|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Завдання, функції та принципи судово-бухгалтерської експертизиОсновним призначенням СБЕ є встановлення фактичних обставин господарської діяльності юридичної особи, які мають значення для розслідування справи, що знаходиться на досудовому розслідуванні чи розгляді справи у суді. Виходячи з цього основними завданнями СБЕ є: § перевірка та підтвердження за допомогою документальних даних розміру недостач або лишків активів і грошових коштів, визначення періоду та місця їх утворення, а також розміру завданої матеріальної шкоди; § правильність документального оформлення операцій з надходження, зберігання, реалізації товарно-матеріальних цінностей і грошових коштів; § встановлення відповідності відображення в бухгалтерському обліку здійснених господарських операцій вимогам чинних нормативних актів; § встановлення кола осіб, на яких покладено обов'язок забезпечити дотримання вимог нормативно-правових актів з обліку і контролю, недотримання яких були виявлені в процесі експертизи; § встановлення правильності визначення оподаткованого прибутку (доходу) підприємств різних форм власності та обчислення розмірів податків; § встановлення документальної обґрунтованості вимог позивача та заперечень відповідача в частині, що стосується ціни позову (зустрічного позову); § встановлення недоліків в організації бухгалтерського обліку та контролю, які сприяли або могли сприяти завданню матеріальної шкоди чи перешкоджали її своєчасному виявленню. Відповідно до поставлених завдань можна відповісти на такі запитання: 1.чи підтверджується в акті інвентаризації документально зазначена сума нестачі (лишки) товарно-матеріальних цінностей за певний період; 2.в якому періоді утворилась нестача та яка особа була відповідальна за збереження; 3.розмір матеріального збитку; 4.чи не завищено в документах фактичну наявність товару над її максимально можливим залишком на певну дату, інше. Судово-бухгалтерська експертиза як один із засобів доказування виконує наступні функції:
Розглянемо принципи, на яких ґрунтується проведення СБЕ, та безпосередньо робота експерта. Законом України “Про судову експертизу” Додаток А визначено, що судово-експертна діяльність здійснюється на принципах законності, незалежності, об'єктивності та повноти дослідження. Принцип законності – дотримання експертом-бухгалтером і органами суду в своїй діяльності законодавства України. Принцип незалежності – надання експертом висновку на підставі результатів проведених досліджень відповідно до законодавства та своїх спеціальних знань. Незалежність судового експерта забезпечується:
Принцип повноти – виявлення та вивчення за документами всіх фактів, що мають значення для експертизи. Дотримання цього принципу дозволяє на підставі всіх виявлених фактів з'ясувати причини незадовільного стану об’єкта, що досліджується. Принцип об'єктивності – експерт повинен дати об'єктивну оцінку досліджуваному об'єкту з документальним обґрунтуванням фактів, обов'язковим виявленням причин і зв'язків між ними.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |