АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Нормативні акти та література. 1. Закон України «Про третейські суди» від 11.05.2004 № 1701-IV

Читайте также:
  1. AГIOГРАФІЧНА ЛІТЕРАТУРА
  2. I. Нормативні акти
  3. V. РЕКОМЕНДОВАНІ НОРМАТИВНІ АКТИ І ЛІТЕРАТУРА
  4. Американська література 20 ст.
  5. Апокрифічна та есхатологічна література раннього Середньовіччя.
  6. Базова література
  7. Базова література
  8. Використана література
  9. Використана література
  10. Використовувана література
  11. Давньоіндійська література
  12. Джерела та література

1. Закон України «Про третейські суди» від 11.05.2004 № 1701-IV.

2. Закон України «Про міжнародний комерційний арбітраж».

3. Положення про міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті України.

4. Положення про Морську арбітражну комісію при Торгово-промисловій палаті України.

5. Закон України «Про торгово-промислові палати в Україні» від 02 грудня 1997.

6. Рекомендації Президії Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування господарськими судами Закону України «Про третейські суди» від 11.05.2004 № 1701-IV» від 24.12.1999.

7. Пустовой М. «Альтернативное» судопроизводство // Юридическая практика. – № 46. – 14.11.2006.

8. Храменкова Т., Федорцы И. В «третейском» споре рождается истина // Юридическая практика. – № 31. – 01.08.2006.

9. Закон Украъни «Про третейські суди»: Науково-практичний коментар. К.: Концерн «Видавничий дім «Ін Юре», 2005. – 200 с.

 

Тема 17. Провадження у справах за участю іноземних осіб

(семінарське заняття)

 

Вивчаючи питання цієї теми, необхідно з'ясувати коло судових органів держав СНД, уповноважених розглядати спори, пов'язані з господарською діяльністю, і надати їм загальну характеристику.

Крім того, слід визначити компетенцію судових органів держав СНД під час вирішення спорів, пов'язаних із господарською діяльністю, їх повноваження та порядок провадження у справах.

Особливу увагу слід приділити питанням визнання та виконання рішень іноземних судових органів, які вирішують господарські спори, особливостям правового статусу Економічного суду Співдружності Не­залежних Держав, його компетенції, порядку призначення суддів, розгля­ду справ та прийняття рішення.

Контрольні питання теми.

1. Провадження у справах за участю іноземних підприємств і організацій.

 

 

Завдання № 1

Від російського підприємства до господарського суду Одеської області надійшло клопотання про примусове виконання рішення одного з російських господарських судів, яким з українського підприємства було стягнуто десять тисяч доларів США. До клопотання було додано копію рішення (російською мовою) та копія договору між сторонами. Господарський суд Одеської області додатково витребував у заявника засвідчений переклад рішення українською мовою та докази сповіщення російським господарським судом відповідача про час та місце розгляду справи. Заявник надіслав засвідчений переклад рішення, а доказів сповіщення відповідача про час та місце розгляду справи не надав, посилаючись на те, що в нього нема таких документів і господарський суд Одеської області має сам витребувати їх у російського господарського суду, який ухвалив рі­шення в справі.

Господарський суд Одеської області відмовив у задоволенні клопо­тання про примусове виконання рішення російського господарського суду у зв'язку з відсутністю вищезазначених документів.

Чи правильно вчинив господарський суд Одеської області?

 

Завдання № 2

На території України зареєстровано представництво іноземної ком­панії. Один із кредиторів - резидент України, звернувся до господарського суду за місцезнаходженням представництва із заявою про визнання представництва банкрутом.

Чи підлягає така заява розгляду господарськими судами України?

Чи зміниться відповідь, якщо боржником буде не представництво іноземної компанії, а її дочірнє підприємство - резидент України?

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)