АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Лекція. Скульптура – це вид образотворчого мистецтва твори якого мають об’ємну та рельєфну форму і виготовляються з твердих та пластичних матеріалів

Читайте также:
  1. Лекція.
  2. Лекція.
  3. Лекція.
  4. Лекція.
  5. Лекція.
  6. Лекція.
  7. Лекція.
  8. Лекція.
  9. Лекція.
  10. Лекція.
  11. Лекція.

Скульптура – це вид образотворчого мистецтва твори якого мають об’ємну та рельєфну форму і виготовляються з твердих та пластичних матеріалів. Слово «скульптура» походить від латинського і означає висікаю, вирізаю. Цей вид мистецтва виробляє в учнів об’ємне і просторове сприймання світу, правильне розуміння дійсності. Скульптура є круглою, тобто на неї можна дивитися з різних боків і рельєфна, що поділяється на горельєф, барельєф та контр рельєф. В горельєфі зображення виступає над фоном більше ніж на половину свого об’єму. В барельєфі виступає менше ніж на половину. В контррельєфі зображення заглиблене середину.

Скульптура поділяється на такі жанри: портретний, побутовий, історичний, анімалістичний.

За призначенням скульптура поділяється на:

- Монументальна скульптура – це пам’ятники, меморіальні дошки, пам’ятні знаки. Ці скульптурні твори встановлюють у честь або на пам’ять якоїсь особи чи події.

- Монументально-декоративна скульптура служить для оформлення архітектурних приміщень та вулиць, парків, площ, алей.

- Станкова -це об’ємна скульптура невеликої форми, виготовлена на станку, спеціального призначення не має, розрахована на огляд з невеликої відстані. Скульптор сам вибирає розмір, форму, тематику скульптури.

- Мініатюрна – це дрібна пластика: статуетки людей і тварин, ордени, медалі, значки, каблучки.

Діти з поняттям скульптури ознайомлюються на уроках ліплення. Вони спостерігають за побудовою, формою, конструкцією, пропорцією, об’ємом та фактурою предметів, їх відтворюють.

Матеріали і обладнання.

Для ліплення використовують глину, пластилін, дощечку (25x25), стеки (ножі, що використовуються для надрізів, передачі дрібних деталей фактури, візерунка), вологі серветки.

Прийом ліплення.

Ліплення, як і інший вид діяльності, вимагає володіння певними техніками, прийомами та навичками. На перших етапах навчання, для обробки таких форм як куля, циліндр, диск, учнів ознайомлюють з такими прийомами ліплення:

- Розкачування - використовується для виготовлення предметів циліндричної форми;

- Скатування – застосовується для виготовлення, кулеподібних форм.

- Здавлювання і розплющування – використовується для виготовлення дисків, плоских форм.

- Згинання і згладжування – вирівнюють поверхні матеріалів.

Для ліплення виробів складної форми застосовують такі способи ліплення:

- Конструктивний – предмет створюють з окремих частин. Учні виготовляють кожну частину виробу з окремого шматка глини чи пластиліну, які з’єднують за допомогою розгладжування. До даного способу ліплення відносимо такі прийоми як: скатування, розкачування, здавлювання і розплющування, розгладжування.

- Скульптурний – ліплення виробу з цілого шматка пластиліну. Використовуються такі прийоми як витягування, розрізання стекою, формування пальцями, рельєфні ліплення. Скульптурний спосіб, як більш складний, вимагає чіткого уявлення про форму, пропорції, конструктивну будову виробу.

- Комбінований – поєднав в собі прийоми конструктивного і скульптурного способів ліплення. У процесі виготовлення виробів складної форми комбінованого способу використовується такий прийом як витягування (від шматка пластиліну відтягують частину матеріалу правою рукою); використовують прийом прищеплювання (трьома пальцями руки стискають пластилін, щоб вийшов дзьоб пташки). Прийом рельєфного ліплення використовується для створення крил, пір’я птахів, шерсті тварин. Накладають невеликі шматки пластиліну на основну форму, а пальцями і стекою надають їм потрібної форми.

 

Тема: Педагогічний малюнок на класній дошці.

Мета: Ознайомити студентів з використанням малюнка на класній дошці, технічними прийомами педагогічного малювання на класній дошці.

Вид лекції: Тематична лекція.

Дидактичні засоби: педагогічний малюнок.

Література:

1. Кириченко М.А., ККириченко І.М., Основи образотворчої грамоти: Навчальний посібник.-2-ге вид., перероб. і допов.-К.: Вища школа, 2002.-190с.

План.

1. Вплив педагогічного малюнку на якість роботи учнів.

2. Використання педагогічного малювання в процесі навчання дітей.

3. Технічні прийоми виконання малюнків на класній дошці.

Тези лекції: педагогічний малюнок, технічні прийоми малюнка,лінійний малюнок, штриховий малюнок, тоновий малюнок.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)