АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Тема «Розвиток креативних здібностей дошкільників під час роботи із солоним тістом»

Читайте также:
  1. III. Хід роботи
  2. III. Хід роботи
  3. V. ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ
  4. VІ. Виконання практичної роботи. Інструктаж з техніки безпеки.
  5. Аналіз ритмічності роботи підприємства
  6. в практиці роботи сучасного загальноосвітнього навчального закладу
  7. Варіанти завдань для домашньої контрольної роботи із дисципліни
  8. ВАРІАНТИ ЗАВДАНЬ ДЛЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
  9. Варіанти завдань домашньої контрольної роботи
  10. Варіанти контрольної роботи
  11. Вибір напрямку і теми роботи
  12. Вибір режиму роботи підприємства

Мета майстер-класу:

· дати знання про секрети виготовлення солоного тіста;

· формувати уявлення про виготовлення поробок з солоного тіста;

· вправляти у виготовленні виробів з солоного тіста.

Хід майстер-класу:

Вправа «Криголам»

Мета: познайомити учасників та створити умови для ефективної, плідної праці, доброзичливу атмосферу. Учасникам пропонують:

— назвати своє ім'я;

— назвати своє улюблене заняття;

— з якою квіткою себе асоціюєте?.

Як бачимо, в нашій залі зібралися різноманітні формою, кольором,та запахом квіти. За умови правильного підходу, з них можливо створити прекрасний букет. Але задля досягнення гармонії в цій композиції, необхідно розробити правила взаємодопомоги та співпраці, якими будуть керуватися учасники нашого майстер-класу, працюючи в групах.

Правила взаємовідносин у групі

G Бути активним.

G Бути щирим.

G Довіряти іншим.

G Висловлюватись по черзі.

G Слухати не перебиваючи.

G Звертатись по імені.

G Взаємодопомога - один за всіх і всі за одного.

G "Тут і зараз".

Міні-лекція

Ліпити з пластиліну люблять усі діти без винятку. Але, на жаль, пластилінові вироби мають дуже короткий термін життя. Як же бути, якщо хочеться зберегти пам'ять на довгі роки? У такому випадку варто звернути увагу на красиві вироби із солоного тіста. Напевно, всі чули про те, що з особливим чином приготованого тесту виходять дуже гарні, а головне, довговічні вироби.

Перш ніж ознайомитися з технікою ліплення з солоного тіста, хотілося б спочатку трохи розповісти про історію солоного тіста. Подібне тісто дуже пластичне, тому ідеально підходить для створення різних фігурок різноманітної форми і самих різних композицій з солоного тіста. Якщо знати, як правильно зробити солоне тісто, воно не буде ні тріскатися, ні кришиться довгі роки.

Ці особливості солоного тіста були добре відомі нашим предкам. Жінки з солоного тіста ліпили фігури птахів і тварин, дітям виготовлялися справжні іграшки з солоного тіста. Крім того, вироби з солоного тіста в давньої язичницької Русі використовувалися для різних обрядів та церемоній. Подібні фігурки також служили символічними подарунками на весілля, до народження дитини.

Рецепт приготування солоного тіста передавався від матері до дочки, і таким чином дійшов до наших днів. Багато людей перетворили звичайне ліплення на майстерність, створюючи справжні шедеври із солоного тіста.

Це тільки на перший погляд здається, що приготування солоного тіста для ліплення не вимагає ніяких особливих знань і умінь. Однак, насправді, склад солоного тіста має величезне значення. Якщо ви візьмете звичайне тісто, яке готуєте постійно, і просто додасте в нього солі, робота з ним не буде комфортною, а дитячі вироби із солоного тіста дуже швидко втратять свій презентабельний зовнішній вигляд.

Саме тому, перш ніж приступити до роботи, необхідно з'ясувати, як робити солоне тісто. З часом ви можете навіть винайти свій рецепт солоного тіста для виробів, змінюючи кількість компонентів у відповідності зі своїми потребами, однак на початку вашого творчого шляху вам доведеться вчитися тому, як виготовити солоне тісто, ґрунтуючись на досвід інших людей.

Солоне тісто для ліплення, рецепт перший. Як вже говорилося раніше, склад солоного тіста дуже важливий, тому виконуйте всі пропорції. Перед приготуванням солоного тіста для ліплення подбайте про те, щоб у вас в наявності були:

Пшеничне борошно, переважно вищого сорту – 500 грам.

Кухонна сіль, обов'язково дрібного помелу – 200 грам.

Вода холод – 200 грам.

Розповідаючи про те, як правильно робити солоне тісто, не можна не розповісти про те, як замісити солоне тісто. А адже заміс тіста грає майже таку ж важливу роль, як і його склад. Насипте в ємність для замісу тіста необхідну кількість кухонної солі, після чого залийте її водою і перемішуйте до повного розчинення у воді. Потім, безперервно помішуючи, всипте у воду борошно. Ретельно вимішуйте тісто до тих пір, поки воно перестане приставати до рук і не стане крутим та еластичним. Якщо ви готуєте тісто заздалегідь, а не безпосередньо перед ліпленням, зберігайте тісто в поліетиленовому пакеті, щоб уникнути його висихання.

Даний рецепт солоного тіста для виробів найбільш оптимальний для занять з найменшими дітками, які можуть вирішити спробувати готовий виріб на зубок. Всі компоненти абсолютно нешкідливі для дитячого організму й не принесуть ніякої шкоди. А сама консистенція тесту дуже зручна для роботи.

Солоне тісто для ліплення вироби можна приготувати і в такий спосіб. Для його приготування вам будуть необхідні такі компоненти, як:

Пшеничне борошно вищого ґатунку – 200 грам.

Кухонна сіль, суворо дрібного помелу – 200 грам

Звичайний клей для паперових шпалер – дві столові ложки.

Близько 200 мл води.

До речі, замість шпалерного клею можна використовувати будь-який живильний крем для рук або ж звичайний дитячий. Також необхідно враховувати, як правильно замісити солоне тісто, для досягнення найкращого результату.

Змішайте в підходящої посуді сіль, клей і борошно, після чого, безперервно помішуючи, тонким струменем влийте воду. Після цього тісто необхідно як слід вимішати до тих пір, поки воно не припинити прилипати до рук. Також тісто ні в якому разі не повинно кришитися.

Наступний рецепт для приготування солоного тіста ідеально підходить для ліплення складних композицій з великою кількістю деталей. Для його приготування підготуйте наступні інгредієнти:

Пшеничне борошно вищого ґатунку – 200 грам.

Соняшникова або будь-яке інше рослинна олія – 50 мл.

У посуд необхідно висипати сіль і борошно, ретельно перемішати. Після цього додайте масло і половину склянки води. Вимішуйте до отримання необхідної щільності тесту.

Досвідчені майстри використовують особливий секрет того, як приготувати солоне тісто. Замість води вони використовують приготований особливим чином кисіль. У такому випадку тісто виходить дивно пластичним.

Для приготування киселю вам знадобиться картопляний крохмаль. Крохмаль (одну столову ложку) необхідно розчинити в 100 мл. води кімнатної температури. Залишити на 5 – 10 хвилин для набухання, періодично помішуючи. У цей час необхідно закип'ятити стакан води. Після того, як вода закипить, поступово влийте в неї приготований розчин крохмалів, не забуваючи безперервно помішувати, щоб уникнути утворення грудок. Після того, як кисіль загусне, зніміть каструлю з вогню. Остиглий кисіль використовуйте для приготування солоного тіста для ліплення виробу. У тому випадку, якщо тісто має занадто м'яким, просто додайте трохи борошна і вимішуйте до необхідної вам щільності.

З’єднують деталі солоного тіста за допомогою води та пензлика. Вода виконує роль клею.

Сушать фігурки з солоного тіста на повітрі (теплому), або за допомогою духовки.

Після того, як виріб висох, його можна розфарбувати.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.)