|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Експертне дослідження регістрів обліку та звітностіУзагальнення і систематизація великої кількості різноманітних первинних документів здійснюється у облікових регістрах. Після первинних документів вони є наступним етапом і видом відображення фактів господарського життя в інформаційній системі підприємства. Вони допомагають визначити та відобразити результати діяльності юридичної особи та її фінансово-майнове становище.. Тому основним завданням облікових регістрів є систематизація і узагальнення великого обсягу первинних даних для отримання чіткої інформації про діяльність підприємства й можливості здійснювати ефективне управління процесом його господарювання. Основною причиною використання облікових регістрів зі злочинною метою є складність їх форми – значні за обсягом таблиці з великою кількістю клітинок. Це зумовлює нерозуміння їх призначення та змісту іншими працівниками підприємства і, особливо, керівництвом, що сприяє приховуванню зловживань і злочинів. При дослідженні облікових регістрів експерт-бухгалтер повинен дотримуватися таких правил:
Дослідження облікових регістрів експертом-бухгалтером у процесі СБЕ може відбуватися у двох випадках:
Достовірність даних облікових регістрів забезпечується: 1.правильною інтерпретацією змісту здійсненої господарської операції; 2.правильним використанням рахунків бухгалтерського обліку для відображення змін стану відповідних об’єктів обліку; 3.правильне використання облікових регістрів. Типові помилки, які допускаються в облікових регістрах:
Методи дослідження регістрів обліку:
Серед способів документального контролю при дослідженні облікових регістрів експертом-бухгалтером застосовується:
Методика дослідження звітності Звітність – це система узагальнюючих взаємопов'язаних показників, які відображають стан і використання господарських засобів суб'єкта підприємницької діяльності, їх призначення, джерела формування, фінансові результати, напрями використання прибутку тощо. В експертному дослідженні звітність може стати:
Залежно від різних методів здійснення, змісту та форм створення інформації існує ряд можливих порушень та викреслень фінансової звітності: 1.за характером виникнення (технічні, бухгалтерські, ті, що не суперечать законодавству, ті, що суперечать законодавству):
2.за об'єктами викреслення:
3.за способом відображення в бухгалтерському обліку: •неповне відображення в обліку фактів господарського життя;
4.за ступенем впливу на достовірність:
Дослідження звітності за кожним із зазначених напрямів відбувається за допомогою комплексу методів, способів і прийомів, які входять до складу методики СБЕ. Способи документального контролю при досліджені звітності:
Питання для самоконтролю: 1.Що таке методика та методи експертного дослідження? 2.Зв'язок між методом, способом, прийомом. 3.Особливості методики СБЕ. 4.Які групи методів використовуються в СБЕ? 5.Які з методів СБЕ належать до загальнонаукових? Навести їх характеристику. 6.Особливість спеціальних методів СБЕ. 7.Які з методів належать до розрахунково-аналітичних? 8.Які способи документального контролю можуть використовуватися експертом-бухгалтером у процесі дослідження. 9.Що розуміють під поняттям “документ”? Для чого його використовують? 10.Вимоги до форми та змісту документів передбачені законодавством. 11.На які види поділяються документи? 12.Який документ називається фіктивним? 13.Класифікація господарських операцій відповідно до потреб експертного дослідження. 14.Які методи та способи документального контролю використовуються експертом-бухгалтером при вивченні господарських операцій? 15.Особливість взаємної та зустрічної перевірки. 16.Для чого призначені облікові регістри? Коли вони можуть бути використані для дослідження експертом-бухгалтером? 17.Які помилки виникають при веденні обліку та як їх можна виявити? 18.Що повинен знати експерт-бухгалтер при дослідженні облікових регістрів? 19.У чому полягає сутність звітності? Для чого вона призначена? 20.Методи та способи документального контролю при дослідженні облікових регістрів та звітності? 21.Особливості експертного дослідження звітності. 22.Гіпотеза та її місце в експертному дослідженні.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |