|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Спроможність споживачів впливати на ринкову ситуацію в галузі(п'ята сила конкуренції). Підприємство може працювати для споживачів декількох типів: 1. Окремих осіб, що купують товари і послуги для особистого споживання. 2. Організацій – виробників, що закуповують товари і послуги для використання їх в процесі виробництва. 3. Організацій і окремих осіб, що купують товари і послуги для подальшого перепродажу їх з прибутком для себе. 4. Державних установ і організацій, які закуповують товари і послуги для використання їх у комунальній сфері, або для передачі цих товарів і послуг тим, хто має в них потребу. 5. Покупців за кордоном країни.
Менеджери повинні мати чітке уявлення про профілі цільових покупців продукції (послуг) фірми. «Профіль» покупця може бути складений за наступними характеристиками: - географічне розташування; - демографічні характеристики (вік, стать, освіта, сфера діяльності і т.д.); - соціально – психологічні характеристики (соціальний статус, стиль поведінки, уподобання, звички і т.п.); - відношення покупця до продукту, причини здійснення купівлі, обсяги закупівлі; - ступінь залежності покупців від фірми – продавця; - чуттєвість покупця до ціни, якості товару, рівня сервісного обслуговування; - ступінь готовності покупця перейти до іншого продавця. Покупці своїми діями здатні здійснювати значний вплив на рівень прибутків фірм – продавців. Вони можуть використовувати своє привілейоване положення і висувати фірмам – продавцям вимоги щодо підвищення якості товару, зниження ціни, надання кредиту, послуг і т.д. Конкурентна сила покупців зростає у ряді випадків: · коли на ринку присутня незначна кількість покупців, і вони закуповують великі партії товару; · коли на ринку діє значна кількість дрібних продавців; · якщо представлені на ринку товари є стандартними, що розширює вибір клієнта, дозволяє йому легко змінювати продавців; · якщо товар не є для покупця важливим придбанням; · якщо витрати, обумовлені переходом на товари – замінники, відносно низькі. Аналіз рушійних сил змін Галузевого ринку. Рушійні сили – події, які здійснюють найбільший вплив і визначають характер змін галузевого ринку. Рушійні сили показують менеджерам, які основні фактори (процеси, події) будуть здійснювати максимальний вплив на розвиток підприємства в найближчі кілька років. В ході аналізу рушійних сил змін в галузі необхідно класифікувати їх, виділити головні (звичайно не більше 3-4-х) та другорядні. Потім потрібно визначити ступінь і наслідки впливу на галузевий ринок і підприємство окремо кожної основної рушійної сили, другорядні не розглядати. Варіант стратегії підприємства повинен бути пристосований до спрогнозованого розвитку дій рушійних сил. До рушійних сил розвитку галузевого ринку відносяться: - зміни динаміки економічного зростання галузі; - зміни законодавства і політики уряду, місцевої влади; - зміни суспільних цінностей, складу споживачів, їх уподобань, потреб, способів використання товарів; - технологічні зміни, розповсюдження ноу-хау, впровадження нової продукції; - зміни продуктивності підприємств і структури їх витрат на основні фактори виробництва; - поява на ринку чи вихід з нього великих підприємств; - зростаюча глобалізація галузевих ринків; - зміни в маркетинговій політиці провідних компаній.
Аналіз рушійних сил змін в галузі включає два етапи: 1. Їх визначення, ідентифікацію. 2. Вимірювання ступеню їх впливу на галузь.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |