АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Повнота системи елементарних дій над критеріями (методів згортання)

Читайте также:
  1. I. Основні риси політичної системи України
  2. V. 2. Механічне описання молекулярної системи
  3. а) відношенню кількості елементарних подій, що сприяють події до кількості всіх
  4. Автоматизовані системи управління процесом розформування составів на сортувальних гірках
  5. Адаптивні типи людини. Антропоекологічні системи і здоров'я.
  6. Аналіз роботи системи
  7. Англо-американський (прецедентний) тип правової системи
  8. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. особливості побудови банківської системи в Україн
  9. Валютний ринок і валютні курси. Системи гнучких і фіксованих валютних курсів: порівняльна ефективність
  10. Валютний ринок і валютні системи
  11. Валютні і фінансові елементи системи
  12. Валютні системи та валютна політика. особливості формування валютної системи України

Використовуючи різні комбінації описаних у попередньому параграфі методів згортання критеріїв, можна відобразити всю широту можливих однозначних залежностей критерію об’єднаної операції від критеріїв частинних операцій. Це випливає з низки результатів, наведених у книзі Гермейєра.

Теорема 1. Якщо однозначна функція і кожний з критеріїв набувають лише скінченну кількість скінченних можливих значень, то залежність від може бути подана за допомогою скінченої кількості дій типу IV (тобто (1.27)−(1.29)), I і II (формули (1.22) і (1.25) відповідно).

Д о в е д е н н я. Нехай − можливі дискретні значення -го критерію, , занумеровані у порядку зростання. також, очевидно, набуває значення із скінченної множини , .

Розглянемо функції

Оскільки є функцією від , то вона є і функцією від . Очевидно, що

, (1.35)

де . Отже, утворена з способом І (1.22).

Нехай аналогічно визначаються за правилом

. (1.36)

Таким чином, функції утворені з , використовуючи спосіб ІІ. Крім того,

(1.37)

Тому , які є функціями від , можуть бути записані як функції від . Оскільки і є бульовими змінними, які набувають значень з множини , то за відомою теоремою математичної логіки, залежність від може бути подана[†] як послідовність дій типу IV.

Але оскільки самі виражаються через за способом ІІ, а − через за формулою (1.35), тобто за допомогою правила І, то теорему доведено. Дана теорема вичерпує всі результати щодо точного зображення залежностей у вигляді скінченної кількості елементарних дій.

Наступні теореми встановлюють лише можливість того чи іншого наближеного зображення, але з довільною заданою точністю.

Теорема 2. Нехай набуває скінченну кількість (N) значень , а нехай довільні, але обмежені. Тоді, яким би не було , існує множина векторів і функція , утворена за допомогою скінченої кількості дій типу І, ІІ і IV, такі, що

1) , коли ;

2) пробігає всі N значень , якщо пробігає значення з , не набуваючи інших значень і при довільних ;

3) утворює -сітку на обмеженій множині всіх , тобто для будь-якої знайдеться , віддалена від не більше, ніж на .

Теорема 3. Якщо рівномірна неперервна на деякому паралелепіпеді можливих значень , то вона з довільним ступенем точності може бути зображена у вигляді скінченої кількості дій типу І, ІІ і IV.

Оскільки дії типу V узагальнюють дії типу IV, то система дій І, ІІ і V теж є повною.

Теорема 4. Якщо неперервна на області , то для будь-якого знайдеться така скінченна кількість коефіцієнтів що у цій області

.

Доведення теорем 2, 4 наведено у Гермейєра.

 

Зауваження до теореми 4.

A. У формулюванні теореми можна, звичайно, з відповідними змінами коефіцієнтів лінійних форм, брати не мінімакс, а максимін. Для цього достатньо скористатись теоремою 4 для і рівністю

.

В. У сучасній математиці, зокрема, у лінійному і нелінійному програмуванні і теорії ігор, велике значення мають опуклі (вгнуті) функції , які задовольняють нерівність

для будь-яких . Для вгнутих функцій справджується протилежна нерівність. Можна переконатись, що функції опуклі. Дійсно,

[‡]

Звідси випливає, що будь-яка неперервна в обмеженій області функція з будь-яким наперед заданим ступенем точності наближено дорівнює , де всі − опуклі функції, тобто наближено дорівнює мінімуму, взятому за скінченною множиною опуклих функцій. Зрозуміло, згладжуючи кусково-лінійні опуклі функції, можна завжди вважати досить гладкими, якщо це буде потрібно.

С. Теорема 4 може бути використана і для наближеного подання залежності критерію ефективності від контрольованих і неконтрольованих факторів. Отже, будь-який неперервний критерій ефективності можна подати як мінімакс на множині лінійних функцій або як мінімум на множині опуклих функцій.

D. Як сказано в умовах теореми, , тобто не залежить від точності і області зображення. Навпаки, сильно залежить від точності зображення і області, у якій ця точність досягається.

Якщо функція задовольняє умови Ліпшиця за всіма аргументами, то . Ця нерівність разом з нерівністю досить точно описує можливий ступінь складності наближеного запису критерію за допомогою дій додавання і знаходження максимуму і мінімуму.

 

Отже, теореми 1−4, показують повноту розглянутих елементарних способів об’єднання критеріїв, якщо . Якщо ж де − неконтрольований параметр, то використовуючи при фіксованому наведені теореми і додаючи спосіб VI, одержимо підтвердження повноти способів об'єднання критеріїв і за наявності неконтрольованих факторів.

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.)