Амплітуда вимушених коливань залежить від значення зовнішньої періодичної сили, тобто від енергії, яка надходить до коливальної системи під час коливань. Кількість енергії (частина від амплітудного значення), що надходить до коливальної системи визначається також по співвідношенню частоти зовнішньої сили з власною частотою коливальної системи: чим менше відрізняють ці частоти, тим більшою буде амплітуда результуючих коливань
37. Резонанс – явище різкого збільшення амплітуди вимушених коливань, за умови, що частота зовнішньої сили , що періодично змінюється, збігається з власною частотою коливань системи.
38. Негативний вплив резонансу: руйнування будівель, механізмів і споруд внаслідок різкого збільшення амплітуди.
39. Застосування резонансу: у роботі вібромашин у гірничодобувній промисловості, в акустиці, в медицині для приймання та передавання радіосигналів.
40. Резонансна крива та її аналіз А
Аналізуючи графіки, можна зробити висновок:
а) найбільша амплітуда коливань під дією зовнішньої сили
досягається тоді, коли частота зовнішньої змінної сили Fmp1
з власною частотою коливань Fmp2
Fmp3
б) чим більша є в системі сила тертя, тим меншим є пік
резонансної кривої, тобто тим слабше виражений резонанс
Резонансна крива – графік залежності амплітуди вимушених коливань від частоти зміни зовнішньої сили.
Від чого залежить амплітуда коливань під час резонансу
Амплітуда коливань під час резонансу залежить від амплітуди зовнішньої періодичної сили та від величини сил тертя, що діють в системі.
42. Автоколивання – незатухаючі коливання, які можуть виникати в системі за рахунок надходження енергії від постійного джерела, що регулюється самою системою
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг(0.004 сек.)