|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Послідовність виконання роботи. 1. На аркуші міліметрового паперу (формат А4 у масштабі 1:5 або 1:10) нанести твірні розгорнутої циліндричної поверхні 1-11. На аркуші міліметрового паперу (формат А4 у масштабі 1:5 або 1:10) нанести твірні розгорнутої циліндричної поверхні 1 - 1, 2 - 2 і т.д. у кількості M +1, розмістивши їх на заданій віддалі між поперечними планками (рис.4.1). Верхня твірна M +1 повторює першу твірну. Якщо розгорнуту поверхню звернути в циліндр, то ці твірні (перша і остання) співпадуть. 2. Визначити крок гвинта , (4.1) де М – кількість поперечних планок; а – ширина міжряддя. 3. За даним значенням числа заходів основного гвинта К розрахувати хід основного гвинта . (4.2) 4. Далі знайти число ходів додаткового гвинта . (4.3) та хід додаткового гвинта . (4.4) 5. На твірній 1 - 1 відкласти відрізки AB = t і BC = t 1, розділивши їх на відповідну кількість частин, що дорівнює b. З точки B поставити перпендикуляр BD і точку D перетину його з твірною 1' - 1' з'єднати з точками A і C. Прямі AD і CD є розгорткою гвинтових ліній основного і допоміжного гвинта. Вправо і вліво від точки D провести похилі прямі, що паралельні AD і CD і віддалені одна від одної на відстань b. Якщо в точках перетину розгорток гвинтових ліній і твірних розмістити зуби, то отримаємо зубове поле. 6. Контур ланки борони будують, розміщуючи середню частину зигзагоподібних планок між 2-ю і 4-ю твірними вздовж розгортки гвинта з меншим ходом. Крайні частини поздовжніх планок повинні бути розміщені вздовж розгортки гвинта з більшим ходом.
Необхідно мати на увазі, що кожен зуб борони буде утворювати одну окрему борозенку у тому випадку, коли число поперечних рядів зубів (планок) і число заходів гвинта К не матимуть спільного множника. У іншому випадку по одній борозенці пройде така кількість зубів, яка дорівнює спільному множнику. Не допустиме і число К =1 для одного з гвинтів, тому число поперечних планок приймають М =5, а число заходів гвинта К=2 або 3. Зуби на крайніх поперечних планках менше схильні до забивання рослинними рештками. Через це, для зменшення габаритів борони, вони можуть бути наближені до середніх на віддаль h 1 (табл.4.2). Для цього необхідно провести додатково твірні 1" - 1" і 5" - 5" на відстані h 1 (див.рис.4.1) і спроектувати на них точки розміщення зубів з 1-ї і 5-ї твірних. Таким чином, зуби, які розміщені на крайніх поперечних планках, зміщуються з розгортки гвинтової лінії. Правильність побудови ланки борони перевірте, спроектувавши сліди усіх зубів на 1 - 1. Якщо віддалі між ними рівні а, борона спроектована правильно, а якщо ні — шукайте помилку. Вкажіть порядок роботи борони (з яких поперечних планок проводяться послідовні борозенки). 7. Конструктивну ширину захвату ланки зубової борони можна визначити за залежністю , (4.5) де z = MN – кількість зубів; N – кількість поздовжніх планок. Технологічна ширина захвату B борони буде B = B o + a. Довжина ланки L борони . (4.6) 8. Для стійкого ходу ланки борони необхідно, щоб лінія тяги проходила через слід центра ваги борони (рис.4.2).
Ця умова виконується при . (4.7) Цей кут a забезпечується зміною довжини тяги і висотою її приєднання. Необхідне навантаження на зуб буде забезпечене при вазі ланки борони G, Н . (4.8)
а її тяговий опір R, Н . (4.9) 6.Зміст звіту. Вихідні дані за вказаним варіантом, контури ланки борони з всіма проміжними побудовами в масштабі 1:5 або 1:10 і розрахунками параметрів. Схема ланки борони в поздовжньо-вертикальній проекції зі схемою дії сил, висновки. Питання для самоконтролю 1. Класифікація борін за типом робочого органа, їх призначення. 2. Яка різниця в технологічній дії на грунт різних типів борін? 3. Яка основна агротехнічна вимога до роботи зубових борін? 4. Як перевірити якість складання середніх та важких зубових борін після ремонту? 5. Як забезпечується стабільна глибина обробітку середніми та важкими зубовими боронами? 6. Проаналізуйте (схематично) роботу двох суміжних розпушувальних робочих органів грунтообробних машин. 7. Чому у вибраній схемі парового культиватора (чизельного плуга) розпушувальні лапи не можна ставити в один ряд? Як це положення реалізоване у спроектованій бороні? 8. З яких міркувань крайні поперечні планки борони зміщують з h до h 1? 9. Який принцип закладений у побудову зубового поля? 10. Чому ширину ланки борони не роблять великою? 11. Яка різниця у поняттях “конструктивна” і “технологічна” ширина захвату ланки борони? Як вони визначаються? 12. Як визначити кількість зубів на ланці борони? 13. Чим обумовлюється та як визначається необхідна вага борони? 14. Умова стійкого ходу борони в роботі. 15. Що потрібно зробити, коли при боронуванні агрегатом зі зчіпкою задні частини борін піднімаються вверх і “доганяють” трактор? 16. Як визначається та в яких межах знаходиться тяговий опір різних типів зубових борін? 17. Технологічний процес роботи зуба борони. 18. Призначення і робочі органи сітчастих, лукових, шлейф-борін.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.) |