АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Облік основних засобів та нематеріальних активів

Читайте также:
  1. d. абсолютне вивільнення оборотних активів;
  2. V. Бухгалтерський облік зобов’язань
  3. Аналіз динаміки і структури активів і пасивів АКІБ «УкрСиббанк»
  4. Аналіз ефективності використання основних фондів
  5. Аналіз ефективності використання основних фондів на підприємстві
  6. Аналіз забезпеченості, інтенсивності і ефективності використання основних засобів підприємства
  7. АНАЛІЗ засобів шифрування данних на windows server 2012
  8. Аналіз ліквідності активів підприємства
  9. Аналіз обліку готової продукції та її реалізації
  10. Аналіз обсягу виробництва та реалізації основних видів продукції
  11. Аналіз основних засобів
  12. Аналіз основних техніко-економічних показників діяльності підприємства

Основні засоби – це матеріальні активи, якими підприємство володіє із метою використання їх у процесі виробництва або поставки товарів, надання послуг, здачі в оренду іншим особам або для здійснення адміністративних і соціально-культурних функцій, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких більше одного року (або операційного циклу, якщо він довше року).

До основних засобів відносяться будинки, споруди, транспортні засоби, устаткування, виробничий і господарський інвентар, зелені насадження і т. ін.

Нематеріальний актив– немонетарний актив, який не має матеріальної форми та може бути ідентифікований.

Облік нематеріальних активів ведеться пооб’єктно з узагальненням інформації за однорідними групами.

Групою нематеріальних активів є сукупність однотипних за призначенням і умовами використання нематеріальних активів (права користування природними ресурсами, права користування майном, права на комерційні позначення, права на об'єкти промислової власності, авторське право та суміжні з ним права тощо).

Основні засоби та нематеріальні активи оцінюються за вартістю: первісною, справедливою, залишковою, амортизуємою, ліквідаційною.

Для узагальнення інформації про наявність і рух основних засобів передбачений синтетичний рахунок 10 «Основні засоби».

Рахунок 12 «Нематеріальні активи» призначений для обліку та узагальнення інформації про наявність та рух нематеріальних активів. Треба зазначити, що основні засоби і нематеріальні активи при надходженні на підприємство обліковуються в порядку капітальних інвестицій, облік яких безпосередньо ведуть на рахунку 15 “Капітальні інвестиції”. При зарахуванні об’єкта до складу основних засобів або нематеріальних активів здійснюються записи по дебету рахунку 10 “Основні засоби” або 12 “Нематеріальні активи” та кредиту рахунку 15 “Капітальні інвестиції”.

Аналітичний облік основних засобів здійснюється за первинними документами типової форми. Треба зазначити, що основні засоби і нематеріальні активи при надходженні на підприємство обліковуються в порядку капітальних інвестицій, облік яких безпосередньо ведуть на рахунку 15 “Капітальні інвестиції”. При зарахуванні об’єкта до складу основних засобів або нематеріальних активів здійснюються записи по дебету рахунку 10 “Основні засоби” або 12 “Нематеріальні активи” та кредиту рахунку 15 “Капітальні інвестиції”. Аналітичний облік нематеріальних активів здійснюється за певними первинними документами типових форм з обліку основних засобів.

Основні засоби та нематеріальні активи входять до складу необоротних активів.

Знос необоротних активів – це сума амортизації об'єкта необоротних активів з початку їхнього корисного використання.

На підприємстві використовується прямолійний метод амортизації необоротних активів: сума амортизації визначається діленням первісної вартості об’єкта на очікуваний термін корисного використання. Надано «Акт списання основних засобів» (ДОДАТОКИ Л-1, Л-2). Узагальнення інформації про нараховану амортизацію здійснюється на рахунку 13 «Знос (амортизація) необоротних активів». Кореспонденція бухгалтерських рахунків з обліку основних засобів та нематеріальних активів: 1) Відображено надходження від постачальника придбаних основних засобів і нематеріальних активів Дт 15 Кт 63 2) Оприбутковано лишки основних засобів і нематеріальних активів, виявлених в результаті інвентаризації Дт 10, 12 Кт 746 3) Відображено суму ПДВ (податковий кредит) Дт 64 Кт 63 4) Відображено списання нарахованого зносу при вибутті основних засобів і нематеріальних активів Дт 13 Кт10,12 Інвентаризація основних засобів і нематеріальних активів здійснюється комісією, яка створюється наказом керівника підприємства. Виявлені інвентаризацією нестачі та втрати від псування основних засобів до прийняття рішення про конкретних винних осіб відображаються на забалансових рахунках, а після встановлення винних — відносяться до дебіторської заборгованості і включаються до складу іншого операційного доходу як відшкодування раніше списаних активів. Для узагальнення інформації про наявність та рух основних засобів і нематеріальних активів, їх знос призначений Журнал 4.

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.002 сек.)