АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Нормативні акти та література. 1. Господарський процесуальний кодекс України

Читайте также:
  1. AГIOГРАФІЧНА ЛІТЕРАТУРА
  2. I. Нормативні акти
  3. V. РЕКОМЕНДОВАНІ НОРМАТИВНІ АКТИ І ЛІТЕРАТУРА
  4. Американська література 20 ст.
  5. Апокрифічна та есхатологічна література раннього Середньовіччя.
  6. Базова література
  7. Базова література
  8. Використана література
  9. Використана література
  10. Використовувана література
  11. Давньоіндійська література
  12. Джерела та література

1. Господарський процесуальний кодекс України.

2. Закон України "Про банкрутство" від 14 травня 1992 року з наступ­ними змінами та доповненнями.

3. Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про банкрут­ство" відновлення платоспроможності боржника або визнання його банк­рутом" від 30 червня 1999 року.

4. Про судове рішення. Роз'яснення Вищого арбітражного суду Укра­їни від 10 грудня 1996 року з наступними змінами.

5. Про деякі питання практики застосування статті 121 Господарського процесуального кодексу України. Роз'яснення Вищого арбітражного суду України від 12 вересня 1996 року з наступними змінами.

6. Про деякі питання практики застосування Закону України "Про банк­рутство". Роз'яснення № 02-5/444 від 18.11.97 року з наступними змінами.

7. Лист ВГС України № 01-08/564 “Про деякі питання застосування пункту 2 статті 62 ГПК України”.

8. Подоляк О.О. Ведення судового засідання в арбітражних судах України // Вісник Вищого арбітражного суду України. - 1999. - № 2.

9. Полищук О. Мировое соглашение в хозяйственном процессе // Юридическая практика. - № 3. – 16. 01.2007.

10. Басаев Д. Неоднозначные полномочия суда // Юридическая практика. - № 3. – 16. 01.2007.

 

 

Теми 13—14. Перегляд судових рішень в апеляційному порядку. Перегляд судових рішень в касаційному порядку. Перегляд судових рішень Вищого господарського суду Верховним судом України. Перегляд рішення, ухвали, постанови господарського суду за нововиявленими обставинами

(практичне заняття)

 

Вивчаючи цю тему, необхідно з'ясувати підстави та значення перевірки процесуальних документів, які виносить господарський суд за результатами розгляду справи, правовий зміст процедури перегляду судових рішень в апеляційному та касаційному порядку.

Рекомендується приділити увагу з'ясуванню кола осіб та органів, які мають право на звернення із апеляційною чи касаційною скаргою, а також порядку подання і розгляду скарги сторони або подання прокурора, вимоги до форми та змісту скарги, порядок повідомлення про час і місце перевірки. Вивчаючи питання апеляційного та касаційного провадження, слід з'ясувати повноваження господарського суду при перевірці рішень, ухвал та постанов, і звернути увагу на те, що в апеляційному порядку справа в усіх випадках перевіряється в повному обсязі.

Слід також вивчити підстави для зміни або скасування рішення, ухвали чи постанови, а також з'ясувати важливість указівок касаційної інстанції.

Розглядаючи питання перегляду рішень, ухвал та постанов за ново-виявленими обставинами, слід засвоїти умови, при яких справа підлягає перегляду за нововиявленими обставинами, відокремити нововиявлені обставини від нових обставин або зміни обставин після вирішення спору. Крім того, необхідно встановити коло осіб, за заявою яких мають право переглядатися рішення, ухвали та постанови за нововиявленими обставинами, строк їх подання.

Контрольні питання теми.

1. Перегляд судових рішень в апеляційному порядку. Право апеляційного оскарження. Визначення апеляційної інстанції. Строк подання апеляційної скарги або внесення апеляційного подання. Форма і зміст апеляційної скарги (подання).

2. Надсилання копій апеляційної скарги (подання) сторонам у справі. Відзив на апеляційну скаргу (подання). Повернення апеляційної скарги (подання). Прийняття апеляційної скарги (подання). Порядок розгляду апеляційної скарги (подання). Межі перегляду справи в апеляційній інстанції. Строк розгляду апеляційної скарги (подання).

3. Повноваження апеляційної інстанції. Підстави для скасування або зміни рішення.

4. Постанова апеляційної інстанції.

5. Перегляд судових рішень у касаційному порядку. Право касаційного оскарження. Касаційна інстанція. Порядок і строк подання касаційної скарги (подання). Форма і зміст касаційної інстанції.

6. Порядок розгляду касаційної скарги (подання). Межі перегляду справи в касаційній інстанції. Строк розгляду касаційної скарги (подання).

7. Повноваження касаційної інстанції. Підстава для скасування або зміни рішення або постанови. Постанова касаційної інстанції. Обов’язковість вказівок, що містяться у постанові касаційної інстанції.

8. Перегляд судових рішень Вищого господарського Суду України Верховним Судом України (право касаційного оскарження, підстави для оскарження, порядок подання касаційної скарги та внесення касаційного подання, порядок перегляду, повноваження Верховного Суду України).

9. Перегляд рішення, ухвали, постанови господарського суду за нововиявленними обставинами.

Завдання № 1

Рішенням господарського суду задоволено вимоги ТОВ "Контур" до КСП ім. Ватутіна про стягнення вартості виконаних будівельно-монтажних робіт.

Під час касаційного провадження господарський суд, визнавши, що рішення прийнято судом при неповно з'ясованих фактичних обставинах, скасував його та направив справу на новий розгляд. При цьому він зобов'язав при новому розгляді призначити судово-будівельну експертизу для встановлення обсягів та вартості виконаних робіт, залучити до участі в справі посадових осіб сторін для одержання їх письмових пояснень з приводу підписання ними актів прийому-передачі виконаних робіт. У результаті нового розгляду позовні вимоги було задоволено частково без призначення судово-будівельної експертизи. Позивачем було подано апеляційну скаргу на рішення місцевого господарського суду.

Чи є підстави для скасування або зміни рішення?

Яке правове значення вказівок, які містяться в постанові касаційної інстанції?

Завдання № 2

Завод "Електрон" звернувся до господарського суду з апеляційною скаргою на рішення суду за позовом про стягнення збитків. Скаргу підписано головним інженером заво­ду, але до неї не додано ніяких документів.

Чи повинен господарський суд прийняти скаргу?

Яким вимогам щодо змісту, форми, порядку подання повинна відповідати апеляційна скарга?

Складіть проект апеляційної скарги.

 

Завдання № З

ВАТ «Галичина» звернулось із касаційною скаргою до Верховного Суду України на ухвалу Вищого господарського суду України від 4 січня 2005 року у справі за позовом ТОВ «Нафтомромресурс» про визнання договору постачання недійсним.

Оскарженою ухвалою Вищий господарський суд України повернув без розгляду касаційну скаргу ВАТ «Галичина» на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 9 вересня 2004 року на підставі п. 5 ст. 111-3 ГПК України. Ухвала обґрунтована тим, що касаційна скарга подана після закінчення строку, встановленого для її подання.

ВАТ «Галичина» просить скасувати ухвалу Вищого господарського суду України, вказуючи на порушення судом касаційної інстанції норм процесуального права. Заявляючи клопотання про відновлення пропущеного процесуального строку, ВАТ вказувала на те, що постанова Львівського апеляційного господарського суду від 9 вересня 2004 року була надіслана лише 19 жовтня 2004 року, тобто, коли строк подання касаційної скарги вже закінчився.

Яке рішення повинний прийняти Верховний Суд України?

Обґрунтуйте відповідь.

 

Завдання № 4

 

Рішенням господарського суду Харківської області від 20 жовтня 2005 року було задоволено позов Організації до Міського бюро технічної інвентаризації м. Харкова про спонукання реєстрації права власності на нерухоме майно. Рішення ґрунтувалось на тому, що на початку 20 сторіччя будівляналежала Організації, що підтверджувалось архівними документами.

Балансоутримувач майна Управління архітектури Харківської області та власник, Фонд комунального майна, дізнались про рішення суду 13 листопада 2005 року, коли була пред’явлена вимога про звільнення будівлі.

Балансоутримувачем була подана апеляційна скарга, яка була повернута судом з підстав того, що особи, які не брали участь у розгляді справи по першій інстанції, не мають права на оскарження рішення в апеляційному порядку.

В якому процесуальному порядку можуть бути захищені інтереси держави?

Які порушення були допущені судом першої та апеляційної інстанції?

Обґрунтуйте відповідь.

 

Завдання № 5

Повним товариством "Журавель" подано заяву про перевірку рі­шення господарського суду за нововиявленими обставинами. Підставами для перегляду зазначено те, що під час розгляду справи судом не дослі­джено деякі документи, які в той період знаходились на перевірці у по­датковій інспекції і які мають суттєве значення для визначення прав та обов'язків сторін у спірних правовідносинах.

Як повинен вчинити суд?

Які існують підстави перегляду справ за нововиявленими обстави­нами?

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.)