|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Урок за розкладом: третій
Тема уроку: Князювання Данила Романовича Галицького Мета уроку: Навчальна: · сформувати уявлення про Галицько-Волинську державу як спадкоємицю традицій Київської Русі; · показати роль Данила Галицького в процесі державотворення; · висвітлити засади його внутрішньої і зовнішньої політики.
Розвиваюча: · розвивати вміння складати хронологічні таблиці; · аналізувати історичні факти й події, оцінювати їх значення; · визначати роль особистості в історичному процесі.
Виховна: · виховувати повагу до історичного минулого, національну свідомість на основі особистого сприймання історії.
Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань. Обладнання: атлас з історії України; ілюстрації; роздавальний матеріал. Основні поняття й терміни: політична роздробленість, боярська опозиція, монголо-татари, Золота Орда, ярлик, хрестовий похід, Папа Римський, легат, коронація, католицизм, православ’я. Основні дати: 1205 р. – загибель Романа Мстиславича; 1223 р. – битва на р. Калці; 1238 р. – розгром хрестоносців під Дорогочином, утвердження влади Данила Романовича в Галичі; 1245 р. – відвідання Данилом Галицьким Золотої Орди; 1253 р. – коронація Данила Галицького; 1264 р. – смерть короля Данила. Хід уроку І. Актуалізація опорних знань Визначення теми і оголошення очікуваних результатів. Після цього уроку учні будуть: • знати основні постаті, визначати дати, пояснювати поняття;
• розрізняти, аналізувати різні джерела історичної інформації (літописні, наукові, літературні) та працювати з ними; • уміти узагальнювати та систематизувати знання про особливості розвитку Галицько-Волинського князівства в період правління Данила Галицького; • уміти висловлювати своє ставлення щодо особи короля Данила і його ролі в розбудові української держави. II. Мотивація навчальної діяльності учнів Проблемне завдання: Якими є роль і місце Данила Галицького в історії України? Використовуючи метод «Мозкового штурму», визначаємо основні віхи життя Д. Галицького, які стануть складовими проблемного завдання для подальшого опрацювання і складання плану уроку. План уроку 1. Боротьба за Галицьку землю після загибелі Романа Мстиславича. 2. Правління Данила Галицького. а) Внутрішня політика. б) Боротьба з монголо-татарами. в) Зовнішня політика. Учитель. Отже, ви самі склали план уроку, за яким ми будемо сьогодні працювати. Методом «Незакінчених речень» давайте визначимо основні завдання нашого уроку: - Від цього уроку я очікую… - Сьогоднішній урок навчить мене… ІІІ. Основна частина уроку Учитель. Сьогодні на уроці нам потрібно відшукати відповідь на надзвичайно важливе питання: яке ж місце посідає ця людина в історії нашої держави? Перш ніж ми ближче розпочнемо знайомство з головним героєм уроку, пропоную намалювати в зошиті стрічку часу, де ви будете позначати головні дати життя і діяльності Данила Галицького. Учні працюють над цим завданням протягом всього уроку. Стрічка часу: 1201р. – народження; 1205р. – загибель батька Романа Мстиславича; 1223р. – битва на річці Калка; 1238р. – розгром хрестоносців під Дорогочином, утвердження його влади в Галичині. 1245 р. – перемога під Ярославлем, остаточне утвердження при владі, відвідування Золотої Орди. 1253 р. – коронація в Дорогочині. 1264р. – смерть першого українського короля. Учитель. Князь Роман Мстиславич загинув, залишивши по собі тільки-но створену державу, яку необхідно було зміцнювати, розвивати, піднімати на вищий щабель розвитку. Але ні його малолітні сини, ні дружина Ганна не змогли протистояти галицьким боярам. Почалась міжусобна боротьба. Пригадайте, що таке міжусобна боротьба. Де ми вже зустрічалися з цим терміном, вивчаючи історію? Робота з підручником 1) Чому на галицький престол було запрошено князя Новгородської землі? 2) Завдяки яким подіям Данилові вдалося посісти галицький престол? Коли це відбулося? Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |