|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Висновок експерта-бухгалтера
Наступним етапом після дослідження в судово-бухгалтерській експертизі є етап узагальнення і оцінки результатів експертного дослідження. Відповідно до процесуального законодавства експерт-бухгалтер за підсумками дослідження повинен скласти висновок, який може набути сили доказу, оскільки часто містить пояснення суттєвих обставин справи, що розслідується. На етапі узагальнення результатів СБЕ завданням експерта-бухгалтера є: § узагальнення даних встановлених у процесі вивчення матеріалів справи; § формулювання чітких відповідей на поставлені судом (слідчим) питання; § викладення у письмовій формі обґрунтованих відповідей з метою надання органу (особі), яким призначено СБЕ. При складанні висновку експерт-бухгалтер дотримується наступних принципів: § принцип кваліфікованості - винесені на експертизу питання потребують високого рівня кваліфікації експерта в певній галузі знань; § принцип визначеності – неприпустимими є невизначені, двознакові висновки, які можуть по-різному тлумачитися; § принцип доступності – допустимим є лише такі висновки експерта-бухгалтера, які не потребують для своєї інтерпретації спеціальних знань. Процесуальна форма СБЕ обумовлює існування вимог до форми та змісту експертного висновку. Висновок експерта-бухгалтера повинен складатися у письмовій формі. Основу змісту цього документу складають виявлені у процесі дослідження дані про фактичні обставини певної справи з поясненням їх причин і наслідків. У висновку експерта-бухгалтера повинні зазначатися:
У висновку експерт-бухгалтер повинен навести повний опис матеріалів, наданих йому слідчим і досліджених ним. Відповідаючи на поставлені питання, експерт-бухгалтер повинен забезпечити дотримання таких вимог:
У зв'язку з тим, що висновок експерта-бухгалтера може бути джерелом доказів за справою, яка знаходиться на розслідуванні або розгляді у суді, крім відповідності вимогам за змістом і формою, висновок, експерта-бухгалтера повинен бути грамотно та культурно оформленим. Висновок разом із додатками складається у двох примірниках: один з них передається органу або особі, що призначили експертизу – слідчому або суду, другий – залишається у експерта. Обидва примірника обов'язково підписуються експертом і засвідчуються печаткою.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |