і називають фігури.

- Але ці фігури не прості, а чарівні, вони можуть перетворюватися в різні картинки.

Гра «Різнокольорові картинки» - діти підходять до столиків різного кольору. Синій колір – діти називають предмети синього кольору (річка, небо) і складають з геометричних фігур кораблик. Зелений колір – галявина. Діти з геометричних фігур викладають будинки для зайчика і мишки. Жовтий колір – сонечко. Діти з маленьких кружечків викладають очі, з великих – щічки, з трикутника – рот. Червоний колір – квітка. Діти з геометричних фігур викладають метелика, що сів на квітку.

- Гарний метелик, а ви хочете стати метеликами і знайти найкрасивішу квітку? (грає музика, діти «літають», а вихователь розкладає квіти, по закінчені музики «метелики» сідають на квіти і називають колір своєї квітки).

Потім відчиняють другу коробку Ведмедика – там мотрійки. Діти беруть по одній мотрійці і ставлять їх у будинок.

- Скільки мотрійок? Скільки будинків?

Ведмедик:

- Ой, як цікаво і які гарні подарунки подарували мені друзі. А давайте відкриємо ще одну коробку.

Вихователь відкриває коробку: а в ній тарілочки і ложки різного кольору.

- Ведмедику, ти вмієш варити кашу?

- Ні, не вмію.

- А ми тебе навчимо.

Обігрується потішка «Сорока-ворона». Вихователь роздає тарілочки, а в кінці каже:

- Ложку не дала, ви самі її знайдіть і підберіть.

Ведмедик дякує дітей за те, що вони його багато так всього навчили і пригощає їх цукерками.

- Скільки у ведмедика цукерків (багато), візьміть по одній.

Дякують Ведмедика і прощаються.

«Весела подорож»

Мета: продовжувати вчити дітей розрізняти і називати геометричні фігури (круг, квадрат, трикутник); вправляти в умінні порівнювати предмети, визначати їх величину (довгий – короткий, великий – малий), розуміти поняття багато і один; закріпити назви кольорів; продовжувати ознайомлювати дітей з явищами живої і неживої природи; збагачувати словник дітей іменниками: сонечко, хмаринка, квітка, метелики, листячко, зайчик; розвивати увагу, пам’ять, наочно-образне мислення, уміння співчувати і допомагати тим, хто потрапив у біду; виховувати любов до природи.

Хід заняття.

На дошці висить одна велика хмарина, а друга маленька і сонечко – велике та маленьке.

- Діти, подивіться, що це в нас? Якого кольору хмаринка? Вона велика чи мала? Якого кольору сонечка? А сонечка великі чи малі? Чому вони такі сумні?

- Звісно, бо в них нема промінчиків. Подаруємо їм промінчики. Сідайте за столи. На ваших картках зображенні промінчики, ми ними прикрасимо сонечка.

- Подивіться і знайдіть для великого сонечка довгі промінчики. От і повеселішало велике сонечко.

- Скільки великих сонечок? Скільки в нього промінчиків? Для маленького сонечка знайдіть короткі промінчики.

Діти знаходять маленькі промінчики. Вихователь прикрашає сонечко промінчиками.

- Наші сонечка веселі, яскраві. Погляньте, листочки на дереві теж повеселішали.

Серед кімнати стоїть дерево серед якого багато різнокольорових листочків.

- Малята, підійдіть до дерева. Воно чарівне і хоче подарувати вам свої листочки. Вам подобаються листочки? Якого вони кольору?

Діти називають кольори.

- А вони однакові за величиною?

Дидактична гра «Знайди листочок» - вихователь каже кожній дитині, якого кольору листочок зірвати.

- Ми дуже добре гралися з листочками і деревце хоче нам щось показати. Заплющіть очі.

Вихователь готує квіткову галявину.

- Розплющіть оченята. Ой, а куди ж діти наші поділися? Діток не стало, а з’явилися метелики.

Вихователь одягає на діток наголівники – метелики.

- Багато у нас метеликів. Вони різнокольорові.

Під слова і музику діти кружляють.

Малесенькі метелики

На сонечку літають

І крильцями легенькими

Всі весело махають.

Та от стомились любі,

В повітрі вже літати,

Бо час прийшов на квіточки

Скоріше всім сідати.

- Кожен метелик повинен сісти на ту квітку, у якої пелюсточки такого самого кольору, як і сам метелик.

Вихователь підходить до кожної дитини і запитує: «Якого кольору метелик?», «На квітку якого кольору сів метелик?».

- Хтось там тремтить? Так це ж зайчик. У нього змерзла лапка. Він загубив рукавичку. Допоможемо знайти її?

Гра «Добери зайчику рукавичку» - діти добирають пару рукавичці за кольором.

- Зайченя повеселішало, бо у нього зігрілись лапки. І він подарує вам рукавичку. Подивимось, що в ній? Так це ж подарунки для вас.

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.007 сек.)