АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Облік грошових коштів

Читайте также:
  1. V. Бухгалтерський облік зобов’язань
  2. Аналіз грошових потоків підприємства.
  3. Аналіз грошових потоків підприємства.
  4. Аналіз ефективності використання оборотних коштів на підприємстві
  5. Аналіз обліку готової продукції та її реалізації
  6. Аналітичний облік.
  7. Аудит грошових коштів
  8. Бухгалтерський облік за кредитними операціями
  9. ВЕДЕННЯ ТАБЕЛЯ ОБЛІКУ РОБОЧОГО ЧАСУ
  10. Взяття на облік СГД в держ.органах.
  11. Види бухгалтерського обліку та способи їх розвитку.
  12. Види грошових систем та їх еволюція

Для прийому, зберігання й витрати готівки підприємство має касу, що являє собою спеціально обладнане й ізольоване приміщення. Доступ у приміщення каси особам, що не мають відносини до її роботи, забороняється.

Розмір сум готівки в касі підприємства на кінець дня обмежений лімітом, що встановлюється обслуговуючим банком за узгодженням з підприємством. Понад установлений ліміт готівка може зберігатися в касі тільки в дні виплати заробітної плати, пенсій, стипендій протягом трьох робочих днів, включаючи день одержання грошей у банку.

Касові операції оформляються прибутковими і видатковими касовими ордерами. Прихід грошей по ПКО, витрата - по ВКО, платіжним відомостям іншим документам, затвердженим спеціальним штампом.

У прибуткових і видаткових касових ордерах указуються підстави для їх складання і перераховуються прикладені ним документи.

Всі прибуткові і видаткові касові ордери і документи, що їх замінюють, виписуються в бухгалтерії і реєструються в журналі реєстрації ПКО і ВКО (ДОДАТКИ В, Е).

Касир всі дані документи реєструє в Касовій книзі. В кінці робочого дня касир підсумовує дані по приходу і витраті і виводить залишок на кінець дня.

Касова книгана даному підприємстві ведеться в одному екземплярі, вона прошивається, всі сторінки пронумеровані, книга завіряється друком і підписами керівника підприємства і головного бухгалтера.

Відривна частина листка касової книги є звітом касира за день і в кінці дня зі всіма ПКО і ВКО передається головному бухгалтеру на перевірку.

Касові документи, після складання звіту і його обробці в бухгалтерії, комплектуються в хронологічному порядку, підсумовуються і складають їх в окремі теки, і зберігаються вони протягом 36 місяців.

Для здійснення безготівкових розрахунків підприємство відкриває рахунок в банку.

Займається відкриттям рахунків в банку головний бухгалтер підприємства. Безготівкові розрахунки здійснюються по наступних документах:

- платіжне доручення;

- платіжна вимога-доручення;

- розрахунковий чек;

- аккредитив.

Підприємство самостійно вибирає платіжні документи і визначає їх в договорі.

На підставі платіжних документів складається виписка банку операціоністом банку(ДОДАТОК Ж). Оскільки це банківський документ, слід пам'ятати, що вказані в ньому суми по дебету для підприємства є кредитом рахунку, а суми по кредиту - дебетом.

При обробці виписки бухгалтер перевіряє відповідність даних бухгалтерії підприємства з даними виписки, перевіряє правильність проведених операцій по розрахунковому рахунку і при виявленні помилок ставить про це в популярність відділяння банку протягом 10 днів з дня отримання виписки. При обробці виписки банку головний бухгалтер уточнює номер особового рахунку, уточнює суму вхідного залишку, звіривши її з попередньою випискою (витікаючий залишок), перевіряє вказані суми з первинними документами, проставляє поряд з цими сумами кореспондуючий рахунок.

У виписці у обов'язковому порядку повинні бути вказані дата, номер документа, короткий запис операції і суми по дебету і кредиту, а також всього оборотів за звітний період по дебету і кредиту.

Дані виписки банку роздруковуються і підшиваються у теку.

На синтетичному рахунку 30 «Готівка» узагальнюють інформацію про наявність і рух коштів у касі підприємства. Кореспонденція бухгалтерських рахунків з обліку касових операцій:

1) Отримано у касу гроші із розрахункового рахунку Дт 30 Кт 31

2) Видано з каси під звіт Дт 372 Кт 30 3) Оприбутковано надлишки грошей в касі, виявлені інвентаризацією Дт30 Кт719 4)Видано з каси заробітну плату Дт 66 Кт 30 На рахунку 31 «Рахунки в банках» здійснюють облік наявності та руху коштів, що знаходяться на рахунках у банку і можуть бути використані лише для поточних операцій. Кореспонденція бухгалтерських рахунків з обліку банківських операцій: 1) Передано готівку із каси в банк Дт 31 Кт 30 2) Отримано від постачальників надлишково перераховану суму Дт 31 Кт 63 3)Проведено передоплату постачальникам Дт 37 Кт 31 4)Погашена заборгованість перед бюджетом, фондами соціального страхування Дт 64,65 Кт 31 На синтетичному рахунку 33 «Інші кошти» узагальнюється інформація про наявність та рух грошових активів (у національній та іноземній валюті), що знаходяться в касі підприємства (поштових марок, марок гербового збору, оплачених проїзних документів, оплачених путівок до санаторіїв, пансіонатів, будинків відпочинку тощо), та про кошти в дорозі, тобто грошові суми, які внесено до кас банків, ощадних кас або поштових відділень для наступного їх зарахування на поточний або інші рахунки підприємства.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)