АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция
|
проведення заняття
ЗАТВЕРДЖУЮ
Перший заступник начальника
У МНС України в Черкаській області
полковник служби цивільного захисту
С.І. Сташенко
“____” жовтня 2011 року
ПЛАН-КОНСПЕКТ
Для проведення занять з начальницьким складом
У МНС України в Черкаській області
Тема: «Організація електронного документообігу в МНС».
Навчальна мета: Ознайомитись з організацією електронного документообігу в МНС.
Час: 1 година.
Місце проведення: актовий зал У МНС України в Черкаській області.
Література:
1. Наказ МНС України від 23.06.09 року № 419 «Про використання інформаційних ресурсів та обчислювальної техніки у діяльності структурних підрозділів МНС».
2. Закон України вiд 22.05.2003 № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг».
3. Інструкція до системи електронного документообігу «АСКОД».
4. Довідкова інформація з Internet.
ПЛАН
проведення заняття
1. Організаційний момент - 5 хв:
- перевірка присутніх;
- оголошення теми і мети заняття, питань, які мають вивчатися.
2. Викладення матеріалу теми - 32 хв:
Питання, які вивчатимуться:
1. Основи електронного документообігу.
2. Організація електронного документообігу в МНС. Система електронного документообігу „АСКОД”.
3. Підведення підсумків - 3 хв.
4. Відповіді на запитання - 5 хв.
Питання та їх короткий зміст
| Методичні вказівки
| 1. ОСНОВИ ЕЛЕКТРОННОГО ДОКУМЕНТООБІГУ
Електронний документообіг (обіг електронних документів) -
сукупність процесів створення, оброблення, відправлення,
передавання, одержання, зберігання, використання та знищення
електронних документів, які виконуються із застосуванням перевірки
цілісності та у разі необхідності з підтвердженням факту одержання
таких документів.
На думку галузевих аналітиків, електронний документообіг включає: створення документів, їхню обробку, передачу, збереження, вивід інформації, що циркулює в організації чи підприємстві, на основі використання комп'ютерних мереж. Під керуванням електронним документообігом у загальному випадку прийнято розуміти організацію руху документів між підрозділами підприємства або організації, групами користувачів чи окремих користувачів. При цьому, під рухом документів мається на увазі не їхнє фізичне переміщення, а передача прав на їхнє застосування із повідомленням конкретних користувачів і контролем за їхнім виконанням.
Головне призначення системи електронного документообігу - це організація збереження електронних документів, а також роботи з ними (зокрема, їхнього пошуку як по атрибутах, так і по змісту). У системі електронного документообігу повинні автоматично відслідковуватися зміни в документах, терміни виконання документів, рух документів, а також контролюватися всі їхні версії і підверсії.
|
| 2. ОРГАНІЗАЦІЯ ЕЛЕКТРОННОГО ДОКУМЕНТООБІГУ В МНС. СИСТЕМА ЕЛЕКТРОННОГО ДОКУМЕНТООБІГУ „АСКОД”.
Традиційна система діловодства, що існує в Україні, потребує особливих методів вирішення проблем з точки зору комп’ютеризації. Стандартні рішення, які пропонують зарубіжні розробники, в повній мірі не відповідають вимогам існуючої в Україні нормативної бази щодо діловодства та технології опрацювання службової кореспонденції у державних установах.
Серед потенційних користувачів автоматизованих систем діловодства існує підвищений попит на програмно-технічні комплекси, які забезпечують високий технологічний рівень та ефективне опрацювання великих обсягів службової кореспонденції.
Автоматизована система контролю та організації діловодства АСКОД - це комплексне рішення, що забезпечує систематизацію і контроль неструктурованої інформації, підтримку орієнтованих на документи ділових процесів і можливості аналізу інформації.
Мета впровадження системи – автоматизація ділових процесів щодо обліку і опрацювання вхідної, вихідної, розпорядчої службової кореспонденції, законопроектів та звернень громадян, організація контролю за виконанням завдань, визначених законами України, нормативними актами Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, безпосередній контроль за виконанням документів та підвищення оперативності взаємодії між органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Система АСКОД призначена для автоматизації всіх процесів діловодства та документообігу в державних закладах, банках та інших підприємствах та організаціях.
Система призначена для реєстрації будь-якої кореспонденції, контролю виконання та проходження документів.
Криптографічні підсистеми АСКОДу, ЕЦП повинні надати належний захист інформації, що циркулює в організації.
АСКОД – є надійним сховищем електронних копій документів.
Архітектура системи дозволяє розгортати її в територіально-розподілених організаціях.
Програмні, інформаційні та технічні засоби системи відповідають принципам гнучкості та адаптивності, що забезпечує можливість внесення змін в архітектуру їх окремих частин, а також зміни їх окремих функцій та розвиток системи відповідно до нових вимог - розширення системи іншими типами кореспонденцій, видами довідників, тощо.
Інформаційний обмін між компонентами системи, а також зовнішні інформаційні зв’язки здійснюються шляхом використання програмних і технічних засобів локальних мереж, електронної пошти і відповідних режимів функціональних інформаційно-програмних комплексів системи.
Прикладне програмне та інформаційне забезпечення АСКОД підтримує виконання таких функцій:
- реєстрація, накопичення та надійне зберігання будь-яких документів та реєстраційних карток, що надходять зовні, створюються у власній організації, або адресуються в інші установи з обов’язковим контролем щодо їх відповідності наперед визначеним правилам;
- збереження в базі даних системи електронних копій документів створених засобами сканування-розпізнавання або за допомогою офісних засобів;
- друк реєстраційних та контрольних карток, електронних копій документів;
- автоматизований контроль показників та ідентифікаційних кодів;
- актуалізація нормативно-довідкової інформації (класифікаторів та довідників) на засадах загальноприйнятої системи класифікації і кодування;
- автоматизація встановлення резолюцій та приміток до документів з використанням стандартних шаблонів тексту;
- пошук документів, реєстраційних та контрольних карток за будь-якими реквізитами;
- підтримка збереження фільтрів будь-яких списків документів, карток тощо;
- створення та підтримка архівних електронних копій документів за попередні роки;
- ініціалізація автоматизованого робочого місця тільки з використанням системи паролів;
- встановлення різних прав доступу користувачів до баз даних;
- надання допомоги у вигляді підказок щодо призначення команд та кнопок, виведення на екран інструкцій;
- автоматичне формування журналу змін картки та контролю дій користувачів системи за будь-які періоди часу;
- настройка роботи деяких параметрів системи для конкретного користувача (параметри запам’ятовуються після закінчення роботи з програмою і автоматично встановлюються з тими ж значеннями при наступному запуску системи)
Система АСКОД складається з наступних підсистем:
- картотека,
- довідники,
- електронні копії документів,
- електронний цифровий підпис,
- моніторинг,
- пошта,
- опис справ,
- архів,
- пошук,
- фільтри,
- генератор довідок.
Одна із переваг системи АСКОД - це використання типового рішення для міністерств, облдержадміністрацій та інших органів виконавчої влади різного рівня та місцевого самоврядування, а також банків, судів та інших організацій. Впроваджується не «чиста» система, а вже підготовлене для даного типу установ рішення з видами кореспонденцій, типами користувачів, деякими довідниками і т.п., характерними для даного рівня.
Система АСКОД (включаючи DOS версії) впроваджена і успішне функціонує в Секретаріаті Президента України, МНС України, Київської обласної державної адміністрації (центральний апарат, управління, районні і міські державні адміністрації, органи місцевого самоврядування), НБУ (включаючи 27 регіональних відділень), Вінницької і Чернігівської обласних державних адміністраціях, Укрексімбанку, Федерації профспілок України і багатьох інших організаціях.
АСКОД розроблено ЗАТ «Центр комп’ютерних технологій ІнфоПлюс» м. Київ.
|
|
Начальник сектору ОЗІО та ТС
Центру ТС та ІТ
У МНС України в Черкаській області
капітан служби цивільного захисту М.О. Собчук
“____” жовтня 2011 року
Поиск по сайту:
|