АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Вирішення спорів у засіданні господарського суду

Читайте также:
  1. Вдосконалення господарського законодавства
  2. Взаємопов'язаність і передумови вирішення глобальних проблем
  3. Визначте виконавчий документ, на підставі якого провадиться виконання рішення господарського суду.
  4. Вирішення спорів
  5. Вирішення спорів господарським судом.
  6. Виробничий кооператив вважається створеним і набуває статусу юридичної особи з дня його державної реєстрації відповідно до вимог Господарського кодексу.
  7. Відкладання судового розгляду, перерва у судовому засіданні.
  8. Відмежування підвідомчості цивільних, адміністративних та господарських спорів
  9. Відмінності між поняттям господарського права — як правової науки, як галузі права, як навчальної дисципліни.
  10. Відповідальність за ухилення від виконання рішення, ухвали, постанови господарського суду
  11. Відповідальність сторін та розв’язання спорів

(практичне заняття)

 

Під час вивчення положень цієї теми основну увагу необхідно звернути на порядок порушення провадження у справі та підготовки справи до судового розгляду, вивчити умови прийняття позовної заяви та відмови у прийнятті або поверненні позовної заяви.

Розглядаючи питання судового розгляду господарських спорів, слід з'ясувати склад господарського суду при розгляді справи, можливості розгляду справи в колегіальному складі або заміни судді. Варто також приділити увагу з'ясуванню принципів судочинства та можливостям вирішення спору при неподанні відзиву на позовну заяву або нез'явленні в засідання представників сторін.

Вивчаючи питання відкладення розгляду справи, перерви в засіданнях та зупиненні провадження у справі, слід звернути увагу на підстави вчинення судом цих процесуальних дій.

Крім того, слід засвоїти, що не всі справи можуть закінчуватися винесенням судового рішення, тобто припиненням провадження у справі та залишенням позову без розгляду, що також є формами закінчення судового розгляду. При цьому необхідно визначити фактичні состави, які зумовлюють такі процесуальні наслідки.

Необхідно також взяти до уваги, що рішення суду - це головний документ, яким закінчується вирішення справи по суті, надається відповідь на заявлені сторонами вимоги. Необхідно з'ясувати вимоги до форми рішення, змісту його вступної, описової, мотивувальної та резолютивної частин, порядку його винесення, оголошення та розсилання.

Разом з цим слід засвоїти підстави та порядок вчинення процесуальних дій, спрямованих на усунення недоліків рішення: внесення виправлень у рішення, винесення додаткового рішення та роз'яснення рішення Необхідно також з'ясувати випадки, в яких можуть здійснюватися ці процесуальні дії.

Вивчаючи цю тему, слід звернути особливу увагу на те, що провадження в справах про банкрутство регламентується не тільки положеннями Господарського процесуального кодексу, а й Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". При цьому слід з'ясувати коло суб'єктів, які приймають участь у цих справах, правовий статус та повноваження органів, до компетенції яких віднесені питання банкрутства, порядок подачі заяви про порушен­ня справи, порядок порушення провадження у справі та судового роз­гляду справ про банкрутство.

Розглядаючи процедуру провадження у справі про банкрутство, слід приділити увагу таким стадіям судового розгляду, як: попереднє засідання господарського суду, проведення зборів кредиторів, проведення санації боржника, визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, обставини, при яких може припинятися провадження у справі.

Крім того, слід звернути увагу на те, що справу про банкрутство може бути припинено при затвердженні укладеної сторонами мирової угоди. Вивчаючи цю обставину припинення справи про банкрутство, необхідно з'ясувати сторони цієї угоди та умови укладення мирової угоди, можливості визнання її недійсною.

Слід також звернути увагу на особливості банкрутства окремих ка­тегорій суб'єктів підприємницької діяльності.

Контрольні питання теми.

1. Прийняття позовної заяви. Підстави відмови у прийнятті позовної заяви.

2. Підстави повернення позовної заяви. Правові наслідки.

3. Право на звернення до господарського суду. Порушення справ у господарському суді.

4. Дії судді по підготовці справи до розгляду.

5. Підстави та заходи до забезпечення позову. Скасування забезпечення позову.

6. Порядок вирішення господарських спорів в господарському суді. Строк вирішення спору.

7. Відкладення розгляду справи, перерва в засіданні.

8. Зупинення провадження у справі та його поновлення.

9. Припинення провадження у справі.

10. Залишення позову без розгляду.

11. Протоколи. Протокол судового засідання. Зауваження на протокол судового засідання.

12. Порядок прийняття рішення. Зміст рішення. Права господарського суду щодо прийняття рішення.

13. Винесення ухвали та її зміст. Розсилання рішень та ухвал. Окрема ухвала. Повідомлення господарського суду.

14. Додаткове рішення, ухвала. Роз'яснення і виправлення рішення, ухвали.

Завдання № 1

 

Приватним підприємством "Чарівниця" в господарський суд Харківської області було подано позов про стягнення суми заборгованості та майнових санкцій з контрагента за угодою, укладеною на біржі.

Суддя відмовив у прийнятті позовної заяви, посилаючись на п. 2 ст. 62 ГПК України у зв'язку з тим, що цей спір було розглянуто арбітражною комісією біржі.

Чи відповідають дії суду чинному законодавству? За яких умов рішення господарських комісій біржі можуть бути виз­нані правомірними?

 

Завдання2

 

Закрите акціонерне товариство звернулось із позовом до державної установи про визнання договору недійсним. Ухвалою господарського суду м. Києва позовна заява була повернута без розгляду з тих мотивів, що до позовної заяви не додані докази, які підтверджують викладені у позовній заяві обставини, окрім того, заяву викладено не українською мовою. Позивач звернувся до апеляційного господарського суду із скаргою, в якій просить зазначену ухвалу скасувати, а справу направити до місцевого суду для розгляду по суті.

Яке рішення повинен прийняти апеляційний суд?

Обґрунтуйте відповідь.

Завдання № 3

 

Господарським судом Харківської області задоволено позов Ізюмської МДПІ Харківської області на АТ "Шляхбуд" про стягнення недоїмки за рахунок майна відповідача та видано наказ. Відповідач звернувся до суду з заявою про відстрочку виконання рішення суду строком на 1 рік у зв'язку з тяжким фінансовим станом та сезонним характером робіт.

Які існують підстави надання відстрочки та розстрочки виконання судового рішення?

Які обставини повинен з ясувати суд для винесення обґрунтованої ухвали?

 

Завдання № 4

 

Господарським судом Харківської області було порушено господарську справу за позовом ВАТ до Державної установи, третя особа Фон державного майна України про визнання права власності на базу відпочинку, яка розташована у с.м.т. Печеніги Харківської області, та звільнення земельної ділянки, на якій розташована база. База складається із 14 будиночків для проживання та іншого нерухомого майна.

У судовому засіданні позивач звернувся із заявою про намір укласти мирову угоду на таких умовах: ВАТ відмовляється від позовних вимог про звільнення земельної ділянки та 10 будиночків для проживання, а Державна станова у свою чергу визнає за ВАТ право власності на 4 будиночка.

Чи відповідають законодавству умови такої мирової угоди?

Які обставини повинен встановити суд для перевірки законності мирової угоди?

Які процесуально-правові наслідки укладення мирової угоди сторін господарського процесу?

 

 

Завдання № 5

 

ВАТ «Концерн» було пред’явлено позов про звільнення займаного Державною установою нежитлового приміщення, оскільки останнє вибуло з державної власності. В обґрунтування своїх позовних вимог позивач послався на те, що він має свідоцтво на право власності на спірне приміщення.

Під час судового засідання відповідач надав до суду клопотання про залучення до матеріалів справи постанови суду в адміністративній справі, якою було задоволено позов про визнання незаконними дій з видачі свідоцтва на право власності та зобов’язання анулювати видане свідоцтво. Вказане клопотання було задоволено.

Позивач у свою чергу на наступному судовому засіданні заявив клопотання про зупинення провадження у справі, у зв’язку і тим, що на вказану постанову була подана касаційна скарга.

Яке процесуальне рішення повинний здійснити суд?

Обґрунтуйте відповідь.

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)