|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Поняття грошового потоку як категорії фінансового менеджментуГрошові потоки підприємства — це система розподілених в часі надходжень та видатків грошових коштів, що генеруються його господарською діяльністю і супроводжують рух вартості, виступаючи зовнішньою ознакою функціонування підприємства. Сукупність грошових потоків підприємства можна класифікувати наступним чином: За масштабами обслуговування господарського процесу: - грошовий потік по підприємству в цілому (він акумулює всі види грошових потоків, що обслуговують господарський процес підприємства) - грошовий потік по окремим видам господарської діяльності (характеризує результат диференціації сукупного грошового потоку підприємства у розрізі окремих видів його господарської діяльності) - грошовий потік окремого структурного підрозділу; - грошовий потік окремої господарської операції.
Види господарської діяльності: - грошовий потік від виробничої(комерційної) діяльності; - грошовий потік від інвестиційної діяльності; - грошовий потік від фінансової діяльності.
Черговість та напрямки здійснення платежів: - пріоритетний грошовий потік; - поточний грошовий потік; -дискреційний грошовий потік (надходження та витрачання грошових коштів на цілі, що не пов’язані безпосередньо з поточною господарською діяльністю); - довгостроковий грошовий потік (формується як сукупність джерел та напрямків використання грошових коштів, що приводять до довгострокової зміни структури капіталу підприємства)
Напрямок руху потоку: - вхідний грошовий потік; - вихідний грошовий потік; - сальдовий (результативний) грошовий потік. Вхідний грошовий потік характеризує обсяг надходження грошових коштів в цілому та по окремих джерелах їх утворення, вихідний - обсяги витрачання грошових коштів в цілому та по окремих напрямках використання. Сальдовий (результативний грошовий потік) формується як сума вхідного та вихідного потоку.
За стабільністю часових інтервалів формування: - регулярний грошовий потік з рівномірними часовими інтервалами в межах періоду, що розглядається; - регулярний грошовий потік з нерівномірними часовими інтервалами в межах періоду, що розглядається.
Спосіб визначення розмірів грошового потоку: - чистий грошовий потік; - розрахунковий грошовий потік (традиційний); - загальний грошовий потік.
Ритмічність здійснення: - регулярні грошові потоки; - нерегулярні грошові потоки.
Сфера обігу: - зовнішній грошовий потік; - внутрішній грошовий потік; - оптимальний грошовий потік.
Метод оцінки у часі: - поточний грошовий потік; - майбутній грошовий потік.
Обсяги надходжень та витрачань грошових коштів: - надлишковий грошовий потік; - дефіцитний грошовий потік; - оптимальний грошовий потік.
Форма здійснення: - готівковий грошовий потік; - безготівковий грошовий потік.
За спрямованістю руху коштів виділяють: - позитивний(вхідний) грошовий потік, що характеризує сукупність надходжень коштів на підприємство від усіх видів господарських операцій (як аналог цього терміна використовується термін "приплив коштів") - негативний(вихідний) грошовий потік, що характеризує сукупність виплат коштів підприємством у процесі здійснення усіх видів його господарських операцій (як аналог цього терміна використовується термін "відплив коштів") Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |